Oyun

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri – Tüm Detaylarıyla!

Sevilen battle royale oyunu PUBG Lite sistem gereksinimleri nelerdir? Bu yazımızda sizlere popüler battle royale oyununu hem bilgisayarda hem de telefonda oynamak için sahip olmanız gereken donanımları listeledik.

Eş zamanlı olarak milyonlarca kişi tarafından oynanan PUBG Lite, temelinde çok daha ağır bir oyun olan Playerunknown’s Battlegrounds’u daha minimal bir hale getiriyor. Buna rağmen mücadele heyecanından asla taviz vermeyen oyunu emülatörler aracılığıyla farklı cihazlarda oynamak da mümkün.

Sizler bu noktada PUBG Lite PC ve mobil sistem gereksinimleri tablosuna göz atabilir, oyununu bilgisayarınızda göstereceği performans hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

PUBG Lite Kaç GB?

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

An itibarıyla PUBG Lite boyutu 4 GB. Fakat daha sonra gelecek güncellemeler sebebiyle oyunun diskte kaplayacağı alan değişiklik gösterebilir.

Steam üzerinden satın alınabilen tam sürüm PUBG ise sistem hafızalarında 30 GB’a yakın bir yer kaplıyor. Adından da anlayabileceğimiz üzere daha rafine bir sürüm olan PUBG Lite’ı oynamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Üstelik oyun, sistem gereksinimleri bağlamında asıl yapım kadar da talepkâr değil.

PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i3 2.4 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000
 • Hafıza Alanı: 4 GB

PUBG Lite Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5 2.8 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870
 • Hafıza Alanı: 4 GB

PUBG Lite özellikle ekran kartı ve işlemci tarafında yüksek seviye parçalara gerek duymuyor. Yine de oyunu rahat bir şekilde çalıştırabilmek için bilgisayarınızda en az 4 GB bellek bulunması gerekiyor. Günümüzde birçok oyun ekran kartı ve işlemci üzerine yük bindirse de PUBG Lite gibi hafif yapımlar Intel HD Graphics 4000 serisiyle bile çalışıyor.

Özellikle FPS oyunlarının sistemlerde tutarlı bir şekilde çalışmasının pek mühim olduğunu belirtelim. Bu tür yapımların stabil çalışmaması durumunda rakipten daha hızlı tepki verebilme şansınız düşecek ve dolayısıyla oyun keyfiniz baltalanacaktır. Bunun olmaması için oyunların sistem gereksinimlerine göz atabilir ve bilgisayarınızın kapasitesi ile kıyaslayabilirsiniz.

Oldukça makul gereksinimlere sahip olan PUBG Lite bilgisayarda oynama konusunda sıkıntılı bir süreç yaratmayacaktır.

PUBG Lite PC Kurulum Rehberi

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite minimum sistem gereksinimlerini karşıladığınız takdirde sisteminiz oyunu rahatça çalıştıracaktır.

Oyunu bilgisayarınıza kurmanın oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle web tarayıcınız üzerinden PUBG Lite resmi sitesine ulaşmanız gerekiyor. Bu “bağlantıya” tıklayarak web adresine gittikten sonra giriş sayfasında yer alan Download ya da İndir tuşuna basmalısınız.

 • İndir butonuna tıkladıktan sonra PUBG Lite yükleme dosyası sisteminize inmeye başlayacaktır.
 • Birkaç saniye süren indirme sisteminden sonra yükleme dosyasını çalıştırın.
 • Kurulum dizinini dilerseniz C, dilerseniz bilgisayarınızda farklı bir disk olarak belirleyebilirsiniz.
 • Next ya da İleri tuşuna basarak oyunu bilgisayarınıza yüklemeye başlayın.
 • Yükleme sona erdikten sonra Tamam butonuna tıklayın.
 • PUBG Lite PC kurulumunu böylece tamamlayabilirsiniz.

PUBG Lite Hakkında

Sevilen savaş oyunlarından biri olan PUBG, ilk önce bir mod olarak başlamış battle royale türünün en popüler örneklerinden biri olmaya devam ediyor. İlk aşamalarında DayZ adlı oyunda bir mod olarak tanınan battle royale zaman içerisinde netlik kazandı ve daha tutarlı bir hale geldi. Önceleri bir oyun modu olarak karşımıza çıkan tür, H1Z1’de tam anlamıyla bir oyun konsepti oldu ve oyun dünyasında olumlu ilgi gördü.

2017 yılında çıkış yapan Playerunknown’s Battlegrounds ile battle royale türü neredeyse MOBA kadar yaygın ve popüler bir oyun türü haline geldi. Özünde bir hayatta kalma oyunu olan Fortnite’nin de battle royale modunu yayınlamasıyla türün rekabet tarafı da güç kazandı. Günümüzde ise PUBG, Lite sürümüyle büyük ilgi görmeye ve birçok platformda oynanmaya devam ediyor.

Battle Royale Türü Hakkında

Battle royale türünde oyuncular belirli bir bölgede birbirlerine karşı savaşarak son hayatta kalan kişi olmaya çalışıyor. Fakat modun basit bir çatışma sürecinden ayrıldığı pek çok nokta var. Örneğin oyuncuların savaşmak zorunda olduğu haritada bölgeler giderek daralıyor ve savaş alanı iyiden iyiye zorlayıcı bir hale geliyor.

Bu etken bir yandan rekabeti artırırken diğer yandan da çatışma heyecanını ikiye katlıyor. Süreç H1Z1’de zehirli gaz, Fortnite’da fırtına gibi faktörlerle kendini gösterirken PUBG Lite’da ise karakterleri öldüren ve giderek daralan mavi bir alanla işliyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

2 Yorum

 1. Bence oyun güzel ben oynadım ama yeni güncellemeler gelecek gibi duruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu