Ana Sayfa Web Tasarım Rakip Sitelerin Hitini Öğrenme – Rakip Site Analizi

Rakip Sitelerin Hitini Öğrenme – Rakip Site Analizi

Rakip Sitelerin Hitini Öğrenme – Rakip Site Analizi

Web siteniz ile aynı kategoride veya aynı alanda birçok site ile benzer yayınlar yapıyorsanız, rakip siteleri iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Rakip sitenin hitini, rakip sitenin trafiğini, rakip site analizi, rakip sitenin backlinklerini ve daha birçok konuda bilmeniz gerekenler ve analiz etmeniz gereken durumlar söz konusudur. Rakip sitenin hitini öğrenme, rakip site analizi için çeşitli araçlar bulunmaktadır.

Bu araçlar aracılığı ile rakip sitenin hitini ve trafiğini öğrenebilir ve buna yönelik çalışmalar ile rakip sitelerden daha başarılı bir konuma web sitenizi taşıyabilirsiniz. Rakip sitelerden daha başarılı olabilmek için rakiplerinizin kullandıkları teknolojiye kadar bilmeniz ve kullandıkları teknolojiyi veya alt yapısının ayrıntılı bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Sizin kullandığınız alt yapıdan veya teknolojiden daha kaliteli bir yapıya sahipse sıralamada sizden daha başarılı olabilir.

Rakip siteler için bilmeniz gereken birkaç durumdan söz edelim; Rakip sitenin site hızı, rakip sitenin sosyal medya çalışmaları, rakip sitenin kod yapısı, rakip sitenin site içi SEO durumu, rakip sitenin site dışı SEO çalışmaları, rakip sitenin backlink sayısı, rakip sitenin en çok hit aldığı anahtar kelime, rakip sitenin Dofollow / Nofollow oranları, rakip sitenin H1, H2, H3 kullanımları, genel site analizi gibi birçok konuda rakip site analizi yapmanız gerekmektedir.

MOZ Open Site Explorer

Rakip Sitelerin Hitini Öğrenme – Rakip Site Analizi

Bu sitenin kullanıcılara sunduğu SEO Araçları ile rakip sitenin birçok bilgisine ulaşabilirsiniz. En popüler SEO araçlarından birisi olan MOZ Open Site Explorer rakip sitenin backlinklerini öğrenme imkanı sunmaktadır. İçerisinde bulunan rekabetçi araştırma özelliği ile rakiplerinizi yakından takip edebilirsiniz. Bu sitenin SEO Araçlarına profesyonel plan olarak sadece 30 günlük bir deneme sürümü ile kullanma imkanına sahip olmaktasınız. Moz Pro’nun sunduğu özellikleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ücretsiz olan kullanımı Moz Pro kadar birçok özellik barındırmamaktadır.

MOZ Open Site Explorer

SimilarWeb PRO

Rakip Sitelerin Hitini Öğrenme – Rakip Site Analizi

Rakip site analizi konusunda ikinci en popüler site ise SimilarWeb’dir. Birçok ünlü firma tarafından tercih edilen SimilarWeb ile rakip analizleriniz için en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sisteme birçok rakip siteyi dahil edip takip edebilme imkanı sunmaktadır. Herhangi bir web sitesinin organik ve ücretli anahtar kelimelerini bulabilir ve bu anahtar kelimenin ne kadar trafik ürettiğini takip edebilirsiniz. Ayrıca SimilarWeb chrome eklentisine sahip bir sistemdir. Eğer chrome internet tarayıcısına sahipseniz bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

SimilarWeb PRO Planı

Rakip Sitelerin Hitini Öğrenme – Rakip Site Analizi

Bu iki web site içinde ücretli kullanımı önerdiğimizi biliyoruz. Bu sitelerin ücretsiz olan hizmeti kısıtlı olduğundan dolayı ücretli veya deneme sürümlerini kullanmanızı öneririz. Daha sağlıklı sonuçlar için böyle bir seçim yapabilirsiniz. Ücretli hizmetler önerisinden sonra ücretsiz hizmetlere göz atalım.

Website.informer.com : Bu web site sayesinde günlük ziyaretçiler, günlük sayfa görüntüleme, Alexa değerleri gibi birkaç bilgiye ulaşma imkanına sahipsiniz. Rakip sitelerin sadece ziyaretçi kaynaklarına ve Alexa değerlerini öğrenmek istiyorsanız bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Ranksignals.com : Bu web site aracılığı ile rakip sitelerin hangi web sitelerden backlink aldığı bilgisine kolaylıkla öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede sizde daha güçlü backlinkler alabilirsiniz. Rakip sitelerin backlink bilgisine ücretsiz olarak ulaşmak istiyorsanız bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Semrush.com : Rakip sitelerin organik aramaları, ücretli aramaları, toplam backlink sayısı, en çok aranan kelimeler gibi birçok ayrıntıyı SEMRush ile öğrenebilirsiniz. Birçok bilgiye tek bir yerden ulaşmak istiyorsanız bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Rakip site hit öğrenme ve rakip site analiz için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Umarız buradaki bilgiler ile daha başarılı bir web siteye daha iyi adımlarla ulaşırsınız. Aklınıza takılan veya merak ettiğiniz tüm soruları yorum olarak belirtebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin