Ana Sayfa Teknoloji Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV İncelemesi

Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV İncelemesi

Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV İncelemesi

Samsung akıllı televizyonlar konusunda en tecrübeli olan markalardan bir tanesi. Markanın akıllı telefonlarda da ekranlar konusunda ana üreticilerden biri olduğunu biliyoruz. Bu noktada markanın biraz daha uygun fiyatlı televizyonları arasında gösterebileceğimiz ancak bu tecrübeyi de gösteren Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV modelini ele alacağız. Serinin detaylarından ve tasarımdan söz edelim.

Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV Tasarım

Bir televizyonun tasarımı ne kadar önemli olabilir ki diyebilirsiniz. Fakat evinizin başköşesinde kullanacağınız bir cihazdan söz ediyorsak, tasarım önemlidir. Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV modeli tasarım konusunda iddialı bir seri.

Akıllı telefonlarda olduğu gibi çerçevelerden kurtulan bir televizyon modeli söz konusu. Tamamen çerçevesiz bir model sunulmamış ancak çerçeveler oldukça ince. Panel olarak baktığımız zaman ise aşağı doğru genişleyen bir kasa yapısına yer verildiğini görüyoruz. En alt kısımda ise ters “V” şeklinde iki adet ayak bölümüne yer verilmiş. Tasarım açısından genel olarak iddialı bir modelin sunulduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ölçüler Ayaklı: 1238.6 mm genişlik X 792.8 mm yükseklik

Ağırlık: 22.6 kg

Girişler ve Bağlantılar: 3 adet HDMI, 2 adet USB 2.0, Wi-Fi, AV girişi, 1 adet uydu anten girişi.

Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV İncelemesi

Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV Ekran Özellikleri

Televizyonun en can alıcı kısmı olan panel özelliklerinden söz edelim. LED ekran teknolojisinin kullanıldığı seride düz yani flat bir panel kullanılıyor. 55 inç (139cm) ekran boyutu bulunan televizyonda, 50 Hz gerçek yenileme hızı sunuluyor. Fakat yazılım sayesinde ekran yenileme hızı PQI 1400 değerine çıkıyor.

HDR10, HDR10+, HLG, PurClour, UHD Dimming ve UHD Engine teknoloji destekleri bulunan Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV serisinin çözünürlük değeri ise 3840 X 2160 olarak belirlenmiş.

Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV İncelemesi

Teknik Özellikler

Akıllı televizyon ürününden söz ediyoruz. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi işletim sistemiyle çalışan modelde Tizen işletim sistemi kullanılmış. Web tarayıcı desteği de bulunan modelde ismi açıklanmayan 4 çekirdekli bir işlemci var. Akıllı TV özellikleri sayesinde uygulama yükleyebildiğiniz televizyonun içerisinde YouTube ve Netflix gibi uygulamalar varsayılan olarak kurulu geliyor. Ayrıca yazılımsal olarak desteklenmiş olan bir de oyun modunun sunulduğunu unutmadan söylemiş olalım.

Tüm bu özellikleriyle beraber Samsung 55RU7172 Ultra HD (4K) TV fiyatı 3900 TL ile 4000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Lise döneminde teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Zamanla işin mutfak kısmı olarak gördüğüm yazılım dünyasına ilgim arttı ve bunu meslek olarak seçip yazılım mühendisi oldum. Hem bu süreçte sektör hakkında elde ettiğim deneyimleri hem de yakından takip etmeye devam ettiğim teknoloji dünyasındaki gelişmeleri, mümkün olduğunca kaliteli içerikler hazırlayarak paylaşmaya çalışıyorum.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin