Ana Sayfa Oyun Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama

Red Dead Redemption 2, oyuncular tarafından uzunca bir süre beklendikten sonra Ekim 2018 tarihinde oyun marketlerinde yerini aldı. Her oyuncu için bugüne kadar olan süre zarfında çıkan güncellemeler memnun edici seviyede olsa da Türkler için güncellemeler ne yazık ki yetersiz kaldı. Bu yetersizliğin en önemli sebebi oyunun hiçbir şekilde orijinal dil olarak Türkçeyi desteklememesi ve oynayışın bundan kaynaklı olarak oldukça zor olmasıdır. Hâl böyle olunca oyunu satın alan kişiler yayıncı firma dışında yer alan grupların gerçekleştirdiği Türkçe yama çalışmalarını yakından takip etmeye başladı. Bu uzun bekleyiş bir süre önce son buldu ve Red Dead Redemption 2 Türkçe yama indirmeye sunuldu.

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl İndirilir?

Red Dead Redemtion 2 Türkçe yama dosyası 2019 yılının ilk çeyreğinde Nexus Mods tarafından paylaşılmış ve kuruluma hazır hale getirilmiştir. Bu yamayı paylaşan geliştiriciler bazı noktalara dikkat çekiyor. Bunlar;

 • Belirtilen yamanın oyunun %70’lik bir kısmını kapsıyor.
 • Yama içerisinde yapılan düzenlemeler hiçbir şekilde oyun dosyalarına etki etmiyor.

Her anlamda oyunu oynarken doyasıya zevk almak için bu iki kriter yeterli olacaktır. Bu bilgileri de tarafınıza aktardıktan sonra artık yama dosyasının indirme aşamalarına geçebiliriz.

 1. Nexus Mods internet sitesinde bulunan indirme sayfasına buradan girin.
 2. Bu sayfada yama açıklamasının üst kısmında bulunan “FILES” kısmına tıklayın.
 3. Türkçe yama dosyasını indirmek için “rdr2_tr” dosyasının sağ tarafında bulunan “Aşağı Ok” simgesine dokunun.
 4. Bu noktada sizi iki farklı seçenek karşılayacak, “Manual Download” seçeneğini tıklayarak dosyayı indirin.
  Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama İndirme Adımı

Bu aşamaları eksiksiz olarak yerine getirmeniz durumunda RDR 2 Türkçe yama dosyasını bilgisayarınıza indirebileceksiniz.

RDR 2 Türkçe Yama Kurulum Aşamaları

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama dosyasını indirdikten sonra artık kurulum aşamalarına geçmek için hazırsınız. Bu süreç aynı indirme aşamasında olduğu gibi kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

 1. Red Dead Redemption 2 yama dosyasının içindeki bileşenleri masaüstüne çıkarın.
 2. RDR2TR” adlı dosyanın üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
 3. Ekran çözünürlüğü ve monitör seçimini gerçekleştirin.
  Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Ayarlama Adımı
 4. Başla” butonuna basın.

Bu aşamadan sonra yama programını kapatmadan oyuna giriş yapabilirsiniz. Yama ile oyun görevlerini rahatlıkla kendi dilinizle görüntüleyebilir ve oyunda ilerleme gösterebilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin