Ana Sayfa PUBG PUBG Profil Resmi Yükleme Nasıl Yapılır?

PUBG Profil Resmi Yükleme Nasıl Yapılır?

PUBG Profil Resmi Yükleme Nasıl Yapılır?

Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazalarını son zamanlarda kasıp kavurmayı başaran PUBG Mobile, oyunculara profil özelleştirme imkanı sunuyor. Bu imkan sayesinde kullanıcılar birçok platformda aktif olarak kullandıkları profil resimlerini yine oyun içerisinde sahip oldukları hesaplarda da kullanabiliyor. Her ne kadar Tencent Games bu özelliği sunuyor olsa da birçok oyuncu profil resmi koyma işleminin nasıl gerçekleştirildiğini bilmiyor. Bu içeriğimizde “PUBG Profil Resmi Yükleme” ile ilgili işlem adımlarını sizlere sunacağız.

PUBG Mobile / PUBG Profil Resmi Yükleme Adımları

PUBG Mobile oynayan birçok kişi oyun ara yüzünün biraz karmaşık olmasından şikayetçidir. Bu sebeple oyuncuların profil resmi yükleme işlemini nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda yardıma ihtiyacı oluyor.

  • Adım 1: “Facebook” profil resminizi oyunda kullanmak istediğiniz görselle güncelleyin.
  • Adım 2: “PUBG Mobile” oyununu telefonunuzda açın.
  • Adım 3: “Facebook” butonuna tıklayın ve hesaba giriş yapın.
  • Adım 4: “Karakter” ekranının sağ üst köşesindeki profil resmi simgesine tıklayın.
  • Adım 5: “Profil Kartı” bölümünün üst tarafındaki “Düzenle” butonuna basın.
  • Adım 6: “Avatar” sekmesine tıklayın.
  • Adım 7: “Sosyal Ağlar” seçeneğine basın.

Bu adımların ardından PUBG Mobile profil resmi güncelleme işleminin gerçekleşmesi için oyundan çıkış yapıp tekrardan girmeniz gerekecektir.

Adım 1: “Facebook” Profil Resminizi Oyunda Kullanmak İstediğiniz Görselle Güncelleyin.

PUBG Mobile oyuncuları genellikle oyuna giriş yapmak için hesap oluştururken “Facebook” hesaplarını kullanırlar. Bu sebeple siz de bu kapsamın içerisinde yer alıyorsanız oyun içerisinde kullanacağınız profil resminin Facebook profil resmiyle aynı olacağını bilmelisiniz. Hâl böyle olunca ilk olarak Facebook profil fotoğrafınızı oyun içerisinde kullanacağınız fotoğrafla güncelleyin.

Adım 2: “PUBG Mobile” Oyununu Telefonunuzda Açın.

PUBG Mobile

Facebook’ta profil fotoğrafınızı güncellediyseniz artık PUBG Mobile’da profil fotoğrafı değiştirme adımlarına geçebilirsiniz. Her ne kadar Facebook’ta oyun içinde kullanacağınız fotoğrafı güncellemiş olsanız da oyun içinden bazı işlemler yapmanız gerekecektir.

Adım 3: “Facebook” Butonuna Tıklayın ve Giriş Yapın.

PUBG Mobile Facebook İle Giriş

PUBG Mobile açılış ekranında size Twitter ve Facebook olarak iki farklı giriş yöntemi sunulacaktır. Bu giriş yöntemlerinden “Facebook” olana tıklayın ve hesaba giriş işlemini tamamlayın.

Adım 4: “Karakter” Ekranının Sağ Üst Köşesindeki Profil Resmi Simgesine Tıklayın.

Profil Resmi Simgesi

Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza seçebileceğiniz birçok kategori ve sahip olduğunuz profil kartı çıkacaktır.

Adım 5: “Profil Kartı” Bölümünün Üst Tarafındaki “Düzenle” Butonuna Basın.

Profil kartının sağ üst köşesinde “Düzenle” adlı bir buton olacaktır. Bu butona basın ve diğer adıma geçin.

Adım 6: “Avatar” Sekmesine Tıklayın.

Avatar Sekmesi

PUBG Mobile’da profil fotoğrafı bir diğer adıyla avatar olarak biliniyor. Bu sebeple profil resmini güncellemek için “Avatar” sekmesine tıklamanız gerekecektir.

Adım 7: “Sosyal Ağlar” Seçeneğine Basın.

Facebook’ta güncellediğiniz profil resmini PUBG Mobile’da da kullanmak için “Sosyal Ağlar” seçeneğine basmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmediğiniz durumlarda ne yazık ki yaptığınız değişiklikler aktifleşmeyecektir.

PUBG Mobile Profil Fotoğrafı Güncelleme Sadece Facebook İle Mi Oluyor?

PUBG Mobile avatar güncelleme işlemi sadece sosyal medya aracılığıyla açılan hesaplarda mümkün oluyor. Bu sebeple eğer ki hesabınızı “Facebook” ile değil de “Twitter” ile açmışsanız yine bu içerikte anlatılan adımları uygulayarak profil resmi değişikliği yapabilirsiniz. Bir önceki adımlarda anlatılan tek farklı olay giriş ekranında “Facebook” butonuna değil de “Twitter” butonuna basmaktır.

Bu içeriğimizde sizlere birçok kişi tarafından severek oynana PUBG Mobile oyununda profil resmi değiştirme işlemleriyle ilgili detaylı bilgiler sunduk.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin