Oyun

Overwatch Sistem Gereksinimleri – Bilgisayarım Kaldırır mı?

Günümüzde popülaritesi yüksek olan oyunlar arasında bulunan Overwatch, gün geçtikçe artan oyuncu sayısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oyuncu sayısı arttıkça Overwatch sistem gereksinimi nedir? Bilgisayarım Overwatch’ı kaldırır mı? soruları da oldukça fazla aranmaya başladı. Bu yazımızı okuyarak Overwatch sistem gereksinimlerini öğrenebilirsiniz.

Overwatch Nedir?

Overwatch, çok oyunculu olarak oynanabilen, birinci şahıs nişancı kategorisinde bulunan ve Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen online video oyunudur. 2016 yılının Mayıs ayında Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlar, PlayStation, Xbox One platformları üzerinden oyunculara sunulan bu oyunda çeşitli oyun modları ve haritalar bulunmaktadır. Oyunun içerisinde bulunan karakterlerin kendine özgü olan yetenek setleri, özellikleri ve rollerini kullanarak zafere ulaşmanız gerekmektedir.

Bilgisayarım Overwatch’ı Kaldırır Mı?

Overwatch mevcut olan en popüler birinci şahıs nişancı oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun geliştiricisi Blizzard, sürekli olarak oyunu iyileştiriyor ve güncelliyor. Overwatch genel olarak gücünü ekran kartından alan bir oyundur, ekran kartınız ve nispeten diğer donanımlar Overwatch minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini karşılıyor ise oyunu rahatça oynayabilirsiniz.

Overwatch Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Dünyada oldukça fazla rağbet gören Overwatch’ı bilgisayarınızdan oynamak istiyorsanız, sisteminizin aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. Aksi takdirde oyununuzda takılmalar, donmalar ve kasmalar yaşarsınız ki bu hiçbir oyuncunun yaşamak istemeyeceği bir problem. İşte Overwatch sistem gereksinimleri:

Overwatch Minimum Sistem Gereksinimleri – 2020

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • Ram/Bellek: 4GB Ram/Bellek
  • Depolama Alanı/HDD: 30GB boş alan
  • Ekran Kartı/GPU: NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 4850 / Intel HD Graphics 4400
  • Ekran Çözünürlüğü: Minimum 1024×768

Eğer sisteminiz minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa Overwatch’ta takılmalar ve donmalar yaşamanız çok normal, bu olay oyun zevkinizi oldukça fazla düşürecek ve Overwatch’ı oynanamayacak hale getirecektir. Sisteminiz minimum sistem gereksinimleri ile aynı seviyedeyse oyunda ara sıra takılmalar yaşasanız dahi düşük grafik ayarlarında Overwatch’ı oynayabilirsiniz.

Overwatch Önerilen Sistem Gereksinimleri – 2020

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • Ram/Bellek: 6GB Ram/Bellek
  • Depolama Alanı/HDD: 30GB boş alan
  • Ekran Kartı/GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7950 veya daha üst düzey
  • Ekran Çözünürlüğü: 1980×1080

Sisteminiz önerilen sistem gereksinimleri ile aynı veya daha üst bir seviyedeyse Overwatch’ı akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz demektir bu da bilgisayarım Overwatch’ı kaldırır mı sorusuna “EVET” cevabı vermemizi sağlar.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu