Oyun

PUBG Mobile: Grafik Ayarlarını Değiştirme

PUBG Mobile’de doğru grafik ayarlarını kullanmak oldukça önemlidir. Çünkü PUBG Mobile, oyuncuların anlık tepki vermesini gerektiren, dolayısıyla da yüksek FPS değerlerinde akıcı bir şekilde oynanması gereken bir oyundur. Bu yüzden bu makalemizde “PUBG Mobile’de grafik ayarlarını değiştirme” işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Böylece sizler de mobil cihazınız ya da bilgisayarınız için bu işlemi gerçekleştirerek en akıcı oyun deneyimini yaşayabilirsiniz. PUBG Mobile’de grafik ayarlarını değiştirmek için:

PUBG Mobile: Grafik Ayarlarını Değiştirme

  • Öncelikle, PUBG Mobile’i açtıktan sonra, ekranın sağ alt köşesinde bulunan, “Dişli Çark” simgesindeki ayarlar seçeneğine dokunun ve açılan “Ayarlar” menüsünden “Grafikler” seçeneğine girin.

PUBG Mobile: Grafik Ayarlarını Değiştirme

PUBG Mobile: Grafik Ayarlarını Değiştirme

  • Daha sonra, “Grafikler, Kare Hızı, Stil” başlıklarının altında yer alan seçeneklerden istediğiniz seçeneği seçerek, “Parlaklık” başlığının altındaki “+ (Artı) ve – (Eksi)” butonlarını kullanarak, PUBG mobile grafik ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirin ve ekranın sağ alt köşesindeki “Tamam” butonuna dokunun.

PUBG Mobile: Grafik Ayarlarını Değiştirme

  • “Tamam” seçeneğine dokunduktan sonra karşınıza, grafik ayarlarınızın değiştirildiğini bildiren, yukarıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Bu pencerede de “Tamam” seçeneğini seçerek, belirlediğiniz yeni grafik ayarlarıyla oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Böylece, PUBG Mobile’de grafik ayarlarını değiştirmek için yapmanız gereken bütün işlemleri belirtmiş olduk. Ancak makalemizi bitirmeden önce, yapacağınız grafik ayarlamalarıyla ilgili önemli gördüğümüz bazı hususları belirtmek istiyoruz. Bunlar:

  • Grafik kalitesi, görseldeki seçeneklerde (grafikler başlığının altındaki), soldan sağa doğru (akıcı seçeneğinden Ultra HD seçeneğine doğru) artacaktır. Ancak cihazınız HD çözünürlüğü desteklemiyorsa, HD, HDR seçeneklerini, Full HD’den daha yüksek bir çözünürlüğü desteklemiyorsa da Ultra HD seçeneğini seçemezsiniz.
  • Kare hızı seçeneğinin “Orta” olması cihazınızın daha çok zorlanmasına sebep olur ama oyunun daha akıcı olmasını sağlar. Ancak eğer cihazınız zorlanıyorsa ve çok ısınıyorsa kare hızı seçeneğini “Düşük” yapmanızı ve grafik ayarlarını düşürmenizi tavsiye ederiz.
  • Eğer doğru grafik ayarlarını seçmekte zorlanıyorsanız, “Grafikler” menüsünün en altında yer alan “Grafikleri Otomatik Ayarla” başlığının altındaki “Etkinleştir” seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece PUBG Mobile, cihazınızdaki sistemi otomatik olarak algılar ve sizlere, akıcı bir oyun deneyimi için gerekli ayarlamaları otomatik olarak sunar.
  • “Stil” başlığının altındaki seçeneklerden yapacağınız değişiklikler yalnızca PUBG Mobile’daki renk düzenini değiştirir ve cihazınızın performansına herhangi bir etkisi yoktur.
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

2 Yorum

    1. Merhaba, tam olarak ne istediğinizi anlamadım. İçerik talebinde mi bulunuyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu