İnternet

Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

Paypal alternatifi olarak kullanılabilecek online ödeme sistemleri bugünkü yazımızda sizlerle birlikte olacak. Bilindiği gibi Paypal Türkiye pazarından ayrılma kararı aldı ve bu sistemi kullanan kullanıcılar şuan için tam olarak ne yapacaklarını bilmiyorlar. Hangi ödeme sistemini kullanacakları konusunda kararsız kalabilmekte. Biz de bu nedenle, bugün sizlere hangi online ödeme sistemlerini kullanabileceğinizi paylaşmak istiyoruz.

Kullanabileceğiniz Online Ödeme Sistemleri

1. WebMoney

Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

İlk olarak sizlerle paylaşacağımız online ödeme sistemi WebMoney. Bu sistem hem Türkçe dil desteğini içerisinde barındırmakta hem de güvenilir. Bireysel veya kurumsal tüm ödeme işlemlerinizi WebMoney üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Para çekme, para yatırma, para transferi gibi pek çok seçeneği içerisinde barındırdığından tercih edilen bir sistem olarak karşımıza geliyor.

2. Wirecard

Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

Wirecard online ödeme sistemi de bu konuda oldukça başarılı. Mobil ödeme, ön ödemeli kart gibi seçenekleri de mevcut. Örneğin; ön ödemeli kart seçeneği ile internet üzerinden daha güvenli online alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Mobil ödeme ile sisteme tanımlanan cep telefonu numaranızla tüm ödemelerinizi mobil üzerinden yapabiliyorsunuz. Güvenilir bir sistem olduğunu düşündüğümüzden bu online ödeme sistemini de anlatmadan geçemedik.

3. Payoneer

Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

200’den fazla ülkede geçerli olarak kullanılan Payoneer online ödeme sistemi genellikle tercih edilebilecekler arasında. Bu sistemin pek çok ülke tarafından kullanılması belki de tercih edilme yönünden Payoneer’i üst sıralara taşıyor. Bu sistem ile para transferleri, küresel ödemeler, küresel para transferleri gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kurumsal kullanıcılar için oldukça tercih edilen bir sistem.

4. BKM Express

Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

BKM’nin kısaltmasını bilmeyenler için paylaşalım; Bankalararası Kart Merkezi. Adından da anlaşılacağı gibi BKM Express tüm kredi ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında toplayabileceğiniz bir sistem. Bu sisteme 18 adet kart ekleyebiliyorsunuz ve bunları tek bir havuzda toplayabiliyorsunuz. BKM Express, aynı zamanda internetten alışveriş yapabileceğiniz bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Android ve iOS için uygulaması bulunduğundan telefonunuz üzerinden de bu online ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

Şimdi bu sistemleri daha detaylı incelemek isteyenler için link vereceğiz:

1.WebMoney; http://www.wmtransfer.com/tr

2.Payoneer; https://www.payoneer.com/main

3.BKM Express; https://bkmexpress.com.tr/

Yukarıda tanıttığımız online ödeme sistemlerine buradaki linklerden ulaşabilir ve daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Aslında daha pek çok online ödeme sistemi çoğu ülkede kullanılmakta. Fakat sistem ülkemizin Türk Lirasını desteklemediğinden ötürü bizim kullanabileceğimiz alternatifler arasında değil. Umarız bu sistemler bize Paypal’ı aratmaz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu