Yazılım

Silinmeyen Dosyaları ve Klasörleri Silme

Bilgisayarınızda bulunan ve bazı sebeplerden dolayı silemediğiniz dosyalar veya klasörler bulunabilir. Dosyaları silmek istediğinizde sistemin verdiği hatalar; dosya veya klasör silmeye yetkiniz olmadığı, silinmek istenen dosyanın başka program veya kullanıcı tarafından kullanımda olduğu yönünde olabilir. İşte, size bu konuda bilgisayarınızda istemediğiniz ama bir türlü silme işlemini gerçekleştiremediğiniz dosyalar için bir programın varlığından bahsedeceğiz: Unlocker programı.

Unlocker Programının Özellikleri

Dil desteği Türkçe olup, ücretsiz indirebileceğiniz Unlocker programı, istemediğiniz dosyaları bilgisayarınızdan kalıcı olarak silmenize yardımcı olacak programdır. Programın arayüzü oldukça kullanışlıdır.

Unlocker’e bilgisayarınıza indirdikten sonra, silmek istediğiniz dosyalarla program entegre olmaktadır. İndirme işleminden sonra, silmeyi istediğiniz dosyanın üzerine gelip sağ tıklama yaptıktan sonra, seçenekler arasında “unlocker” butonunu görebilirsiniz.

Açılır menüden bu seçeneğe tıklayarak dosyanın üzerindeki kilidi kaldırma işlemine başlayabilirsiniz. Kilit kaldırma işleminde Unlocker programı, size dosyayı silmenize engel olan nedenleri listeleyip önünüze sunar.

Listedeki sonuca göre, tek tıklama ile bu nedenleri ortadan kaldırabilirsiniz ve bu adımdan sonra dosyanızı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Kurulum sırasında çıkacak Delta Toolbar eklentisini seçmeden kurulumunuzu gerçekleştiriniz. Daha anlaşılır ve kolay kullanım açısından resimli anlatımı inceleyebilirsiniz.

Unlocker Programın Kullanımı Resimli Anlatım

Silinmeyen Dosyaları ve Klasörleri Silme

Programı kurup silmek istediğiniz dosyaya sağ tıklayın ve Unlock’u seçin. Unlocker size seçenekler sunacaktır. Buradan sil işlemini seçin ve OK tuşuna basınız.

Silinmeyen Dosyaları ve Klasörleri Silme

Eğer dosyanız belirli programlara bağlıysa ortaya böyle bir tablo çıkacaktır. Burada “kilidi aç” butonuna tıklayın.

İşte bu kadar, artık istemediğiniz o dosyadan kurtuldunuz bile!

Unlocker güncellemesi ile Düzeltilen Hatalar

Unlocker’ın yeni güncellemesinden sonra eski sürümünde olan küçük hatalar giderilmiştir. Bu hatalardan sonra güncellenen düzeltmeler:

  • Belirli dosyalar silinirken programın verdiği hatalar ortadan kaldırıldı.
  • Programın 64 Bit için olan kurulumundaki hatalar giderildi.

Unlocker’in yeni güncellemesi olan 1.9.1 sürümünü sizde bilgisayarınıza indirerek bir türlü silemediğiniz dosyaları artık kolayca silebilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu