Oyun

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

Oyun konsollarında en çok satan serilerin başında PlayStation yer alıyor. Sony’nin oyun konsolları hem donanım açısından hem de oyun desteği açısından oldukça başarılı. Fakat konsol sahiplerinin bir sorunu var. PlayStation oyunları PC oyunlarına göre çok daha pahalı. Özellikle yeni çıkan oyunlar için 300-400 TL gibi rakamları gözden çıkarmak gerekebiliyor. Sony bunun için oyunculara PlayStation Plus sistemi sunuyor. Sistemin detaylarını öğrenmek isteyenler için PlayStation Plus aboneliğinden ve nasıl alınacağından söz edelim.

PlayStation Plus Nedir?

Sony tarafından sunulan abonelik servisi, her ay yeni oyunlar almanızı sağlıyor. PlayStation sahiplerine ayda 2 yeni oyun veriliyor. 1 yıl içerisinde 24 oyunun sahibi oluyorsunuz. Bu oyunlar için ekstra bir ücret ödemenize gerek yok. Sadece PlayStation Plus aboneliği için ödemiş olduğunuz ücret var. Ana hatlarıyla sistemden bahsettikten sonra geçelim PlayStation Plus üyeliği alma kısmına. Hesabınız yoksa, ilk olarak PS hesabını açmanız gerekecek. Bundan başlayalım.

PS Hesabı Nasıl Alınır?

Konsollarınızda kullandığınız PS Store hesabınıza ihtiyacınız var. Eğer PS Store hesabınız yoksa, işe aşağıdaki adımlardan başlayacağız.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Buradan PS Store sayfasına gidin.
 • Sayfanın sol üstünde yer alan “Hesap Oluştur” kısmına tıklayın.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Karşınıza hesap oluşturma ekranı gelecek.
 • Buradan “Başlat” butonuna basmanız gerekecek.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Bu kez sizden mail hesabınız ve kullanacağınız şifreniz istenecek. Mail hesabınızı ve şifrenizi girip “İleri” sekmesine tıklayın.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Hemen ardından ülke ve bölge bilgileri, doğum tarihi alanlarının bulunduğu bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu kısımları da doldurup, “İleri” butonuna basın.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Devam ettiğinizde sizden adres bilgilerini isteyen bir menü açılacak. Bu kısmı da doldurup “İleri” butonuna basın.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Şimdi PS profiliniz için “Çevrimiçi Kimlik” adınızı ve ad soyad bilgilerinizi girmeniz lazım. Hemen sonrasında yine “İleri” butonuna tıklıyoruz. Buraya yazacağınız çevrimiçi kimlik adı, profilinizde gözüken ad olacak.
 • Sonrasında fatura bilgileri isteniyor. Hesabınıza satın alımlar için kullanılacak olan kredi kartını eklemek isterseniz, bu kısımda direkt ekleme yapabiliyorsunuz. İsterseniz de bu adımı “kredi kartı bilgilerimi şimdi girmek İstiyor musunuz?” sorusuna “Hayır” diyerek geçebilirsiniz.
 • Tüm bu işlemlerin ardından bildirim alma tercihinizi de seçip “Son” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Kaydın Onaylanması

Üyelik işleminin yapılmasının ardından, üye olduğunuz mail hesabına gönderilen aktivasyon maili üzerinden aktivasyon işlemini yapmanız lazım. Bu adımı gerçekleştirmek için:

 • Üye olduğunuz mail hesabına girin.
 • PlayStation tarafından “Kaydını Onaylama” maili gelmiş olmalı. Eğer maili göremiyorsanız, spam klasörünü kontrol edin.
 • Mail içerisine girin ve “Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 • Kayıt doğrulama işlemi yapılacak ve siz de doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

PlayStation Plus aboneliği alma konusunda ilk adımı attık. Zaten PlayStation kullanıyorsanız ve PS hesabınız varsa, bu adımı atlayın. Şimdi gelelim aboneliğin nasıl alınacağına.

PlayStation Plus Aboneliği Alma

Aslında bu noktada standart bir satın alma işlemi gerçekleştirilmiş olacak. Burada bilmeniz gereken paketler. 3 farklı seçenek sunuluyor. Bunlar aylık, üç aylık ve yıllık abonelikler.

 • 1 aylık abonelik – 23,99 TL
 • 3 aylık abonelik – 74,99 TL
 • 12 aylık abonelik – 179,99 TL

Eğer 12 aylık abonelik tercih ederseniz, aylık ücrete kıyasla %40 tasarruf ediyorsunuz. 3 aylık pakete göre ise %37 oranında tasarruf ediyorsunuz. Satın alma aşamasına geçelim.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Buradan PlayStation Plus sayfasına gidiyoruz.
 • İstediğiniz paketi seçmeniz lazım.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Paketi seçtiğiniz zaman store sayfası açılacak. Buradan seçtiğiniz aboneliğin hemen altında yer alan “Sepete Ekle” sekmesine tıklıyoruz.

PlayStation Plus Aboneliği Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

 • Hesabınıza giriş yapmanızı isteyen bir sayfa gelecek. (Hesabınız açıksa, direkt satın alma sayfasına geçeceksiniz)
 • Girişinizi yapıp, satın alma işlemini tamamlamanız yeterli olacaktır.

PlayStation Plus aboneliği alma konusunda detaylardan söz ettik. Yazımızı bitirmeden önce merak edenler için bir de soru cevap kısmı yapalım. Akılda kalan sorulara cevap vermeye çalışalım.

Merak Edenler için PlayStation Plus Aboneliği Detayları

Her Ay Kaç Oyun Veriliyor?

Sistemde her ay 2 yeni oyuna sahip oluyorsunuz. Oyunları Sony belirliyor ve kullanıcılara her ayın belli günlerinde sunuyor.

Oyunlar Benim mi Olacak?

Oyunlar PlayStation Plus aboneliğiniz devam ettiği sürece sizin olarak kalıyor. Abonelik bittiği zaman oyunlara giriş yapamıyorsunuz. Diyelim ki aboneliğinizi yenilemediniz ancak bir süre sonra yenilemeye karar verdiniz. Yine eski oyunlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Bulut Depolama Alanı Ne Kadar?

PlayStation Plus üyelerine Sony tarafından oyun kayıtlarının tutulması adına 100 GB bulut depolama alanı veriliyor.

Aboneliği Nasıl Yeniliyoruz?

Aldığınız pakete göre faturalandırma yapılıyor. 12 aylık pakette her yıl, aylıkta her ay, 3 aylıkta her 3 ayda bir yenileme yapılıyor. Siz iptal etmediğiniz sürece, PS cüzdanınızdan ya da kayıtlı ödeme yönteminizden abonelik ücreti almaya devam ediliyor.

Ücretsiz Deneme Mümkün mü?

Sony her yeni kullanıcıya 14 gün ücretsiz deneme süresi veriyor. Fakat bunun için mutlaka ödeme yöntemi girmek lazım. Son gün üyeliği iptal ettirmezseniz, ücretli pakete otomatik olarak geçiş yapılıyor ve ödeme yapmanız gerekiyor.

Online Oyun Oynamak için Gerekli mi?

PlayStation Plus sadece ücretsiz oyunlar için gerekli değil. Çoklu oyuncu desteği olan oyunlar için de abonelik gerekli.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu