Ana Sayfa Web Tasarım Site Hit Arttırma Yolları – Trafik Arttırma

Site Hit Arttırma Yolları – Trafik Arttırma

Site Hit Arttırma Yolları - Trafik Arttırma

Site hit (trafik) arttırma, her web sitesi kurucusunun ana hedefidir. Çünkü, site trafiği arttırma demek yüksek gelir kazanmanın yoludur. Yeni web sitesi kurmak isteyenlerin ya da web sitesi sahiplerinin site hitini trafiğini arttırmak için birçok metot denediğini biliyoruz ve bugünkü yazımızda bu konu hakkında bilmediklerinizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Site Hit Arttırma Yolları - Trafik Arttırma

Site Hit (Trafik) Arttırmak İçin Uygulanacak Basit Yöntemler

Sitenizin ziyaretçiden geçilmemesini istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Web sitesi organik trafik arttırma, web sitesi hit arttırma konularında size yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Bu amaçlara ulaşmak için ne türlü adımları izleyeceğinizi hep birlikte tartışmaya açıyoruz.

Site Hit (Trafik) Arttırma 1

Sitenizi tanıtın. Örneğin; bir Facebook, Google+ ,Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçları üzerinden sitenizde paylaştığınız yazıları paylaşın. Bu paylaşımlar sonrası ciddi bir trafik kazanmış olursunuz. Sosyal medya hesaplarınızı tanıtın kalıcı ve online takipçi kazanın.

Bunun yanında herkesin adından sıkça bahsettiği Yazar Kafe’ye üye olun. Yazar Kafe, tüm blog yazarlarının yazılarını paylaştığı ve adını duyurduğu bir platform. Bu siteye üye olarak kendi blogunuzu tanıtabilirsiniz. Yazar Kafe, hit arttırma konusunda oldukça iyi burada paylaşacağınız yazılarla hitinizi ciddi oranda arttırabilirsiniz.

Site Hit (Trafik) Arttırma 2

Sitenize bir forum veya soru-cevap bölümü açın. Böylece ziyaretçileriniz sitenize daha çok uğrayacaktır. Bunun yanında forum ve soru-cevap bölümünde açılan konular da Google tarafından indexleneceği için bulunabilirliğiniz ciddi seviyede artacaktır.

Anahtar kelimeler de site trafiği arttırma konusunda oldukça kullanılan bir yöntemdir. Paylaştığınız yazılara uygun anahtar kelimeler seçin ve bu anahtar kelimeler birkaç adetten oluşmasın. Yani, anahtar kelimeleriniz ne kadar çok olursa size o derecede ziyaretçi gelecektir. ( Anahtar kelime kullanım sayısındaki önerimiz 10 tanedir.)

Site Hit (Trafik) Arttırma 3

Yazılarınıza backlink sağlayın. Peki, backlink nedir? Backlink, bir sitenin başka site için link vermesi sonucu olmaktadır. Sitenizde paylaştığınız yazılara uygun backlink yapmanızda fayda var. Aksi takdirde alakasız backlinkler sitenize zarar verir ve takipçilerinizi azaltır.

Aynı sektördeki bloglarda misafir yazarlık yapabilirsiniz ve bu sizin tanınma oranınızı daha çok arttıracaktır. Yazdığınız yazılarda az önce anlattığımız gibi backlink verebilir ve sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Misafir yazarlık yapılacak bloglarda sizin ile aynı konulara yer verildiğine dikkat edin.

Site Hit (Trafik) Arttırma 4

Web sitenizin hızını iyi inceleyin. Sitenizin yavaş olması, gelen ziyaretçilerin hızla sitenizden uzaklaşma anlamını taşımaktadır. Bu nedenle site içi trafiği arttırmak için öncelikle ziyaretçilerinizi memnun etmek zorundasınız. Bunun en büyük kurallarından biri de sitenizdeki hızın iyi olmasıdır.

Web sitenizin hızlı olması SEO açısından size artı sağlayacaktır. Arama motorları tarafından daha hızlı bir indexlenme ve daha iyi bir sıralama istiyorsanız jet hızında bir site yaratmalısınız. Web site hızlandırma işlemleri için Site Hızlandırma adlı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Site Hit (Trafik) Arttırma 5

Bir konu yazacaksanız öncelikle yazacağınız konu ile ilgili anahtar kelimeyi Google aramalarında aratın. Buradan en çok aratılan kelimeler hemen çıkacaktır. İşte, siz bu anahtar kelimelerin hangileri olduğunu buradan takip ederek aynı şekilde yazılarınızda hangi kelimeleri kullanacağınızı ve anahtar kelimelerinizi belirlemiş olacaksınız.

Anahtar kelime seçimini bu şekilde yapabilirsiniz. Yalnız en çok aranılan kelimeler de elbette ki rekabet var. O zaman ne yapacaksınız? Google arama motoruna yazdığınız anahtar kelimeyi girdikten sonra 1. Sayfanın sonuna gidin ve buradan en çok aranılan diğer sözcüklere göz atın. Buradan benzer anahtar kelimeler üretebilirsiniz.

Site Hit (Trafik) Arttırmak İçin Uygulanacak Diğer Alternatifler

Peki, bunlar dışında neler yapabiliriz?

 1. İçerikleriniz gerçekten bilgi verici ve akıcı bir dille anlatılmış olsun.
 2. Tema seçiminiz kod yapısı uygun temalardan seçilmiş olmalı.
 3. Yazılarınıza uygun resimleri seçerek mutlaka göz doldurucu olmalısınız.
 4. Ziyaretçilerinizin sadece yazı içerisine sıkışıp kalmasını istemezsiniz öyle değil mi?
 5. İçerikleriniz uzun olsun ki, ziyaretçileriniz siteyi hemen terk etmesinler.
 6. En çok okunan içeriklerinizi sitenizin sağ veya sol kategorisinde bulundurun.
 7. Blogunuzun Android ve iPhone için uygulamasını oluşturun.
 8. Blogunuz mobil uyumlu hale gelmeli.

Tüm bunları yaptıktan sonra sizin karşınızda kim durabilir ki…

9 YORUM

 1. Kısa ve öz bilgiler söz konusu olmuş emeğinize sağlık yeni başlayan biri olarak benim için çok faydalı oldu. Benim gibi yeni başlayan arkadaşlara güzel bir rehber olarak görüyorum ayrıca wordpress kullanıyorum bir çok seo eklentileri var hangisini tavsiye edersiniz bu konuda bir çok araştırma yaptım ama bir türlü karar veremedim wordpress de yeniyim blogger kullanıyordum fakat wordpress kullanmaya karar verdim yakın zamanda kurulumu yaptım ama seo eklentileri hakkında bilgi sahibi olmadığım için bu konuda acemiyim yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar teşekkürler…:)

 2. Değerli açıklamalarınız gerçekten son derece faydalı. Önerilerinize uygun haber girişi yapacağım artık. Sitemi inceleme fırsatınız olursa sevinirim. hepimizaileyiz.com Önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

 3. fluhaber.com olarak söylediklerinizin çoğunu yapıyoruz. Bir blogdan ziyade sözlük-haber sitesi karışımı bir alan. bi ziyaret etmekte fayda var :) saygılar

 4. Açıklamalarınız için çok teşekkürler. Yazınızda, bu işten biraz anlayanlar için oldukça yeterli bilgiler var. Benim gibilere de yol gösteriyor.
  Sizden isteğim benim web sitemi inceleyip değerlendirme yapmanız : gercekdiyetisyenler.com
  Tekrar teşekkür ederim.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin