Oyun

PUBG Mobile Klan Sistemi Nedir? Özellikleri Neler?

PUBG Mobile klan sistemi, geçen sene yayınlanan bir güncelleme sonrasında oyuna eklendi. Aktif olarak kullanılmaya başlayan klan sistemi, oyunda mevcut olarak yer alan ekip sisteminin güncellenmiş bir hali olarak sunuldu. Merak edenler, artılarını bilmeyenler için PUBG Mobile klan sistemi rehberi ile sorulara cevap vermeye çalışacağız.

PUBG Mobile Ekip Sistemi Nasıldı?

Klan özelliklerine ve klan sistemine geçeceğiz ancak öncelikle eski ekip bölümünden söz etmek gerekiyor. Ekip bölümü, oyuna dahili olarak sunulan ve oyuncuların gruplanmasını sağlayan bir bölümdü. Ekip sistemi biraz daha küçük kapsamlı bir grup oluşturmanızı sağlıyordu ancak detaylı olarak düzenlemeler yapamıyordunuz. Özellikler ise şöyleydi:

 • Grupta sadece 1 yönetici oluşturmak mümkündü.
 • En fazla 10 kişinin ekibe katılmasına izin veriliyordu.
 • Ekibe isim verebiliyordunuz ve ekip sayfasına duyurular ekleyebiliyordunuz.

Bunun dışında bir ayrıcalık sunulmuyordu. Biraz daha sınırlı bir sistem vardı. Diğer oyunlarla karşılaştırdığımız zaman, yetersiz kalınıyordu.

PUBG Mobile Klan Sistemi Nedir? Özellikleri Neler?

PUBG Mobile Yeni Klan Sistemi Nedir?

Yeni klan sistemi, tam olarak ekip olmanız gereken bir sistem. Oyunda bir takım olarak hareket etmeniz sağlanıyor. Ekip yönetimi ile karşılaştırıldığı zaman, çok daha geliştirilmiş takım sistemi söz konusu olacak. Dilerseniz özelliklere geçelim.

Klan Yöneticiliği: Ekip sisteminde tek bir yönetici seçildiğinden söz etmiştik. PUBG Mobile klan sisteminde ise bir ana yönetici oluyor ve bunun dışında bir de yardımcı yöneticiler atanabiliyor. Yani diyelim ki klanı siz açtınız. Kendinize yardımcılar atayarak sürekli olarak klan ile ilgilenilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Klan Görevleri: Klan içerisinde düzenli olarak görevler sunuluyor. Klan görevleri ya da eğitimleri olarak gösterebileceğimiz bu aktivitelere katılarak, klandaki seviyenizi arttırabiliyorsunuz. Ayrıca klan puanı ve aktivite puanları da kazanabiliyorsunuz. Bu puanları kullanarak, size özel hediyeler almanız mümkün. Klan sandıkları da hediye olarak seçilebiliyor.

Klan Dükkanı: Oluşturulan klan sisteminde bir de dükkan özelliği var. Klan içerisindeki aktivite durumunuza ve eğitimleri yerine getirmeniz durumuna göre klan puanları topluyorsunuz. Bu puanları ise kendi klanınızın dükkanında yer alan eşyaları almak için kullanabiliyorsunuz.

Klan Kapasitesi: Ekip kapasitesi kısmında en fazla 10 kullanıcıya kadar ekip kurulmasının mümkün olduğunu söylemiştik. PUBG Mobile klan sisteminde ise ilk etapta 30 üye alınabiliyor. Sonrasında klanın seviyesi arttıkça, her seviye için 5 kişi daha dahil etme şansınız var.

Yükselme İmkanı: Klanınız ne kadar aktifse ve oyunlarda ne kadar başarılıysanız o kadar yükseliyorsunuz. Klan seviyelerinde maksimum olarak 10. seviyeye çıkmak mümkün. Seviye arttığı zaman, dükkanda yer alan eşyaların değeri artıyor. Her seviyede 5 kullanıcı alma şansını elde ediyorsunuz.

PUBG Mobile Klan Sistemi Nedir? Özellikleri Neler?

PUBG Mobile Klan Nasıl Kurulur?

Klan özelliklerinden söz ettikten sonra, gelelim klanı nasıl kuracağımız kısmına. Burada yapacağınız işlemlerden önce bilmeniz gereken bir detay var. Klan kurmak için 50.000 BP harcamanız gerekiyor. Ancak bu şekilde klan oluşturabiliyorsunuz. İşlemler ise şöyle:

 • Oyunun ana menüsüne girin ve sol alt kısımda yer alan “Klan” sekmesine tıklayın.

PUBG Mobile Klan Sistemi Nedir? Özellikleri Neler?

 • Sağ kısımda “Klan Oluştur” bölümünü göreceksiniz. Bu kısma giriş yapın.
 • Burada “İsim ve Klan Sloganı” bölümlerini doldurmanız gerekecek.
 • Son olarak “Klan Oluştur” sekmesine tıklamanız yeterli olacak.

Bu işlemlerle kolayca klan oluşturmanız mümkün. Kendinize göre sonrasında klanınızı düzenleyebilirsiniz.

PUBG Mobile klan sistemi için detaylardan söz ettik. Merak eden kullanıcılar için, yeni klan sistemi hakkında soru cevap üzerinden devam ederek birkaç nokta hakkında daha bilgi verelim.

Sorularla PUBG Mobile Klan

Sonradan Klan Değiştirebilir miyim?

İstediğiniz zaman bulunduğunuz klandan başka bir klana geçiş yapabilirsiniz.

Özel Klan Simgeleri Oluşturulabilir mi?

Evet. Kendi simgelerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

9 Yorum

 1. Pubg Mobile de arkadaşlarla birlikte kurduğumuz bir klanımız vardı. Biz oyunu bir süre sonra bıraktık, yaklaşık 2 hafta önce yeniden başladık ama klan liderliği arkadaşımızın hesabından başkasına geçmiş. Klan için o kadar emek verdik ama klan liderliği başka oyuncuda ve oyuna 258 gün dür girmemiş, liderliği geri alabilir miyiz yoksa yeniden bir klan mı kurmamız gerekiyor. yardımcı olan herkese teşekkürler şimdiden

 2. Uzun süredir çıkarttığım nesneleri klan primi olarak gönderemiyorum klan değiştirdim yine de düzelmedi bütün ayarlarımı kontrol ediyorum ancak bununla ilgili bir opsiyon yok neyden kaynaklı olabilir bilen var mı? Nesne çıktığında ödülleri paylaş diyorum sadece fb ve Twitter olarak bağlantı paylaştırıyor klana gitmiyor.

  1. Aynı sıkıntı bende de var bende çözemedim yardımcı olabilecek var mı?

  1. Merhaba, 10 seviye klanda çok fazla asker alabilir, grubunuza daha fazla yoldaş alabilir ve 11 tane atölyeye sahip olabilirsiniz.

 3. Merhaba, daha önce açmış olduğum klanın liderliği benim arkadaşıma devredilmiş ben bunu geri alabilir miyim ondan ?

  1. Merhaba, maalesef klan liderliği pubg tarafından otomatik olarak değiştiriliyor. Geri alabilmen için tek yöntem o arkadaşının ve diğer herkesin klandan çıkması. Böylece klan liderliği otomatik olarak sana geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu