Yazılım

Skype Çoklu Oturum Açma Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi Skype MSN’in yerine geçmiş, sesli, yazılı ve görüntülü konuşma özellikleri sayesinde sohbet programları arasında en çok tercih edilen program olmuştur. Skype, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra daha da gelişmiş ve gün geçtikçe gelişimini sürdürmektedir.

Geniş kapsamlı olan Skype’ın temel özelliklerinin yanında sizin bilmediğiniz pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden birisi de çoklu oturum açma özelliğidir. Bugün sizler için Skype çoklu oturum açma özelliğinden nasıl faydalanacağınızı anlatacağız. Bu sayede sizde Skype’ın bu az bilinen özelliğini keşfedebileceksiniz.

Skype Çoklu Oturum Açma İçin İzlenecek Yollar

Aynı bilgisayar üzerinde tek Skype açmak bir çok Skype adresi bulunan kullanıcı için sıkıntılı bir durum olabilmektedir. Bu sıkıntılı durumun önüne geçmek aslında çok kolay! Hiçbir program kullanmadan Skype çoklu oturum açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın “Çalıştır” komutunu açınız.

Eğer 32 bit işletim sistemine sahipseniz; “Çalıştır” komutuna (C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe /secondary) yazın ve “Tamam” butonuna basın.

Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz “Çalıştır” komutuna (C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe /secondary) yazın ve “Tamam” butonuna basın.

Not: Eğer Skype dosyasını farklı bir dosya konumunda barındırıyorsanız C:\Program Files kısmına Skype’ın bulunduğu konumu yazınız.

Eğer tüm bunları yapıp yine de sonuca ulaşamadıysanız şimdi anlatacağımız yöntem ile bunu daha basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

“Çalıştır” komutu için 32 bit işletim sistemine sahip olanlar, (C:\Program Files\Skype\Phone) 64 bit işletim sistemi olanlar (C:\Program Files (x86)\Skype\Phone) yazın.

Açılan dosyadaki Skype.exe dosyasına sağ tıklayıp “Kısayol Oluştur” başlığını seçerek masaüstünde bu dosyanın kısayolunu oluşturun. Masaüstüne gelerek kısayol oluşturduğunuz Skype programının üzerine gelip sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini seçiniz.

Açılan pencerenin üst sekmesinde “Kısayol” sekmesine gelin ve “Hedef” satırında yazan dosya konumunun sonuna bir boşluk bırakarak /secondary kelimesini ekleyiniz. İşlem bitince “Tamam” butonuna tıklayın ve pencereleri kapatın.

Artık bilgisayarınızda Skype programı açıkken masaüstünüzde düzenlediğiniz, kısayol olarak oluşturduğunuz Skype üzerinden ikinci Skype’ı açabilirsiniz.

Program ile Çoklu Skype Açmak

Eğer bu işlem adımları ile uğraşmak size zor geliyorsa ve daha kolay nasıl çoklu Skype oturumu açacağınızı düşünüyorsanız sizin için alternatif bir çözümümüz daha var; program ile çoklu Skype açma. Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) ile aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype açabilirsiniz.

Programın en güzel özelliği ise bir çok işlemi yapmadan kolaylıkla farklı Skype oturumları açabilmesidir. Bu program ile bir çok Skype hesabını aynı anda yönetebilirsiniz. Basit arayüzü ile dikkat çeken program, “Add” tuşuna basmanız ile bilgisayarınızda birden fazla hesabı açabilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu