Oyun

PUBG Mobile Silah Rehberi

Bu makalemizde, son zamanların en çok oynanan oyunu olan PUBG Mobile için hazırladığımız silah rehberi ile karşınızdayız. Sizler için oluşturduğumuz bu rehberdeki silahlar, sadece PUBG’nin Mobile versiyonunda olmadığı için rehberimizin, bilgisayardan PUBG oynayan oyuncular için de oldukça bilgilendirici olacağını düşünüyoruz. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizler için hafif makinalı tüfekler, makinalı tüfekler, saldırı tüfekleri ve keskin nişancı tüfekleri olarak sınıflandırdığımız bu silahları anlatmaya başlayalım.

1. Makinalı Tüfekler (Submachine Guns)

Bizler PUBG Mobile için silah rehberi oluştururken yalnızca silahları tanıtmayı değil bu silahlara takılabilen eklentileri de sizlerle paylaşmaya karar verdik. Makineli tüfekler kategorimiz için oluşturduğumuz rehberse aşağıdaki gibidir:

PUBG Mobile Silah Rehberi

UZI: Bu silah özellikle oyun başlarında yakın çevrenizde loot yapan düşmanlara saldırmak için ideal bir silahtır. Hızlı değişen şarjörü ve yüksek atış hızı sayesinde yakın mesafede rakibinize kısa sürede yüksek hasar vererek, rakibinizi kolayca öldürebilirsiniz. Bunun yanı sıra silahın kullandığı 9mm’lik mermileri hemen hemen her yerde kolayca bulabilirsiniz.

UZI’ye Takılabilen Eklentiler: Namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri ve dipçik.

Eğer oyun boyunca UZI kullanmak istiyorsanız, UZI için namlu ucu freni, dipçik ve uzatılmış hızlı çekim şarjör eklentilerini kullanmanızı öneriyoruz. Böylece hem silahın ateş esnasında sarsılması azalacak hem de şarjörünüz daha fazla mermi alacak ve şarjör değiştirme süreniz kısalacaktır.

PUBG Mobile Silah Rehberi

UMP9: PUBG mobile silah rehberi makalemizdeki en düşük geri tepmeye sahip silahlardan biridir. Bu sayede kullanımı oldukça kolay olan UMP9’un yakın mesafede etkili olduğunu, uzak mesafedeyse güçsüz kaldığını belirtelim.

UMP9’a Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, tutamaç, şarjör eklentileri.

Bu silahın geri tepmesi düşük olduğu için sizlere önerdiğimiz eklenti seti; 2x dürbün, susturucu, hızlı çekim uzatılmış şarjör ve açılı tutamaç şeklinde.

PUBG Mobile Silah Rehberi

Vector: Oyunun belki de en az tercih edilen silahları arasında yer alan Vector yakın mesafede oldukça iyi bir hasar verebilmesine rağmen şarjör kapasitesinin 13 olması sebebiyle genellikle tercih edilmiyor.

Vector’a Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri, tutamaç, dipçik.

PUBG Mobile Silah Rehberi

Tommy Gun (Thompson): Bu silah hem seri hem de güçlü atışlarla yakın mesafede rakibinize en çok zararı verebileceğiniz silahlardan biridir. Ancak yüksek geri tepmesi olan bu silaha dürbün ve dipçik takılamaması, silahın tercih edilmemesine sebep oluyor.

Tommy Gun’a Takılabilen Eklentiler: Namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri, tutamaç.

2. Hafif Makinalı Tüfekler (Light Machine Guns)

Oyunda toplam 2 adet hafif makinalı tüfek bulunmaktadır. Yüksek şarjör kapasitesine sahip bu tüfeklerin geri tepmeleri de oldukça güçlüdür. Dolayısıyla taciz ateşi açmak, uzun süre rakibinizi taramak ya da rakibinizin aracını havaya uçurmak için ideal silahlar olsa da birebir çatışmalarda dezavantajlı duruma düşmenize sebep olabilirler. Bunun yanı sıra yüksek şarjör dolum süresine sahip olmaları da bu silahları PUBG Mobile için hazırladığımız silah rehberi için ideal silahlar olmaktan uzaklaştırıyor. Ancak yine de takımınızla beraber hareket ettiğiniz oyunlarda takımınız için avantaj yaratabileceğinizi belirtelim.

PUBG Mobile Silah Rehberi

M249: Sadece air drop aracılığıyla düşen bu hafif makineli tüfeğe yalnızca dürbün takabilirsiniz. Şarjör kapasitesi 100 olan bu tüfek oyunda rahatlıkla bulunan 5.56 mm’lik mermilerden kullanır ve şarjör yenileme hızı 8.2 saniyedir.

PUBG Mobile Silah Rehberi

DP28: 7.62 mm’lik mermi kullanan DP28 silahının şarjör kapasitesi 47 ve şarjör yenileme hızı 5.5 saniyedir.

3.  Saldırı Tüfekleri (Assault Rifle)

PUBG silah rehberi makalemize, oyundaki hemen hemen her oyuncunun vazgeçilmezi olan saldırı tüfekleriyle devam ediyoruz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

AKM: Oyunun favori silahlarından biri olan AKM 7.62mm’lik mermi kullanır ve hem yakın hem de orta ve uzun mesafeli çatışmalarda hatırı sayılır bir hasar bırakır. Silahın tek dezavantajı ise yüksek geri tepmesidir.

AKM’ye Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri.

AKM yüksek geri tepmeye sahip olduğu için eklenti konusunda sizlere, namlu ucu freni, hızlı çekim uzatılmış şarjör, uzak mesafeli çatışmalarda kullanmak için 4x dürbün orta ve yakın mesafe içinse 2x dürbün öneriyoruz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

Groza: Neredeyse hiçbir dezavantajı bulunmayan Groza silahı saldırı tüfekleri arasında bizlerin favorisi olmayı başardı. Hem seri ateş edebilen hem geri tepmesi düşük olan hem de yüksek hasar verebilen bu silahla rakiplerinize üstünlük kurmanız işten bile değil. Üstelik kolayca bulunabilen 7.62mm’lik mermiler sayesinde oyun boyunca cephaneniz tükenmeden Groza kullanabilirsiniz.

Groza’ya Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör.

Bu silah için sizlere eklenti olarak, yakın ve orta mesafeli çatışmalar için 2x, uzak mesafeli çatışmalar için 4x dürbün, hızlı çekim uzatılmış şarjör ve susturucu kullanmanızı öneriyoruz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

Scar-L: Hasarı Groza’dan daha düşük olsa da Groza’dan sonra bulabileceğiniz en iyi saldırı tüfekleri arasındadır.

Scar-L’ye Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri ve tutamaç.

PUBG Mobile Silah Rehberi

M16A4: Düşük geri tepme özelliğine sahip olsa da yarı otomatik olması bazı durumlarda size sıkıntı yaratabilir. Ancak bu silahın tekli ve yarı otomatik atış modlarını doğru yerlerde kullanarak silahı daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

M16A4’e Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri.

PUBG Mobile Silah Rehberi

M416: Groza ve AKM’ye göre hasarı daha düşük olan bu silah düşük geri tepmeye sahip olduğu için PUBG Mobile’de çok tercih edilmektedir.

M416’ya Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri, dipçik, tutamaç.

Bu silahı susturucu, hızlı çekim uzatılmış şarjör, dipçik ve dikey tutamaç eklentileriyle kullanmanızı öneriyoruz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

PUBG Mobile silah rehberi makalemizde yer vereceğimiz son saldırı tüfeği ise AUG A3’tür. Sadece air drop aracılığıyla düşen AUG A3’ün tek dezavantajı şarjör değiştirme süresidir. Bu yüzden bu silahı kullanırken uzatılmış hızlı çekim şarjör kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

AUG A3’e Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri, tutamaç.

4. Keskin Nişancı Tüfekleri (Sniper Rifles)

PUBG Mobile için silah rehberi hazırlarken üzerinde en çok tartışılan silahların keskin nişancı tüfekleri olduğunu fark ettik. Dolayısıyla bu bölümde keskin nişancı tüfekleriyle ilgili detaylı bilgilere yer vereceğiz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

KAR98K: Oyunun hiç tartışmasız kullanması en zor silahlarından biridir. Menzili oldukça uzun olan bu silahla rakibinizin vücuduna fazla hasar veremezsiniz. Ancak eğer rakibinizin kafasına ateş etmeyi başarabilirseniz rakibiniz tek mermide ölebilir. Şarjör değiştirme süresi oldukça yavaş olan bu silahı dikkatli kullanmanızı ve rakibinizin kafasını hedef almanızı öneriyoruz.

KAR98K’ya Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentisi, dipçik.

Bu silah için namlu ucu freni, yanaklık ve 8x dürbün kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

AWM: Sadece air drop aracılığıyla düşen bu silah oyunun açık ara en güçlü keskin nişancı tüfeğidir. Seviye 3 kask takan rakiplerinizi bile kafasına ateş ederek tek mermide öldürebileceğiniz bu silahın tek dezavantajıysa yine yalnızca air drop üzerinden düşen ve haritada bulunmayan .300 magnum mermilerini kullanmasıdır. Dolayısıyla bu silahı kullanırken her merminizin değerli olduğunu unutmayarak, silahı yalnızca gerekli yerlerde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

AWM’ye Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri, dipçik.

AWM için susturucu, 8x dürbün, dipçik ve uzatılmış şarjör kullanmanızı öneriyoruz.

PUBG Mobile Silah Rehberi

M24: Hasarı KAR98K’dan daha yüksek olan bu keskin nişancı tüfeğinde tıpkı KAR98K’deki gibi bir kere ateş ettiğinizde tekrar ateş edebilmek için kısa da olsa beklemek zorundasınız. Dolayısıyla seri atışlar yapamayacağınız bu keskin nişancı tüfeğini kullanırken dikkat etmenizde fayda var.

M24’e Takılabilen Eklentiler: Dürbün, namlu ucu eklentileri, şarjör eklentileri, dipçik.

Son olarak keskin nişancı tüfeklerinde en çok hasar verenin AWM daha sonra M24, M24’ten sonraysa KAR98K olduğunu belirterek PUBG Mobile silah rehberi adlı makalemize burada son veriyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu