Yazılım

Silinen Verileri Kurtarma Programı (EaseUS Data Recovery Wizard)

Birçok kullanıcı silinen verilerini kurtarmak ya da geri getirmek için çeşitli programlara veya yöntemlere başvurmuştur. Silinen verilerinizi kurtarmak için en önemli etken kullanmakta olduğunuz veri kurtarma programının işlevidir. Eğer kullandığınız program gerçek anlamda başarılı ve etkili çözümler sunuyorsa, silinen verilerinizi kurtarma ihtimaliniz de o derece yüksek olur.

Bu konuda sizlere tavsiyemiz ‘’EaseUS Data Recovery Wizard’’ veri kurtarma programıdır. Uzun yıllardır sektörde olan EaseUS yazılım firması kullanıcıların veri kurtarma ve benzeri ihtiyaçları için çözümler üretmektedir. EaseUS veri kurtarma programının özelliklerine bakıldığında birçok depolama aygıtlarında veri kurtarma imkanı sağlamaktadır. Bazı aygıtlar ise hard disk, USB sürücüsü, cep telefonu, hafıza kartı ve dijital kamera gibi benzer aygıtlar için program uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz EaseUS Data Recovery Wizard ile formatlanmış veya silinmiş verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ayrıca işletim sisteminden, virüsten, veya çeşitli hard disk hasarlarından kaynaklı silinen verileriniz içinde çözüm sağlamaktadır. Program hakkında kısaca bilgilendirme yaptıktan sonra EaseUS veri kurtarma programını nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

Silinen Verileri Kurtarma Nasıl Yapılır? (EaseUS Data Recovery Wizard)

EaseUS veri kurtarma programı ile silinen dosyalarınızı nasıl kurtaracağınıza dair resimli anlatımımız aşağıda yer almaktadır.

Silinen Verileri Kurtarma Programı (EaseUS Data Recovery Wizard)

Yukarıdaki ekranda verilerinizin silindiği diski veya klasörü seçip ardından ‘’Tara’’ butonuna tıklayın.

Silinen Verileri Kurtarma Programı (EaseUS Data Recovery Wizard)

Tara butonundan sonra hızlı tarama başlıyor ve geri dönüşüm kutusundan veya yanlışlıkla silinen veriler taranıyor. Hemen ardından otomatik olarak derin tarama başlıyor. Tüm gerçekleşen işlemleri yukarıdaki panelden takip etmek mümkün.

Silinen Verileri Kurtarma Programı (EaseUS Data Recovery Wizard)

Tarama işleminin tamamlanması bilgisayarınızın hızına ve taranan diske ya da klasöre bağlıdır. Derin tarama işlemi sonucunda bulunan dosya sayısına karşınıza gelen pencereden ulaşabilirsiniz.

Silinen Verileri Kurtarma Programı (EaseUS Data Recovery Wizard)

Veri kurtarma işlemi tamamlandığında üç bölümden oluşan ekran karşınızda olacaktır. Sol bölümden derin tarama sonucunda bulunan klasörleri görebilir, seçilen klasörün içerisindeki dosyalara orta bölümden erişebilirsiniz. Sağ bölümde de seçilen dosyaların önizlemesine bakabilirsiniz.

Son olarak ‘’Kurtar’’ butonu ile kurtarmak istediğiniz verilere kayıt yeri belirleyin. Güvenli bir kayıt yeri belirlemeniz gerekmektedir. Harici diskinize veya stabil çalıştığına emin olduğunuz bir depolama alanına kaydedebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard ile birkaç aşamadan oluşan işlemlerle silinen verilerinizi kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Windows ya da Mac bilgisayarınıza EaseUS Data Recovery Wizard programını indirmek için tıklayın.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu