Ana Sayfa PUBG PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

Tencent Games tarafından mobil cihazlarda indirmeye sunulan PUBG Mobile oyununun her geçen gün sahip olduğu oyuncu kitlesini arttırması sebebiyle oyuncuların sunucu kaynaklı ya da cihaz kaynaklı bazı hatalarla karşı karşıya kaldığını görüyoruz. PUBG Mobile, her ne kadar mobil cihazlarda kullanıma sunulmuş olsa da bazı kullanıcılar bilgisayara yükledikleri emülatörler aracılığıyla oyunu bilgisayarda oynama şansı bulabiliyor. Bir hevesle oyunu indirdikten sonra açmaya çalıştığınızda “PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası” ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu yayınımızda sizlere ilgili hatanın çözümüne dair bazı yöntemler paylaşacağız.

Bluestacks PUBG Mobile Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Neden Ortaya Çıkar?

PUBG Mobile oyununu açtığınızda bu hata ile karşılaşmanızın en önemli sebebi programın kurulumunda oyunu çalıştırması için uygun miktarda özellikler atamamış olmanızdır. Hâl böyle olunca yetersiz gelen özelliklerden dolayı oyunun çalışması mümkün olmayacaktır. Bu durum sadece emülatörde değil aynı şekilde akıllı telefonlarda da geçerlidir.

PUBG Mobile Cihazınızın Sürümüyle Uyumlu Değil Hatası Çözüm Yolları

PUBG Mobile Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası” için başarıyla sonuçlanan dört farklı çözüm yolu bulunuyor. Bu çözüm yollarından herhangi birini uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Yöntem 1: PUBG Mobile önbelleğini temizleyin.
 • Yöntem 2: Telefonunuzun Android sürümünü kontrol edin.
 • Yöntem 3: Bluestacks programına verdiğiniz değerleri güncelleyin.
 • Yöntem 4: Emülatörün “OpenGL” özelliğini aktifleştirin.

Her bir çözüm yöntemini deneyerek oyunu açarken karşılaştığınız bu sürümle uyumlu değil hatasını çözebilirsiniz. Bu yöntemlerin görsel anlatımlarına bir sonraki başlıktan ulaşabilirsiniz.

Yöntem 1: PUBG Mobile Önbelleğini Temizleyin.

Her ne kadar cihazınıza ait Android sürümünün oyun ile uyumlu olduğunu düşünseniz de oyun önbelleğinin dolu olması bu hatanın ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple aşağıdaki adımları uygulayarak oyunun cihazınızda önbelleğe almış olduğu dosyaları temizlemelisiniz.

 • Adım 1: Telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasını başlatın.
 • Adım 2: “Uygulamalar” kategorisine girin.
 • Adım 3: “PUBG Mobile” uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın.
 • Adım 4: “Önbellek Temizle” seçeneğine dokunun.

Bu sayede “PUBG Mobile Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası” çözülecek ve oyuna kolayca giriş yapabileceksiniz.

Yöntem 2: Telefonunuzun Android Sürümünü Kontrol Edin.

Android Sürümü

Google Play Store’da listelenen tüm uygulamalarda olduğu gibi PUBG Mobile oyununun da desteklemiş olduğu bir sürüm bulunmaktadır. Bu sürümle uyum sağlamayan cihazlarda ne yazık ki “PUBG Mobile Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası” alırsınız. Kontrol işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Adım 1: Akıllı telefonun “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Adım 2: Ekranı aşağıya kaydırarak “Telefon Hakkında” sekmesine tıklayın.

Eğer ki cihazınız Android 5.1.1 Lollipop sürümünün daha altında bir sürüme sahipse oyunu oynayabilmeniz ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bu gibi durumlarda tek çözüm yöntemi orta segment bir cihaz almaktır.

Yöntem 3: Bluestacks Programına Verdiğiniz Değerleri Güncelleyin.

Bluestacks Değerlerini Güncelleme

Bluestacks yazılımının kurulum aşamasında sağlıklı bir çalışma süreci geçirmesi için bazı değer atamaları gerçekleştiriliyor. Bu atamalar PUBG Mobile oyununu oynatmak için yeterli düzeyde olmazsa oyunun cihazda açılması mümkün olmayacaktır. Hâl böyle olunca aşağıdaki sistem gereksinimlerine uygun olan değerleri uygulamaya özen göstermelisiniz.

 • Android 5.1.1 ve üzeri işletim sistemi
 • 2 GB Ram (Minimum)
 • 3 GB Disk Alanı (Minimum)

Bu değerlere uygun olarak belirleyeceğiniz sistem özellikleri sayesinde “PUBG Mobile Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü” mümkün olacaktır.

Yöntem 4: Emülatörün “OpenGL” Özelliğini Aktifleştirin.

OpenGL Aktifleştirme

Bir cihazın belli başlı uygulamaları çalıştırabilmesi için “OpenGL” yazılımına ihtiyacı vardır. Bu yazılım aracılığıyla ekran kartı sürücüleri aktifleşir ve oyunun başlatılması sağlanır. Bluestacks ve benzeri emülatörlerde bu özelliği aktifleştirmek için bir buton bulunuyor. Bu buton aracılığıyla “OpenGL” özelliğini aktifleştirebilir ve ardından uygulamanın size sunduğu hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

PUBG Mobile Sürüm Hatası Kalıcı Bir Hata Mıdır?

PUBG Mobile Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası” çözüm yöntemleri uygulandığında kalıcı bir hata olmaktan çıkıyor. Bu sebeple tüm yöntemlerin eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekiyor. İlgili hatanın kalıcı bir hâl almasının tek sebebi cihazın sahip olduğu işletim sistemi sürümünün minimum sistem gereksinimlerine uygun olmamasıdır.

Bu içeriğimizde PUBG Mobile oyununda birçok kullanıcının karşılaştığı sürüm hatası ile ilgili bilgileri sizlerle paylaştık.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin