Oyun

PUBG Mobile Ban Kaldırma (PUBG Ban İtiraz)

PUBG Mobile, Battle Royale oyun listesinde baş sıralarda yer alıyor. Oyuna gösterilen ilginin artması ve oyuncu sayısının yükselmesiyle beraber, sürekli yeni sistemlerde geliştirilmeye devam ediyor. Özellikle oyuncu sayısının artmasından sonra topluluk kuralları için yeni önlemler geldi. Kısa süre önce yeni bir ban sistemi de devreye sokuldu. Artık oyunda hile yapan ya da topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcılar direkt olarak banlanıyor. Her ne kadar yeni sistem daha iyi çalışıyor olsa da hala hatalı bir şekilde kullanıcılar banlanabilmekte. Haksız yere banlanan oyuncular için PUBG Mobile ban kaldırma işlemi yapmak mümkün.

PUBG Mobile Ban Kaldırma Yöntemi

Firma, sistemin hatasından kaynaklı olarak yanlışlıkla banlanan kullanıcılar için itiraz etme hakkı sunuyor. PUBG Mobile ban itirazının yapılması için ise oyun yetkililerine durumu anlatan bir mail iletmeniz gerekmekte. Dilerseniz örnek bir mail yazalım ve PUBG Mobile ban kaldırma işleminin nasıl yapılacağına geçelim…


-Örnek PUBG Ban İtiraz Maili-

Konu Başlığı: PUBG Hesabım Haksız Şekilde Banlandı

Mail İçeriği: Sayın PUBG geliştirici ekibi, aktif olarak kullandığım PUBG hesabım haksız yere yasaklandı. Oyunda herhangi bir hile kullanmadım ve oyundan uzaklaştırılmama neden olabilecek herhangi bir kural dışı harekette bulunmadım. Uygunsuz bir davranış sergilemediğimi düşünüyorum. Hesabımı neden kapattığınıza ilişkin bir kanıt talebinde bulunmak istiyorum. Hesabımın en kısa sürede yeniden açılmasını talep etmekteyim. İyi çalışmalar dilerim.

Hesabımın Bilgileri

Hesap ID:

Kullanıcı Adım:

Bulunduğum Seviye:


Bu şekilde bir mail oluşturmanız ve “PUBGMOBILE_CS@tencentgames.com” adresine maili yollamanız gerekiyor. PUBG ban kaldırma işlemi için yapacağınız başka herhangi bir şey yok. Ek bir itiraz formu bulunmuyor. Bu arada ban yemenize neden olan durumlardan da söz edelim.

PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

PUBG Ban Almaya Neden Olacak Hatalar

 • Dosya değişimi yapmak.
 • Hile yapmak.
 • Hile kullanılan takımlara katılmak.
 • Usulsüz bir satın alma gerçekleştirme.
 • Bug açıklarından yararlanmak.
 • Takım arkadaşlarının kasıtlı olarak öldürülmesi.
 • Tek kişilik maçlarda takım kurmak.
 • Görüntü kalitesi veya yamalar için 3.parti bir yazılım kullanmak.
 • VPN kullanımı.
 • Otomatik olarak IP değiştirme.
 • Küfürlü ve topluluk kurallarına aykırı mesajlar göndermek.

Tüm bunlar PUBG ban cezasına neden olabilir. Oyunda 10 yıla kadar banlanabildiğinizi ekleyelim. Haliyle kurallara uymak önemli. Eğer herhangi bir hata yapmadıysanız, 1 hafta içerisinde PUBG ban kaldırma başvurusu sonrasında hesabınız açılacaktır. Ama bu kuralları ihlal ettiyseniz, hesabınız açılmaz.

PUBG Ban Kaldırma Ne Kadar Sürer?

PUBG üzerinde yapılan her yasak davranış belirli bir ban süresine tabi olmaktadır. PUBG ban kaldırma mailini göndermeden önce PUBG üzerinde yaptığınız yanlış davranışın ne kadar sürede sonlanacağını kontrol etmelisiniz. Bu süreden önce mail atsanız dahi hesabınızın açılmayacağını bilmelisiniz. Bazı yasak davranışların süresiz banlandığını da aktarıp listemize geçelim.

 • İzin verilmeyen programları ve donanımları kullanma: Süresiz ban sebebi
 • Oyun verileriyle ilgili değişiklik yaratacak eylemler: Süresiz ban sebebi
 • Oyun sunucusunda usulsüzlük yaratacak işlemler: Süresiz ban sebebi
 • PUBG taraflı açıklardan yararlanıp, hile yapmak: Süresiz ban sebebi
 • Irk, din, ayrımcılık gibi eylemler, davranışlar: Süresiz ban sebebi
 • Küfür, argo, saldırgan sözler vb. uygunsuz diyaloglar: 30 Gün ban sebebi
 • Uygunsuz nickname (takma ad) kullanma: 30 Gün ban sebebi
 • Kendi takımından birini öldürme: Süresiz ban sebebi
 • Oyun içi takımlaşma: Süresiz ban sebebi
 • Oynanışı bozacak eylemlerde bulunma: 30 Gün ban sebebi
 • Diğer oyuncuları takip etme: Süresiz ban sebebi
 • Kişisel bilgileri ifşa etme: Süresiz ban sebebi
 • Sonuçları manipüle etme: Süresiz ban sebebi
 • Size ait olmayan hesabı kullanma: Süresiz ban sebebi
 • AFK Olma: Süresiz ban sebebi
 • PUBG ticaret faaliyetlerini engelleme: Süresiz ban sebebi
 • PUBG hakkında yanlış bilgi yayma: Süresiz ban sebebi
 • Kendini PUBG çalışanı olarak tanıtma, söylenti yaratma: Süresiz ban sebebi
 • Müşteri hizmetleri kanalını kötüye kullanma: Süresiz ban sebebi
 • Anormal oyun aktivitesi: 30 Gün ban sebebi

Bu gibi PUBG tarafından yasaklanan eylemler ban sebebi olmaktadır. Yukarıdaki davranışları sergilemeyip, yasaklanan kullanıcılar ban kaldırma talebinde bulunabilir ve bu konu hakkında hangi sebepten banlandığını talep edebilirler. Yazımızda belirttiğimiz itiraz formunu gözeterek bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Pubg 10 Dakika Ban Sorunu ve Çözümü

Pubg oyunucuları son günlerde 10 dakika ban sorunu ile karşılaştığını görmekteyiz. Sorunun birkaç sebebi olmakla beraber en sık yaşanan durum ağ bağlantısı değişikliğinde görülmektedir. Oyun içerisinde yaşanan ağ bağlantısı değişikliği (Mobil veriden – Wifi Bağlantısına Geçiş) Pubg algoritmaları tarafından yakalanmakta ve kural ihlali olarak algılanıp 10 dakika süreyle oyuncuyu dışarıya atmaktadır.

Bu durumun dışında oyun içerisinde çok fazla hareketsiz kalmak ve basit oyun kurallarını ihlal etmekte bu 10 dakika Pubg ban sorununa sebebiyet veriyor.

Ayrıca 10 dakika Pubg ban sorunu telefonunuzda yer alan virüsten kaynaklıda ortaya çıkabilmektedir. Telefonunuzda yer alan virüs yazılımı oyun dosyalarına müdahale etmesi sonucu 10 dakika ban sorununu tetiklemiş olabilir. Çünkü Pubg geliştiricileri oyun kurallarını ihlal edecek en küçük eyleme karşı üstün koruma sağlamaktadır.

Eğer haksız yere Pubg 10 dakika ban yediğinizi düşünüyorsanız bunu Pubg geliştiricilerine bildirmelisiniz. Konuyla ilgi detaylı bir araştırma yapacaklardır.

Pubg Mobile 10 yıl Ban Kaldırma

Pubg Mobile 10 yıl Ban Kaldırma 2021 -2022

Pubg oyunu içerisinde en keskin ve en ciddi banlardan biri 10 yıl verilen uzaklaştırmadır. Evet! Bu birçok Pubg severler için can sıkıcı bir durum. Çünkü 10 yıl ban yiyen birçok oyuncu oyuna yıllardır emek veren ve ücret ödeyerek birçok özelliği aktif eden kullanıcılar olmaktadır.

Pubg 10 yıl ban sebebi genellikle hileye başvuran veya başvurmaya çalışan kullanıcılardan oluşmaktadır. Oyunun hızına kapılan ve aldırmadan bu davranışlara yönelen Pubg oyuncuları sonucunda 10 yıl ban ile karşı karşıya gelmektedir.

Pubg 10 yıl ban kaldırmak için Pubg itiraz mailini çok kapsamlı ve detaylı yazmak gerekiyor. Eğer gerçekten bir hileye başvurduysanız bu durumu da saklamadan belirtmek ve bir şans istemek en doğru hamle olacaktır. Şunu bilmelisiniz ki Pubg geliştiricileri sizin hangi işlemleri yaptığınızı çok net olarak görmektedir.

Bu detayı da göz önüne alarak çok kapsamlı ve açıklayıcı bir itiraz maili hazırlamalısınız. İtiraz mailinde hesap ID adresini ve kaç yıldır oyunu oynadığınızı iletmeyi, ayrıca ilk defa bu işlemi yaptığını belirtmelisiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

53 Yorum

 1. Hesabıma twitter ekledim 10 yıl ban yedim şakamısınız nesiniz anlamadım
  milletin sabrını mı deniyorsunuz ??

 2. Ben ban yedim haksız yere arkadaşımı patlattım kaç defa ama hileyle işim olmaz onca emeğim çöpe gitti düzeltmenizi istiyorum tekrardan gözden geçirmenizi istiyorum

 3. 6 Sezondan beri oynuyorum oyunu ilk hesabım çalındı bunu arkasından üçer karşılığında aldım. Hesabımda gelişmiş silahlar mevcut fatih kademesine ulaşmış bir hesap bana bir şans verin ve hesabımın banını lütfen kaldırın oyundan soğudum resmen basit hesapla hiç bir keyfi kalmadı

 4. Bu nedir abi iyi oynayınca oyun ban atar kötü oynayınca bot derler ne yapacağımızı şaşırdık sebepsiz boş yere ban attınız..

 5. Merhaba pubg Mobil ekibi 1 yıldır oyununuzu oynuyorum ve sürekli Ban yedim 10 dk yedim arkadaşım yüzden çünkü o hile kullanıyordu sonra aylar geçti ben tek başıma oynuyordum ve Biranda 10 yıl ban yedim lütfen ama lütfen Ban hesabımı kaldırın çok emek verdim uc yükledim lütfen ama lütfen hesabımı tekrar açın sağol un iyi çalışmalar.

 6. Merhaba pubg yetkilileri hesabımızda kesinlikle hile yok idi uzun süredir kullanılmıyordum daha önce bir hesabımda kullanılmış oda config idi bıraktım kullanmadım oyunda en eski oyunculardanım ve içerisine çokça para yatırdım buz diyarı yükselttim vb daha önceki config kullanımdan dolayı aynı telefonla girildi diye iki hesabım da ban yedi 10 yıl lütfen ricamdır ban’ı kaldırın en azından buz diyarlı olandan çünkü emeklerim boşa gidecek… Ricamdır

 7. Merhaba PUBG mobil yetkilileri ben 539640485 ıd li hesabın sahibi mustafa 3ncü sezondan beri 539640485 numaralı hesapla oynuyorum ilk ödememi 4 ncü sezonda yaptım oyunu her zaman aktif kurallara uygun bir şekilde oynuyorum bu zamana kadar sürekli olarak hiçbir şekilde oyundan men edilmedim hesabım 5 Mayıs 2021 tarihinde 10 yıl süreyle oyundan tamamen engellendi bu engelin tarafıma yapılan haksız bir işlem olduğunu düşünüyorum ve hesabımda kesinlikle hiçbir şekilde hile ya da geri ödemeli üç satın alınmadığını belirtmek istiyorum hesabımın tekrar incelenip hilesiz bir oyuncu olduğum teyit edildikten sonra hesabımın açılmasını istiyorum gereğinin yapılmasını ve tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.

 8. PUBG geliştirici, kısa bir süre önce hesabım sizin tarafınızdan yasaklandı, 2 senedir düzenli PUBG Mobile oyuncunuz düzenli olarak her sezon RP satın almaktayım. Şu an bile Prime Plus aboneliğim mevcut. WiFi ile oynarken mobil veriye geçmek zorunda idim bu sebep ile ban yedim! Büyük emek ve harcamalar yapmaktayım… Kural ihlali asla yapmadım.

  2031 (10 yıl) tarihine kadar sebebi bilinmeksizin ban yedim. Bunun sebebi nedir. Ban yemeden önce mobil veriden WiFi bağlantısına geçiş yaptım ve veri kopması yaşadım. Girdiğimde ban yemiştim. Oyun verilerimi kontrol edebilirsiniz düzenli olarak her gün giriş yapmaktayım ve kural ihlalim asla yoktur. Ortada büyük bir hata vardır.

  Kontrollerin tekrar yapılmasını ve banın kaldırılmasını talep ediyorum bu yasağı kabul etmemekle beraber şiddetle itiraz ediyorum. Ayrıca hesabı tek kişi olarak kullanmaktayım başka kullanıcısı yoktur. Maillere otomatik olarak bot sistemi yanıt vermektedir hiçbir muhatap bulamadım. PUBG hayatımızda eğlence için büyük yer almışken vaktimizin büyük kısmını bu şekil kural ihlali söz konusu bile olamaz. Yöneticilerinin bu büyük saçmalık olan hatanın farkına varıp en kısa sürede tarafıma bir açıklama yaparak ban’in kaldırmalarını beklemekteyim.

 9. Hesabım boş yere ban yedi ben o kadar emek sarf etim o kadar uce bastım ama oyunun yaptığı çok haksızlık hesabı izleyebilirsiniz konfik yok uçan arabalar yok sekmeme yok açılırsa çok memnun olurum

 10. Hille kullanmadığım ve hile kulanan oyuncularla oynamadığımı arz ederim. Hesabımı en kısa zamanda bakılmasına saygı duyarım.

 11. Hiçbir şekilde cevap verilmiyor. Otomatik cevap sistemi ile cevap geliyor. Şu şu nedenlerle engellenmiş olabilirsiniz deniyor. Bir buçuk ay oyuna giriş yapmamışım. Oyun içi güncellemelerini yapıp bir maç oynadım sonrasında ban yediğimi öğreniyorum. Yani haksız yere ban yediğimden %100 emin olmama rağmen 10 yıl ban yemişim. İtiraz edecek gerçek bir muhattap yok. Sistem görmüyor sizin msjınızı bile. 10 kere yazdım yine de otomatik sistem cvp ile karşılaşıyorum.

 12. Merhaba sn ilgili hesabım hiç bir 3 cu partı uygulama kullanmama rağmen ban yemiştir. Açılması hakkında sizlerden yardım talebinde bulunuyorum konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

 13. Bende 3 ay önce yedim hileden değil ama veri değişimi yüzünden

  1. Aynen bende öyle veri değişiminden ve dosya farklılıklarından yedim çok üzgünüm ama 3 ay değil 9 yıl 11 ay 29 gün 23 saat 59 dakika ban yedim ve dahayla açılmadı 2031 de açılacakmış

 14. Duru yere ban yedim 10 yıl yardım eder misiniz 24 saate düşürme yap nolur yardım edin

 15. Merhaba Bugün pubg hesabıma girmek istediğimde ekranda size attığım fotoğraftaki uyarıyı verdi hile kullandınız uyarısı aldım fakat ben herhangi bir hile kullanmadım bir sorun oluşmuş bu sorunumun bir an önce giderilmesini istiyorum Teşekkürler kolay gelsin ld=************

 16. Arkadaşlar hesabım ban yedi ama hesap 31.10.30 su tarihte açılacak diyor ben anlamadım ne süre ban yemişim biri bana yardımcı olabilir mi?

 17. Benim hesabım gereksiz yere 1 yıl ve sonrasında 10 yıl ban atıldı o 10 yılı 5 gün yaparsanız sevinirim

 18. HESABINDAN BAN KALDIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR BANA TİKTOKTAN ULAŞSIN TİKTOK KULLANICI ADI : ******** %100 OLUMLU SONUÇ.

  1. Abi bana ulaş açtıracam ne kadarsa instam ******** yaz bana lüften

 19. Benim hesabım iki yelefonda üst üste girip çıktığında 3 4 defa tekrarlanıp 10 yıl ban yedi

   1. Kardeşim benim hesabımda 10 yıl ban yedi ücret karşılığında açabilen varsa ulaşsın

 20. Sayın PUBG geliştirici ekibi, aktif olarak kullandığım PUBG hesabım haksız yere yasaklandı. Oyunda herhangi bir hile kullanmadım ve oyundan uzaklaştırılmama neden olabilecek herhangi bir kural dışı harekette bulunmadım. Uygunsuz bir davranış sergilemediğimi düşünüyorum. Hesabımı neden kapattığınıza ilişkin bir kanıt talebinde bulunmak istiyorum. Hesabımın en kısa sürede yeniden açılmasını talep etmekteyim. İyi çalışmalar dilerim.

 21. Merhaba bana Kullanıcı anlaşmasının ihlali yüzünden ban yediğim söylenildi 10 yıl ban yedim o kadar emek gitti

 22. Ben hesabıma giriyordum global sürümde erişilemez dedi ve anlamadım bir daha denedim ve 10 yıllık ban yedim.

 23. Merhabalar dostlar bende bugün ban yedim. Rasgeleyi açık unuttum bir ekip vardı gayet normaldi 3 el aynı ekiple oynadık sonra ben çıktım oyuna akşam girdiğimde ban yemişim. O kadar emek ve RP vardı hepsi gitti. Sistemi düzeltmeleri gerekiyor, bu konuda şikayet edeceğimiz bir mecrada bulunmuyor. Buz diyarına kadar vardı, piyasa değeri 15000 TL gibi görünüyordu. Şimdi bunun hesabını kim nasıl vericek? 1. Sezondan bu yana RP ve son 5 sözün AS oluyordum.

 24. Ben bugün boş yere ban yedim sadece arkadaşımla mac atarken bana veri değişimi dedi

 25. Selamun Aleyküm Ustam. Yakın bir zaman da facebook bilgilerim ele geçirildi. Ele geçiren şahıs benden haraç karşılığı hesabımı iade edecekti. Bu teklifi geri çevirdim ve hesabıma hile atıp ban yedirtti. Kuran çarpsın sosyal medya üzerinde konuşmalar mevcut. Kanıtlar var. Hesabımda maskara groza orman baskını m762 pikseli ünikorn buz diyara 7 seviye Ak Yedi denizler yok yere gitti Allah rızası için yardım et. Yemin ederim 500 Lira ödüm koydum yardım edene.

 26. Hiçbir şekilde hile kullanmadım pubg lite oynuyordum 9 leşim vardı ve birden veri değişimi aldım. Girmeye çalıştığımda ise 10 yıl ban yediğimi gördüm. Ve sadece bende deil birkaç arkadaşının hesabında aynı duruma düştü. Yardim edin lütfen minnet plus yüklemiştim. Kullanıcı adım :helpn01

  1. Banlanan hesaplar 1 saatte açılır. ***********@gmail.com Mail atarsanız yardımcı olurum.

   1. abe instagram whatsapp hangisi varsa ver hesabımı açdırıcam para üzerine olsa da

 27. Ben hiç bir hile kullanmadım açıklarından faydalanmadım hiçbir zaman ama oyun hileli takımlarla hile kullandığımı dile getirerek beni banladılar haksız yere ne yazdıysam bir çare olmadı gerçekten hiçbir faydasını görmedim ve hiç adil değiller haksız yere herkesi banlıyorlar hileli oyunculara dokunmuyorlar.

 28. Wifi den bağlı oyun oynuyordum fakat ping felaket düştü ve daha sonra hızlıca devam edebilmek için hücresel veriyi açtım ve daha sonra beni oyundan attı ve hesabıma girmeye çalıştığımda 10 yıllık ban yediğimi gördüm mesajımı görebilirseniz teşekkür ederim.

 29. Abi dediğiniz gibi adamlara yazdım ancak hemen geri döndüler ve aynen şunu yazdılar:

  Merhaba Asker,

  Bize ulaştığınız için teşekkürler.

  Oyunculara, oyun dosyalarını değiştirebilecek üçüncü taraf uygulamaları ve oyun denetleyicilerini kullanmalarını önermediğimizi bildirmek isteriz ve bunları kullanmanız kural ihlalinin oluşumuna sebep olabilir.

  Ve ayrıca, gayri resmi/kırık oyun istemcisi desteklenmiyor. Bu hesabınızın yasaklanmasına veya askıya alınmasına yol açacaktır. Lütfen oyunu kaldırın ve onunla ilgili tüm dosyaları siliniz. Yeni oyunu App Store / Google Play’den indirin.

  Oyundaki kural ihlallerinin, örneğin, hileler, yasadışı eklentiler kullanma, yasadışı dosya değişiklikleri, Klavye’den uzakta, ve resmi kaynaklardan oyun indirme işlemlerinin sistem tarafından algılanabileceğini lütfen unutmayın ve bu, ihlal edenin hesabının yasaklanmasına yol açacaktır.

  Hesabınız yasaklandıysa, hesabınızın yasak süresi sona erene kadar kullanamazsınız.

  Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımla,

  PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS MOBİL Müşteri Desteği

  Bunu yazdılar ve galiba bir değişiklik olacağını zannetmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu