Multimedya

Ses Dosyaları MP3’e Nasıl Çevrilir?

Bilgisayardan ya da mobil cihazlar aracılığıyla yaptığımız ses kayıtlarında, kaydedilen ses dosyaları, MP3 formatında olmazlar. Bu kayıtlarda MP3 yerine MP3’e göre daha kalitesiz ve boyutu daha küçük olan WAV, M4A, AAC, 3GP gibi formatlarla karşılaşırız.

Elbette bu durum ses dosyalarımızı MP3’e çevirmek istememize sebep olabilir. Özellikle enstrüman çalan, şarkı söyleyen veya çeşitli sebeplerle ses kaydı yapmak isteyenler için ses kalitesinin düşük olması oldukça rahatsız edici olabilir.

Dolayısıyla bu gibi durumlar için önemli olan ses dosyaları MP3’e nasıl çevrilir? Sorusunu sizlere önereceğimiz iki internet sitesiyle cevaplandıracağız. Makalemizin devamında İşlem aşamalarını adım adım anlatacağımız bu iki yöntemi uygulayarak ses dosyalarınızı MP3 formatına dönüştürebilirsiniz.

1. Yöntem

İçerik Haritası

Bu yöntemde sizlere önereceğimiz internet sitesine https://online-audio-converter.com/tr/ linkine tıklayarak gidebilirsiniz. Linke gittikten sonra yapmanız gerekenlerse aşağıdaki gibidir:

Ses Dosyaları MP3'e Nasıl Çevrilir?

  • İlk olarak ekranda yer alan “2” rakamının yanındaki sekmelerden “MP3”ü seçin.
  • Daha sonra ekranın üst kısmındaki “Dosyaları Aç” butonuna tıklayarak, açılan pencerede MP3 formatına çevirmek istediğiniz ses dosyasını seçin ve “Aç” seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra dosyanız kısa bir sürede yüklenecektir (Dosyanızın yüklenme süresi, internet hızınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir).

Ses Dosyaları MP3'e Nasıl Çevrilir?

  • Dosyanız sisteme yüklendikten sonra “Kalite” başlığının altında yer alan beyaz imlece tıklayıp basılı tutarak imleci, ekonomi, standart, iyi ya da en iyi seçeneklerinden birine doğru sürükleyebilirsiniz (Ses kalitesi arttıkça dosya boyutunuz da artacaktır).
  • Ses kalitesini belirledikten sonra yapmanız gerekense “Dönüştür” butonuna tıklamak. Böylece ses dosyanız MP3’e çevrilecektir (Dosyanızın dönüşüm süresi yüklediğiniz ses dosyasının boyutuna göre değişiklik gösterecektir).

Ses Dosyaları MP3'e Nasıl Çevrilir?

  • Dosyanızın dönüşüm işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan “İndir” butonuna tıkladığınızda MP3 dosyanız inmeye başlayacaktır.

2. Yöntem

Ses dosyalarını MP3’e çevirmek için önerdiğimiz bu yöntem de en az ilk yöntem kadar basit ve pratik. İlk olarak https://audiotrimmer.com/tr/online-mp3-donusturucu/ adresine gidin. Daha sonra:

Ses Dosyaları MP3'e Nasıl Çevrilir?

  • Ekranın sol kısmında yer alan “Dosya Seç” seçeneğine tıkladığınızda açılan pencereden, MP3 dosyasına dönüştürmek istediğiniz ses dosyasını seçerek “Aç” butonuna tıklayın.

Ses Dosyaları MP3'e Nasıl Çevrilir?

  • Daha sonra “Dönüştür” butonunun sol tarafında yer alan “Bit Hızı” sekmesine tıklayın ve dönüştüreceğiniz MP3 dosyasının kalitesini seçerek “Dönüştür” butonuna tıklayın. Bu sayede dönüştürme işlemi başlayacaktır.

Ses Dosyaları MP3'e Nasıl Çevrilir?

  • İşleminiz tamamlandığında karşınıza çıkan bu penceredeki “İndir” butonuna tıklayarak MP3’e çevirdiğiniz ses dosyasını indirebilirsiniz.
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu