Ana Sayfa PUBG PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz 3 yıla damgasını vuran PUBG oyunu Mobile versiyonuyla da çoğu oyuncuyu memnun etmeyi başardı. Oyunun tek başına oynanmasının yanı sıra “Arkadaş Ekleme” işlemi yaparak 4 kişi beraber oynanabilmesi de arkadaşlarıyla beraber oynamak isteyenleri sevindiriyor ve oyunculara takım stratejisi yapma imkanı sunuyor. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan PUBG Mobile’de arkadaş ekleme nasıl yapılır? sorusuna cevap verelim. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ekranın sol alt kısmında bulunan “Davet Et” butonunun üstündeki “Yan Yana İki İnsan” simgesine dokunun.

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Daha sonra, ekranın sağ tarafında açılan menüden “Ekle” seçeneğini seçin (Bu seçeneği seçtikten sonra PUBG Mobile size kolayca ekleyebilmeniz için görseldeki gibi bazı arkadaş önerileri sunacaktır).

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Şimdiyse, ekranın sağ üst kısmında yer alan “Gelişmiş Arama” başlığının karşısındaki kutucuğa dokunarak, yukarıda yer alan görseldeki gibi, eklemek istediğiniz arkadaşınızın oyundaki adını yazın (Bu adı yazarken büyük küçük harfleri doğru yazmaya dikkat edin) ve “Ara” butonuna dokunun.

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

  • “Ara” butonuna dokunduktan sonra, görseldeki gibi, ekranın sol tarafında, aradığınız arkadaşınızın profili belirecektir. Burada arkadaşınızın isminin hemen sağ tarafında bulunan “Arkadaş Ekleme” butonuna dokunun.

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Son olarak, karşınıza çıkan “Ekle” penceresindeki “Gönder” butonuna dokunun (Bu pencerede “Arkadaş Olalım Mı?” yazan butona dokunarak arkadaşlık isteğinizle beraber bir mesaj da gönderebilirsiniz). Bu sayede “PUBG Mobile’de arkadaş ekleme” işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • Ancak siz bu arkadaşlık isteğini yolladıktan sonra arkadaşınızın da isteğinizi kabul etmesi gerekir. Arkadaşınız yolladığınız isteği kabul etmek için ilk işlem adımında bahsettiğimiz “Yan Yana İki İnsan” simgesine dokunduktan sonra:

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Önce sağ tarafta açılan menüden “Oyun Arkadaşları” seçeneğine daha sonrasındaysa ekranın sağ alt tarafındaki “İstek Listesi” seçeneğine dokunabilir. Böylece arkadaşınız sizin gönderdiğiniz arkadaşlık istediğini görüntüler ve kabul edebilir.

PUBG Mobile’de arkadaş ekleme işlemiyle ilgili bütün detayları paylaşarak makalemizin sonuna geldik. Son olarak sizin de son iki adımdaki işlemleri uygulayarak, size gelen arkadaşlık isteklerini görüntüleyebileceğinizi ve kabul edebileceğinizi hatırlatarak makalemize burada son veriyoruz.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin