Oyun

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

Mobil dünyanın en sevilen Battle Royale oyunlarını bu yazımızda listeledik. PUBG Mobile benzeri en iyi 10 mobil oyun listemizde Android ve iOS telefonlarda oynayabileceğiniz yapımlara göz atabilirsiniz.

En sevilen mobil oyunlardan biri olan PUBG Mobile’de onlarca oyuncu belirli bir bölge içerisinde son hayatta kalan olmak için mücadele veriyor. Haritada çeşitli ekipmanlar bularak ve düşman oyunculara karşı savaşarak birinci olmaya çalıştığımız oyun, hem PC’de hem de mobil platformda yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

PUBG Mobile gibi oyunlar nelerdir? PUBG benzeri mobil oyunları sizler için inceledik.

1. Cyber Hunter

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

Hem Android hem de iOS kullanıcılarının deneyim edebileceği PUBG Mobile benzeri mobil oyunlar listesinin başında Cyber Hunter geliyor.

Distopik bir evrende geçen Cyber Hunter’da teknolojik olarak çok gelişmiş silahlar ile savaşıyoruz. Cyber Hunter bir diğer Battle Royale oyunu olan Rules of Survival’in yapımcıları tarafından tasarlandı.

PUBG Mobile’nin en dişli rakiplerinden biri olan oyun, türün sevilen ögelerini bilim kurgu ile harmanlıyor. Oyunda yapılar inşa etmek ve çok gelişmiş arabalara binmek de mümkün. Böylece çeşitliliği de büyük oranda arttıran Cyber Hunter listemizde birinci sıraya yerleşti.

Oyun Android, iOS ve Microsoft Windows platformları üzerinde ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor.

ANDROİDiOS

2. Hopeless Land

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

Hem Google Play Store hem de App Store’dan indirebileceğiniz Hopeless Land ise klasik bir savaş / aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Tam adı Hopeless Land: Fight for Survival olan yapımda amacımız sona kalan oyuncu olmak ve 100’den fazla kişiye karşı savaş vermek. Klasik bir PUBG Mobile alternatifi olan oyun gerek yapısıyla gerek grafikleriyle PUBG Mobile’ye çok benziyor.

Kelimenin tam anlamıyla bir Battle Royale oyunu olan Hopeless Land’in arayüzü ve genel yapısıyla bize H1Z1’i de hatırlattığını belirtelim.

Uygulama Marketlerinden Kaldırılmıştır.

3. Rules of Survival

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

İsmini “Hayatta Kalmanın Kuralları” olarak çevirebileceğimiz Rules of Survival ise en başarılı PUBG Mobile alternatiflerinden biridir. Oldukça tatmin edici grafiklere sahip olan oyun teknik anlamda da en güçlü Battle Royale oyunları arasında görülüyor.

Silah kullanımı ve genel oyun kalitesi oldukça yüksek olan Rules of Survival PC, Android, iOS ve Mac OS üzerinde oynanabiliyor. Yat, helikopter ve farklı taşıtlarla çeşitliliği de yüksek derecede artıran oyun anlık olarak binlerce kullanıcı tarafından severek oynanıyor. Rekabet faktörünün iyice yükseldiği Rules of Survival’a kesinlikle bir şans vermenizi öneriyoruz.

Rules of Survival oyununu PC platformunda oynamayı dilerseniz Steam üzerinden hiçbir ücret ödemeden de oynayabilirsiniz.

ANDROİDiOS

4. Call of Duty Mobile

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

Hem etkili bir PUBG Mobile alternatifi hem de özgün bir savaş oyunu olan Call of Duty Mobile, efsanevi FPS serisini mobil platforma taşıyor. 20 milyondan fazla indirilen oyun yıllardır alıştığımız Call of Duty’nin savaş rüzgarını akıllı cihazlarda da estirmeye devam ediyor.

Oyuncuların klan oluşturabildiği ve çok daha iyi grafiklerle resmedilen bir haritada savaştığı oyun, genel yapısı itibarıyla da bizden tam not alıyor.

Call of Duty Mobile Play Store ve App Store üzerinden indirilebildiği gibi emülatörler aracılığıyla PC platformunda da oynanabiliyor.

ANDROİDiOS

5. Free Fire

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

PUBG Mobile benzeri mobil oyunlar listesinde beşinci sırada ise Free Fire bulunuyor. Bir Battle Royale oyununda görmeye alıştığımız tüm unsurlara sahip olan Free Fire’ın tek bir farkı bulunuyor.

Oyun yapısı itibarıyla PUBG Mobile ve türevlerine çok benzese de Free Fire’da bir süre sınırı bulunuyor. 10 dakika olarak belirlenen bu sınır sayesinde uzun ve yorucu maçlara ara vermeniz mümkün.

Free Fire birçok oyuncunun olumlu karşılayacağını düşündüğümüz süre sınırının yanı sıra farklı özelliklere de sahip. Oyuncular haritaya inerken uçan kaykaylar kullanabiliyor ve ilginç kıyafetler giyebiliyor. Battle Royale severlerin listesinde olan oyun Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda oynanabiliyor.

ANDROİDiOS

6. Knives Out

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

En sevilen mobil Battle Royale oyunları deyince akla Knives Out gelmeden olmaz. “Kural yok, sadece savaş” sloganıyla öne çıkan Knives Out, Android ve iOS işletim sistemlerinin yanı sıra PC üzerinde de oynanabiliyor. Daha seri bir oynanışa sahip olan oyunda klasik Battle Royale mantığı işliyor.

Oyunun oldukça büyük olan haritasına helikopterlerle iniş yaptıktan sonra 100 kişiye karşı savaşmak ve hayatta kalan son kişi olmak sizin elinizde. Devasa haritada birçok materyal bulabilir ve farklı silahlar ile hayatta kalma şansınızı yükseltebilirsiniz.

ANDROİDiOS

7. Rocket Royale

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

Oldukça şirin grafikleriyle göze çarpan bir diğer PUBG Mobile alternatifi oyun ise Rocket Royale. Bu yapımda oyuncuların birbirlerine karşı mücadele edip herkesi alt etmek yerine farklı bir amaçları bulunuyor. Oldukça hızlı bir oynanışa sahip olan Rocket Royale’de oyuncuların bir roket inşa etmesi ve adadan kaçması gerekiyor. Oyuncular roketi inşa etmek için haritanın farklı köşelerinden malzeme ve materyal toplayabiliyor.

Seri oynanışı ve yenilikçi tarafıyla da dikkat çeken Rocket Royale, bize bir miktar Minecraft’ı da hatırlatıyor diyebiliriz. Hem PUBG Mobile benzeri bir oyun oynamak istiyor hem de yeni içeriklerle tanışmak istiyorsanız bu oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

ANDROİDiOS

8. Survivor Royale

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

PUBG Mobile alternatifi olarak listemize giren bir diğer oyun da Survivor Royale oluyor. Survivor Royale bir Battle Royale oyununun sahip olması gereken tüm özellikleri bünyesinde taşıyor.

Gerek arayüzü gerekse oynanışıyla PUBG’ye çok benzeyen oyunda yegane amacımız loot toplamak ve hayatta kalan son kişi olmak. Eğer PUBG Mobile’ye biraz ara vermek ve daha farklı bir savaş oyunu deneyim etmek istiyorsanız bu oyuna bir şans verebilirsiniz.

Survivor Royale oyununu hem Android hem de iOS üzerinden telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Uygulama Marketlerinden Kaldırılmıştır.

9. Battlelands Royale

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

  • Ücretsiz

Listemizin 9.sırasına yerleşen Battlelands Royale ise Futureplay tarafından yayınlandı. Çok daha minimal bir Battle Royale yapısına sahip olan bu oyunda oyuncular karakterlerini kuş bakışı ile görüyor.

Oyunun blok grafiklerden oluşan dünyasında çevreyle etkileşime geçmek ve otların arasında saklanmak da mümkündür. Kısa aralıklarla sürekli daralan savaş alanı ise aksiyonu sürekli taze kıldığı için ortaya hızlı ve eğlenceli bir Battle Royale oyunu çıkmış diyebiliriz.

Battlelands Royale’i Android ve iOS işletim sistemlerine sahip cihazlarda rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Uygulama Marketlerinden Kaldırılmıştır.

10. Pixel’s Unknown Battle Ground

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Mobil Oyun

Pixel’s Unknown Battle Ground, Battle Royale türünü Minecraft benzeri grafiklerle harmanlıyor ve oynaması oldukça eğlenceli bir oynanış sunuyor.

Bloklar ve genişletilmiş piksellerden oluşan oyunda sürülebilir araçlar, 10’dan fazla karakter kostümü ve birbirinden ilginç birçok silah bulunuyor. Hayatta kalma savaşına farklı bir bakış açısı getiren Pixel’s Unknown Battle Ground Aralık 2018’de çıkış yaptı. Eğer Battle Royale mantığından taviz vermek istemiyor fakat daha ilginç bir oyun arıyorsanız Pixel’s Unknown Battle Ground’a bir göz atabilirsiniz.

Oyunu iOS ve Android telefonlarda oynayabileceğiniz gibi bilgisayarlarda internet üzerinden de deneyim edebilirsiniz.

Bu yazımızda PUBG Mobile benzeri en iyi 10 mobil oyun için bir inceleme yaptık. Eğer sizin de önerileriniz olursa Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

ANDROİDiOS

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu