Teknoloji

Samsung AR Gözlükleri için Patent Ortaya Çıktı

Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik gözlükleri geri planda kalmaya başladı. Daha çok akıllı teknolojiler üzerinde bir ilgi var. Fakat teknoloji devlerinin bu alanda da yeni alternatifler sunmaya başladığını da biliyoruz. Bir yandan Apple’ın bu alanda yeni bir teknoloji geliştirmeye başladığı iddia ediliyor. Apple’ın dışında bir başka teknoloji devi Samsung’un da artırılmış gerçeklik için çalışmalara çoktan başladığı ortaya çıktı. Samsung AR gözlükleri için yeni bir patent başvurusunun yapılması, nasıl bir gözlük geleceği konusunda da en önemli ipuçlarını ortaya çıkarmış oldu.

Samsung AR Gözlükleri Geliyor

Ortaya çıkan yeni patent görseli, gözlüklerin teknolojisi hakkında önemli fikirler veriyor. Patent görselini incelediğimiz zaman, yeni gözlüklerin iki farklı ekran içereceğini görüyoruz. İki farklı ekranla geleceği söylenen gözlüklerin, her göz için bir ekran sunması söz konusu olacak.

Her göz için bir ekran kullanılacak ancak bu ekranlar yeni bir teknoloji ile geliştirilecek. LCD ya da AMOLED ekranlarda olduğu gibi herhangi bir panel bulunmadığını göreceğiz. Bunun yerine çok daha ince şeffaf ekranlar kullanılacak.

Samsung AR Gözlükleri için Patent Ortaya Çıktı

Her göz için ayrı ayrı kullanılacak olan ekranların, muhtemelen artırılmış gerçeklik görselleri için görüntü sunması sağlanacak. Ekranlarda kullanılacak sistemler bir yana, gözlüğün yan kısmında yer alan bir kablo bölümü de dikkat çekiyor. Muhtemelen bu kabloların da gözlüğü akıllı telefon ile bağlayacak kablolar olacağı düşünülüyor.

Raporlarda yer alan bilgilere göre Samsung AR gözlükleri doğrudan akıllı telefon üzerinden bağlantı kurarak çalışacak. Şimdilik sadece patent görsellerinin yayınlandığı gözlüklerin ne zaman tanıtılacağına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. Samsung’un bu konuda açıklama yapmasını bekliyoruz.

Muhtemelen yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleriyle beraber artırılmış gerçeklik gözlüklerinin de sunulduğunu görmek mümkün olacak. Artırılmış gerçekliği, gözlüklere taşıyacak olan yeni teknolojinin tanıtılmasından sonra serinin tüm özelliklerine yakından bakacağız. Şu an çıkış tarihi konusunda da herhangi bir bilgi veremiyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu