Ana Sayfa PUBG PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile, Battle Royale oyun listesinde baş sıralarda yer alıyor. Oyuna gösterilen ilginin artması ve oyuncu sayısının yükselmesiyle beraber, sürekli yeni sistemlerde geliştirilmeye devam ediyor. Özellikle oyuncu sayısının artmasından sonra topluluk kuralları için yeni önlemler geldi. Kısa süre önce yeni bir ban sistemi de devreye sokuldu. Artık oyunda hile yapan ya da topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcılar direkt olarak banlanıyor. Her ne kadar yeni sistem daha iyi çalışıyor olsa da hala hatalı bir şekilde kullanıcılar banlanabilmekte. Haksız yere banlanan oyuncular için PUBG Mobile ban kaldırma işlemi yapmak mümkün.

PUBG Mobile Ban Kaldırma Yöntemi

Firma, sistemin hatasından kaynaklı olarak yanlışlıkla banlanan kullanıcılar için itiraz etme hakkı sunuyor. PUBG Mobile ban itirazının yapılması için ise oyun yetkililerine durumu anlatan bir mail iletmeniz gerekmekte. Dilerseniz örnek bir mail yazalım ve PUBG Mobile ban kaldırma işleminin nasıl yapılacağına geçelim…


-Örnek PUBG Ban İtiraz Maili-

Konu Başlığı: PUBG Hesabım Haksız Şekilde Banlandı

Mail İçeriği: Sayın PUBG geliştirici ekibi, aktif olarak kullandığım PUBG hesabım haksız yere yasaklandı. Oyunda herhangi bir hile kullanmadım ve oyundan uzaklaştırılmama neden olabilecek herhangi bir kural dışı harekette bulunmadım. Uygunsuz bir davranış sergilemediğimi düşünüyorum. Hesabımı neden kapattığınıza ilişkin bir kanıt talebinde bulunmak istiyorum. Hesabımın en kısa sürede yeniden açılmasını talep etmekteyim. İyi çalışmalar dilerim.

Hesabımın Bilgileri

Hesap ID:

Kullanıcı Adım:

Bulunduğum Seviye:


Bu şekilde bir mail oluşturmanız ve “PUBGMOBILE_CS@tencentgames.com” adresine maili yollamanız gerekiyor. PUBG ban kaldırma işlemi için yapacağınız başka herhangi bir şey yok. Ek bir itiraz formu bulunmuyor. Bu arada ban yemenize neden olan durumlardan da söz edelim.

PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

PUBG Ban Almaya Neden Olacak Hatalar

 • Dosya değişimi yapmak.
 • Hile yapmak.
 • Hile kullanılan takımlara katılmak.
 • Usulsüz bir satın alma gerçekleştirme.
 • Bug açıklarından yararlanmak.
 • Takım arkadaşlarının kasıtlı olarak öldürülmesi.
 • Tek kişilik maçlarda takım kurmak.
 • Görüntü kalitesi veya yamalar için 3.parti bir yazılım kullanmak.
 • VPN kullanımı.
 • Otomatik olarak IP değiştirme.
 • Küfürlü ve topluluk kurallarına aykırı mesajlar göndermek.

Tüm bunlar PUBG ban cezasına neden olabilir. Oyunda 10 yıla kadar banlanabildiğinizi ekleyelim. Haliyle kurallara uymak önemli. Eğer herhangi bir hata yapmadıysanız, 1 hafta içerisinde PUBG ban kaldırma başvurusu sonrasında hesabınız açılacaktır. Ama bu kuralları ihlal ettiyseniz, hesabınız açılmaz.

PUBG Ban Kaldırma Ne Kadar Sürer?

PUBG üzerinde yapılan her yasak davranış belirli bir ban süresine tabi olmaktadır. PUBG ban kaldırma mailini göndermeden önce PUBG üzerinde yaptığınız yanlış davranışın ne kadar sürede sonlanacağını kontrol etmelisiniz. Bu süreden önce mail atsanız dahi hesabınızın açılmayacağını bilmelisiniz. Bazı yasak davranışların süresiz banlandığını da aktarıp listemize geçelim.

 • İzin verilmeyen programları ve donanımları kullanma: Süresiz ban sebebi
 • Oyun verileriyle ilgili değişiklik yaratacak eylemler: Süresiz ban sebebi
 • Oyun sunucusunda usulsüzlük yaratacak işlemler: Süresiz ban sebebi
 • PUBG taraflı açıklardan yararlanıp, hile yapmak: Süresiz ban sebebi
 • Irk, din, ayrımcılık gibi eylemler, davranışlar: Süresiz ban sebebi
 • Küfür, argo, saldırgan sözler vb. uygunsuz diyaloglar: 30 Gün ban sebebi
 • Uygunsuz nickname (takma ad) kullanma: 30 Gün ban sebebi
 • Kendi takımından birini öldürme: Süresiz ban sebebi
 • Oyun içi takımlaşma: Süresiz ban sebebi
 • Oynanışı bozacak eylemlerde bulunma: 30 Gün ban sebebi
 • Diğer oyuncuları takip etme: Süresiz ban sebebi
 • Kişisel bilgileri ifşa etme: Süresiz ban sebebi
 • Sonuçları manipüle etme: Süresiz ban sebebi
 • Size ait olmayan hesabı kullanma: Süresiz ban sebebi
 • AFK Olma: Süresiz ban sebebi
 • PUBG ticaret faaliyetlerini engelleme: Süresiz ban sebebi
 • PUBG hakkında yanlış bilgi yayma: Süresiz ban sebebi
 • Kendini PUBG çalışanı olarak tanıtma, söylenti yaratma: Süresiz ban sebebi
 • Müşteri hizmetleri kanalını kötüye kullanma: Süresiz ban sebebi
 • Anormal oyun aktivitesi: 30 Gün ban sebebi

Bu gibi PUBG tarafından yasaklanan eylemler ban sebebi olmaktadır. Yukarıdaki davranışları sergilemeyip, yasaklanan kullanıcılar ban kaldırma talebinde bulunabilir ve bu konu hakkında hangi sebepten banlandığını talep edebilirler. Yazımızda belirttiğimiz itiraz formunu gözeterek bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Lise döneminde teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Zamanla işin mutfak kısmı olarak gördüğüm yazılım dünyasına ilgim arttı ve bunu meslek olarak seçip yazılım mühendisi oldum. Hem bu süreçte sektör hakkında elde ettiğim deneyimleri hem de yakından takip etmeye devam ettiğim teknoloji dünyasındaki gelişmeleri, mümkün olduğunca kaliteli içerikler hazırlayarak paylaşmaya çalışıyorum.

35 YORUM

 1. Merhaba Bugün pubg hesabıma girmek istediğimde ekranda size attığım fotoğraftaki uyarıyı verdi hile kullandınız uyarısı aldım fakat ben herhangi bir hile kullanmadım bir sorun oluşmuş bu sorunumun bir an önce giderilmesini istiyorum Teşekkürler kolay gelsin ld=************

 2. Arkadaşlar hesabım ban yedi ama hesap 31.10.30 su tarihte açılacak diyor ben anlamadım ne süre ban yemişim biri bana yardımcı olabilir mi?

 3. Benim hesabım gereksiz yere 1 yıl ve sonrasında 10 yıl ban atıldı o 10 yılı 5 gün yaparsanız sevinirim

 4. HESABINDAN BAN KALDIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR BANA TİKTOKTAN ULAŞSIN TİKTOK KULLANICI ADI : ******** %100 OLUMLU SONUÇ.

 5. Sayın PUBG geliştirici ekibi, aktif olarak kullandığım PUBG hesabım haksız yere yasaklandı. Oyunda herhangi bir hile kullanmadım ve oyundan uzaklaştırılmama neden olabilecek herhangi bir kural dışı harekette bulunmadım. Uygunsuz bir davranış sergilemediğimi düşünüyorum. Hesabımı neden kapattığınıza ilişkin bir kanıt talebinde bulunmak istiyorum. Hesabımın en kısa sürede yeniden açılmasını talep etmekteyim. İyi çalışmalar dilerim.

 6. Merhabalar dostlar bende bugün ban yedim. Rasgeleyi açık unuttum bir ekip vardı gayet normaldi 3 el aynı ekiple oynadık sonra ben çıktım oyuna akşam girdiğimde ban yemişim. O kadar emek ve RP vardı hepsi gitti. Sistemi düzeltmeleri gerekiyor, bu konuda şikayet edeceğimiz bir mecrada bulunmuyor. Buz diyarına kadar vardı, piyasa değeri 15000 TL gibi görünüyordu. Şimdi bunun hesabını kim nasıl vericek? 1. Sezondan bu yana RP ve son 5 sözün AS oluyordum.

 7. Selamun Aleyküm Ustam. Yakın bir zaman da facebook bilgilerim ele geçirildi. Ele geçiren şahıs benden haraç karşılığı hesabımı iade edecekti. Bu teklifi geri çevirdim ve hesabıma hile atıp ban yedirtti. Kuran çarpsın sosyal medya üzerinde konuşmalar mevcut. Kanıtlar var. Hesabımda maskara groza orman baskını m762 pikseli ünikorn buz diyara 7 seviye Ak Yedi denizler yok yere gitti Allah rızası için yardım et. Yemin ederim 500 Lira ödüm koydum yardım edene.

 8. Hiçbir şekilde hile kullanmadım pubg lite oynuyordum 9 leşim vardı ve birden veri değişimi aldım. Girmeye çalıştığımda ise 10 yıl ban yediğimi gördüm. Ve sadece bende deil birkaç arkadaşının hesabında aynı duruma düştü. Yardim edin lütfen minnet plus yüklemiştim. Kullanıcı adım :helpn01

 9. Ben hiç bir hile kullanmadım açıklarından faydalanmadım hiçbir zaman ama oyun hileli takımlarla hile kullandığımı dile getirerek beni banladılar haksız yere ne yazdıysam bir çare olmadı gerçekten hiçbir faydasını görmedim ve hiç adil değiller haksız yere herkesi banlıyorlar hileli oyunculara dokunmuyorlar.

 10. Wifi den bağlı oyun oynuyordum fakat ping felaket düştü ve daha sonra hızlıca devam edebilmek için hücresel veriyi açtım ve daha sonra beni oyundan attı ve hesabıma girmeye çalıştığımda 10 yıllık ban yediğimi gördüm mesajımı görebilirseniz teşekkür ederim.

 11. Abi dediğiniz gibi adamlara yazdım ancak hemen geri döndüler ve aynen şunu yazdılar:

  Merhaba Asker,

  Bize ulaştığınız için teşekkürler.

  Oyunculara, oyun dosyalarını değiştirebilecek üçüncü taraf uygulamaları ve oyun denetleyicilerini kullanmalarını önermediğimizi bildirmek isteriz ve bunları kullanmanız kural ihlalinin oluşumuna sebep olabilir.

  Ve ayrıca, gayri resmi/kırık oyun istemcisi desteklenmiyor. Bu hesabınızın yasaklanmasına veya askıya alınmasına yol açacaktır. Lütfen oyunu kaldırın ve onunla ilgili tüm dosyaları siliniz. Yeni oyunu App Store / Google Play’den indirin.

  Oyundaki kural ihlallerinin, örneğin, hileler, yasadışı eklentiler kullanma, yasadışı dosya değişiklikleri, Klavye’den uzakta, ve resmi kaynaklardan oyun indirme işlemlerinin sistem tarafından algılanabileceğini lütfen unutmayın ve bu, ihlal edenin hesabının yasaklanmasına yol açacaktır.

  Hesabınız yasaklandıysa, hesabınızın yasak süresi sona erene kadar kullanamazsınız.

  Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımla,

  PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS MOBİL Müşteri Desteği

  Bunu yazdılar ve galiba bir değişiklik olacağını zannetmiyorum.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin