Mobil

Qualcomm, Snapdragon 820 Özellikleri

2016 yılında Qualcomm’ un şimdiye kadarki gördüğünüz en yüksek performansa sahip mobil işlemci olan Snapdragon 820, amiral gemisi telefonlarında yer alacak. Birçok önemli geliştirmeyle birlikte piyasada Snapdragon 820′ de önemli birçok özellik yer almakta. FinFET teknolojisi ile üretilecek olan yeni Snapdragon 820 14 nm ya da 16 nm teknolojisi ile üretilecek.

Özellikleri arasında daha iyi bir pil ömrü, yüksek performans, daha gelişmiş fotoğraf özellikleri ile birlikte sanal gerçeklik VR özellikleri yer alıyor. ARMv8 tabanı üzerinde özelleştirmeler ile Snapdragon 820, 64-bit üzerine inşa ediliyor. 2016 yılından itibaren karşımıza çıkacak. Ayrıca Sense ID teknolojisi ile kullanıcılar 3D parmak izi okuyucusu ile daha güvenilir bir deneyimi yaşayacaklar.

Qualcomm, Snapdragon 820 Özellikleri

  • Daha iyi fotoğraflar ve ses kalitesi:

Snapdragon 820, ile kameranızdan en fazla performans sağlamanız için yeniliklerle geliyor. ‘Ayrışık Sinyal İşleme teknolojisi’ iki fotoğrafı HDR dan farklı olarak birleştiriyor ve fotoğrafların daha doğal olmasını sağlıyor. Yeni işlemci sayesinde artık telefonunuz, hangi nesnenin fotoğrafını çektiğinizi de bilebiliyor, bunun için de veri bağlantısı ya da bulut erişimine gerek duymayacaksınız, insan ya da bir nesne gıda ayrımını yapabilecek teknolojide.

Düşük ışık ortamında fotoğraf çekme, çoğu akıllı telefon için bir sorun niteliğinde. Qualcomm, Snapdragon 820 işlemcisi ile düşük ışıkta çekilen sorunlu fotoğraflara yazılımsal geliştirmeler ile çözmeye çalışıyor. Bu işlemci ile düşük ışık ortamında çekilen fotoğraflarda oluşan karlanma tamamen kalkıyor ve böylece daha doğal, parlak ve net fotoğraflar ortaya çıkıyor.

3D Audio teknolojisi ile profesyonel olmayan kulaklıklarla bile sarmal ses deneyimi sağlayabileceksiniz. Aynı şekilde ses de kaydedebilen Snapdragon820 teknolojisi, videolarınıza da yeni bir boyut eklemenize yardımcı oluyor böylece.

  • Daha yüksek indirme hızı:

Snapdragon 820, X12 LTE Modem ‘e sahip. 600Mbps indirme ve 150Mbps gönderme hızına ulaşacak şekilde tasarlanmış. Bu hız web sayfalarının ve videoların anında yükleneceği anlamına geliyor. İnternet hizmet sağlayıcınıza göre hızınız değişiklik gösterecektir.

  • Gerçekçi VR deneyimi ve 4K ekranlar:

Snapdragon 820, 4K ekran teknolojisi ile birlikte yeni güçlü Kyro işlemcisi ve Adreno GPU’ suyla size gerçekçi VR deneyimi sunacak. Bu işlemci 4K teknolojisi desteğini ilk sunan işlemci olmamasına rağmen, diğer tüm gelişmeleri ile birlikte size daha kaliteli bir işlemci desteği sunacak.

  • Pil ömrü uzuyor ve daha serin bir telefon:

İşlemci, GPU, DSP ve bir de modemde yapılan iyileştirmeler sayesinde pil tüketimi azaltılıyor. Snapdragon 820, %30 daha uzun pil ömrü sunacağını belirtiyorlar. Pil ömrü tabi ki kullanıcı ve kullanılacak olan telefona göre değişim gösterecektir. Snapdragon 820, aynı zamanda Qualcomm’ un Quick Charge 3.0 teknolojisini de desteklemekte, piliniz azaldığı zaman bu sayede daha hızlı şarj edebileceksiniz.

Qualcomm, Snapdragon 820 Özellikleri

Snapdragon 820’nin bir önceki versiyonundan bazı kullanıcılar çok ısındığına dair şikayetçilerdi, aşırı ısınma sorununa firma bu sürüm ile çözüm bulduklarını söylüyor. Qualcomm, Snapdragon 820′ nin termal verimliliği önemli ölçüde geliştirdiğinden dolayı telefonunuzun serin kalıp, daha uzun pil ömrüne kavuşacağını düşünüyoruz.

  • Smart Protect ile Zararlı uygulamalara son:

Qualcomm’ un Snapdragon 820 işlemcisi, Smart Protect işlevi sayesinde, cihazınızda bulunan tüm uygulamaları tarayarak size tehlike oluşturabilecek tüm uygulamaları işaretliyor ve telefonunuza bulaşmadan önce algılıyor. Uygulamaları bu sayede güvenli olarak kaldırabiliyorsunuz. Kaldırılmış gibi göründükleri halde arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar için de sizi uyarıyor bu sayede cihazınızdan bunları tamamen silmenize yardımcı oluyor. Zararlıların türünü söylemesi ve üzerinde yapılan işlemi açıklaması da ayrı bir avantajı olarak sunuluyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu