Ana Sayfa Nasıl Yapılır Samsung Smart TV Wifi Sorunu

Samsung Smart TV Wifi Sorunu [Kesin Çözüm]

Samsung Smart TV Wifi Sorunu Kesin Çözüm

Samsung, akıllı telefon alanında getirdiği yeniliklerle her birimizi şaşırtıyor olsa da son zamanlarda televizyon ve diğer ev aletlerinde de etkinliğini arttırmaya başladı. Bu sebeple piyasaya sunmuş oldukları Akıllı (Smart) Televizyon modelleriyle birlikte evinizde bilgisayar olmasa bile kablosuz internet bağlantısı kurarak internete bağlanabiliyor, sosyal medyada gezinebiliyor ve dijital video platformlarından diziler ve filmler izleyebiliyorsunuz. Her ne kadar önemli avantajlar sunuyor olsa da bazı kullanıcıların wifi bağlanmama sorunuyla karşılaştığı görülüyor. Bu içeriğimizde söz konusu sorunun çözümüne dair bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Televizyonun “WIFI REGION” Değerini Güncelleyin.

Samsung’un hangi modeli olursa olsun genel olarak wifi bağlanmama sorununun ortaya çıktığı görülüyor. Hâl böyle olunca kullanıcıların deneyimi doğrultusunda sorunun çözümü adına yapılması gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.

 • Kumandadan “INFO + MENÜ + MUTE + POWER” tuşlarına sırasıyla basın.
 • Bir sonraki ekranda “OPTIONS” bölümünü bulun.
 • Bu bölümün hemen altında yer alan “SUB OPTIONS” kategorisine girin.
 • WIFI REGION” seçeneğinin karşısındaki değeri “A” olarak işaretleyin.
 • Televizyonu kapatıp – açın.

1- Kumandadan “INFO + MENÜ + MUTE + POWER” Tuşlarına Sırasıyla Basın.

“INFO + MENÜ + MUTE + POWER” Tuşlarına Sırasıyla Basma Adımı

Samsung Smart TV markalı tüm televizyonlarda akıllı kumanda desteği bulunuyor. Bu destek sayesinde cihazda daha detaylı ayarlar yapabiliyorsunuz. Hâl böyle olunca wifi bağlanmama sorununa çözüm bulmak için belirtilen adımların ilk aşamasında kumandanızdan “INFO + MENÜ + MUTE + POWER” tuşlarına sırasıyla basmanız gerekmektedir.

2- Bir Sonraki Ekranda “OPTIONS” Bölümünü Bulun.

Bir önceki adımda belirtilen tüm tuşlara eksiksiz olarak bastığınızda farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada wifi bağlanmama sorununa çözüm olarak güncellemeniz gereken ayarların yer aldığı “OPTIONS” bölümünü bulun. Bu bölümü bulduktan sonra kumandadan “OK” tuşuna basarak giriş yapın.

3- Bu Bölümün Hemen Altında Yer Alan “SUB OPTIONS” Kategorisine Girin.

Samsung Smart TV wifi bağlanmama sorununun çözümü için detaylı ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Bu ayarlamalara ise “OPTIONS” kategorisinin alt klasörü olan “SUB OPTIONS” bölümünden ulaşabilirsiniz. Belirtilen alanda sadece wifi sorunuyla alakalı ayarlamalara değil televizyonun diğer özelliklerine ait ayarlara da ulaşabilirsiniz.

4- “WIFI REGION” Seçeneğinin Karşısındaki Değeri “A” Olarak İşaretleyin.
“WIFI REGION” Seçeneğinin Karşısındaki Değeri Düzeltme Adımı

WIFI REGION” seçeneğinin “A” olarak işaretli olması gerekmektedir. Bu işaretleme yapılmamışsa siz akıllı kumandayı kullanarak işaretlemeyi tamamlayın. Eğer ki aksi bir durum varsa yani girdiğinizde zaten orijinal olarak “A” harfi seçilmişse; harfi “E” ile değiştirip tekrardan “A” olarak güncelleyin. Bu işlemin hemen ardından yaptığınız değişiklikleri kumandadan “Kaydet” tuşuna basarak kaydedin.

5- Televizyonu Kapatıp – Açın.

Samsung Smart TV wifi bağlanmama sorununun çözümüne dair anlatılan adımların tamamını eksiksiz olarak gerçekleştirdiyseniz yaptığınız düzenlemelerin geçerli olması için televizyonunuzu kapatıp açmanız gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cihazın kapatıldıktan sonra hemen açılmamasıdır. Bu zaman zarfı içerisinde 5 dakika bekleyip sonrasında televizyonunuzu açabilirsiniz.

Televizyonunuza En Güncel Yazılımı Kurun.

Samsung Smart TV cihazınızda internet bağlantısında sorun yaşıyorsanız bir diğer çözüm yolu olarak flash bellek kullanarak cihaz yazılımını güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Samsung internet sitesine giriş yapın.
 • İnternet sitesinin sağ üst köşesinde yer alan “Arama” butonuna tıklayın.
 • Arama penceresindeki kutucuğa cihazınızın “Model Numarası” bilgilerini girin.
 • Cihazınıza ait en güncel yazılımı “İndir” butonuna basarak bilgisayarınıza indirin.
  Samsung Smart TV Yazılım İndirme Adımı
 • İndirdiğiniz dosyayı bir flash belleğe kopyalayın ve belleği televizyona takın.
 • Kumandanızdan “Menü” tuşuna basıp “Ayarlar” sekmesine girin.
 • Ayarların gösterildiği pencereden “Destek” bölümüne tıklayın.
 • Yazılım Güncelleme” seçeneğine dokunun.
 • USB Flaş Sürücüsü Dosyalara Gözat” sorusu sorulduğunda “Evet” butonuna tıklayın.
 • Yazılım güncelleme işlemi başlayacaktır.

Bu işlem tamamlanana kadar hiçbir şekilde cihazınızı kapatmayın.

“Samsung Smart TV İnternete Bağlanmama Sorunu” ile karşılaştığınızda belirtilen adımları eksiksiz olarak uygulamanız çözüme ulaşmak adına yeterli olacaktır.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin