Ana Sayfa Teknoloji Peugeot eM01 FS PowerTube Elektrikli Dağ Bisikleti Duyuruldu

Peugeot eM01 FS PowerTube Elektrikli Dağ Bisikleti Duyuruldu

Peugeot eM01 FS PowerTube Elektrikli Dağ Bisikleti Duyuruldu

Kısa süre önce Fransa’da düzenlenen bisiklet fuarı, birçok yeni teknolojiye ev sahipliği yaptı. Yeni teknoloji bisikletlerin sunulduğu fuarda en çok dikkat çeken ürünlerden birisi de Peugeot eM01 FS PowerTube serisi oldu. Profesyonel dağ bisikleti olarak tanıtılan seri, elektrikli araç teknolojilerini bisikletlere taşıyan modellerden biri olarak öne çıkıyor.

Sektörün nasıl bir gelişim gösterdiğini en iyi şekilde özetleyen Peugeot eM01 FS PowerTube, tasarımıyla da dikkat çekti. Dilerseniz yeni teknoloji bisiklet için detaylardan söz edelim.

Peugeot eM01 FS PowerTube Nasıl Bir Teknoloji Sunuyor?

İlk olarak yeni modelin tasarımından söz etmek gerekiyor. 29 inçlik jantların bulunduğu dağ bisikleti, her ne kadar güçlü bir motora sahip olsa da çok kalın bir gövde sunmuyor. Oldukça ideal bir gövde kalınlığı var ve sürüş sırasında konforu arttıracak şekilde tasarlanmış. Bu şekilde bisikletin hareket kabiliyetinde de herhangi bir kayıp yaşanmıyor.

Peugeot eM01 FS PowerTube Elektrikli Dağ Bisikleti Duyuruldu

Peugeot eM01 FS PowerTube modelinin tasarımı dışında dikkat çeken teknolojisi ise elektrikli motor ünitesi. Bisikletin içerisinde Bosh tarafından sunulan 75 Nm XC elektrikli motor dikkat çekiyor. Önemli bir performans değerine sahip olan bu motorun 62 Wh’lık bir batarya ile beslendiğini ekleyelim.

Genel olarak başarılı gösterilen yeni elektrikli motorun maksimum olarak ulaşabileceği hız ise 25 km olarak açıklandı. Asıl dikkat çeken nokta ise küçük bataryayla beraber sunulan menzil kapasitesi. Kullanan kişinin ağırlığına bağlı olarak değişmekle beraber ortalama menzil mesafesi 140 km.

Neredeyse elektrikli otomobillerin menziline ulaşabilen Peugeot eM01 FS PowerTube, tüm bu özellikleri ile dünya genelinde satışa çıkacak. Fakat şu an için satış tarihi ya da satış fiyatı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim. Muhtemelen satışların 2020 yılında başlamasını bekliyoruz. Yine de markanın resmi açıklamasını görmek gerekecek. Özellikle fiyat konusunda.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin