Mobil

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefon Listesi 2020

Her akıllı telefon kullanıcısının telefon seçiminde dikkat etmiş olduğu hususlar bulunur. Bazı kişiler kamera özelliğini tercihleri etkileyen etken olarak görürken bazıları depolama alanını bu şekilde görebilir. Bunlar her ne kadar etkileyici özellik olarak gözükse de şöyle bir gerçek var ki cihaz seçiminde önemsenen en önemli konu şarj performansıdır. Telefonun şarjı bittiğinde ne kamera özellikleri ne de depolama alanı önem kazanır. O halde telefon alırken bu özelliklerin yanı sıra şarjı uzun giden telefon tercih etmek sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar 2020

Şarjı Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Şarj performansı günümüzde bir telefonun sahip olması gereken en önemli özelliklerinden biridir. Sizi yarı yolda bırakmayacak, bataryası en uzun süre dayanan telefonları bu yayınımızda sizler için listeledik.

Lenovo P2

Listenin başında birçok kişi tarafından beğenilen ve adeta fiyat / performans ürünü olan Lenovo P2 bulunuyor. %100 şarj kapasitesi ile kullanılmaya başlandığında tam olarak 29 saat boyunca arama yapmaya, internete bağlanmaya ve buna benzer işlemlere imkan veriyor.

Samsung Galaxy S20

Samsung markasına ait diğer modellerin şarj performansı göz önünde bulundurulduğunda en avantajlı cihazın bu olduğunu görmek mümkündür. S20 ile ister internette sörf yapın, isterseniz de YouTube’dan özgürce video izleyin her türlü kullanımda ortalama 12 saatlik bir batarya performansı sunacaktır.

Oppo A72

Her markanın başını alıp gittiği telefon sektörüne mükemmel bir giriş yapan Oppo, bu modeliyle birlikte adeta yarışta ben de varım dedi. Bu cihazın sadece batarya performansı değil, ekran çözünürlüğü ve akıcılığı da diğer telefon modellerine göre üstündür. Tabii ki bizi şuan şarj performansı ilgilendirdiği için 5000 mAh güçlü bataryası sayesinde cihazın şarjı ortalama 24 saat gidiyor.

Realme 6i

Bu cihazda telefondan fazlasıyla üstün bir pil performansı alabilmeniz için güç tasarrufu ve akıllı güç tasarrufu modlarını kullanabilirsiniz. Pil gücü 5000 mAh olduğu için uzun süreli kullanımlara aşırı derecede müsait bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Hâl böyle olunca cihazı kullananların yaptığı yorumlara göre cihaz 18 saate kadar kullanıldığında hiçbir şekilde şarj sorunu yaratmıyor.

Asus Zenfone Max Pro

Asus firması zaten piyasada satışa sunmuş olduğu bilgisayarlarla ününe ün katmaya devam ederken akıllı telefon piyasasında da firmalarla birebir rekabet etmek için Zenfone serisini satışa sundu. Bu cihazların diğer cihazlara göre en ayırt edici özelliği performans esnasında pil durumunun cihazın yükünden etkilenmiyor olmasıdır. Bu olay 5000 mAh batarya kapasitesiyle mümkün kılınmıştır. Cihazı aktif olarak kullandığınızda 24 saate kadar rahat kullanım sunabiliyor.

Xiaomi Mi Max 2

Takdir edersiniz ki Xiaomi cihazların olmadığı bir liste düşünmek bile mümkün değil. Her üretilen telefonda cihazın performansına önem verilmesinin yanı sıra pil gücüne de olabildiğince dikkat ediliyor. Bu gibi firmalar özellikle kullanıcının pil gücünden üst düzey fayda sağlayamadığı durumda performansın hiçbir anlam ifade etmediğini anlıyor. Bu sebeple Xiaomi Mi Max 2 cihazının içerisinde 5300 mAh değerinde batarya kullanılmış ve bu sayede 27 saatlik kullanım mümkün hale gelmiştir.

ZTE Blade A610 Plus

ZTE firması belki de tahmin edildiği kadar kaliteli özelliklere sahip olmasa da sadece cihazın aktif internet bağlantısına sahip olmasının yeterli olduğu zamanlarda bu cihaz işinizi fazlasıyla görecek. Cihaz içerisinde 5000 mAh değerinde güçlü bir batarya bulunuyor. Telefonu sadece internet ve arama ile kullanırsanız yaklaşık 27 saate kadar net kullanım sağlayacaktır.

Batarya gücü yüksek telefonlar hakkında sizlere bazı öneriler sunduk. Bu listede bulunan her cihazın birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Hâl böyle olunca bizim sadece batarya açısından vermiş olduğumuz önerileri de dikkate alarak kendinize göre oluşturduğunuz kriterleri de cihaz seçiminde değerlendirebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. Benim telefonum redmi note 9 bunun şarjı da gayet yavaş gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu