Ana Sayfa Nasıl Yapılır Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oppo Garanti Sorgulama

Yurt dışında oldukça popüler olan Oppo markası yakın zamanda Türkiye’de de satışa başladı. Kısa sürede Türkiye’de de büyük bir başarı yakalayan Oppo birçok kullanıcının favorisi olmuş durumda. Bu yüzden bazı kullanıcılar şimdiden Oppo garanti sorgulama işlemi hakkında bilgi aramakta. Dolayısıyla makalemizde bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini anlatmaya karar verdik. Ancak işlem adımlarına geçmeden önce sizlere bazı konularda bilgilendirme yapmamızda fayda var.

Bilindiği üzere günümüzde birçok marka için garanti sorgulama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabiliyor. Çoğu markada bu işlemi gerçekleştirmek için cihazınızın IMEI numarasını bilmeniz gerekiyor (Bazı markalar IMEI numarasıyla beraber cihazın satın alınma tarihi vb. Bilgileri de isteyebiliyor.) Oppo markasında da garanti sorgulama işlemi için cihazınızın IMEI numarasına ihtiyacınız var. Dolayısıyla işlem adımlarına geçmeden önce IMEI numarasını nasıl öğreneceğinizden bahsedelim. Oppo’da IMEI numarasını üç farklı şekilde öğrenebilirsiniz.

IMEI numarasını öğrenmek için:

  • Eğer cihazınızın kutusu duruyorsa cihaz kutusunun altında yer alan etikete bakabilirsiniz.
  • Cihazınızın kutusuna ulaşamıyorsanız cihazınızda sırasıyla “Ayarlar > Telefon Hakkında > Durum > IMEI” bölümlerine giriş sağlayabilirsiniz.
  • Telefonunuzun arama bölümünden sırasıyla “*#06# (Yıldız, kare, sıfır, altı, kare)” tuşlarını tuşlayabilirsiniz.

Böylece Oppo cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için hangi yöntemleri kullanabileceğinizi sizlere aktarmış olduk. IMEI numarasını öğrendiğimize göre artık Oppo garanti sorgulama işlemine geçebiliriz.

İşlemi gerçekleştirmek için:

Garanti Durum Kontrolü

Buraya tıklayın ve üstteki kutucuğa “IMEI numaranızı”, alttaki kutucuğa da kutucuğun sağ tarafında renkli harflerle yazılı olan “Doğrulama Kodunu” girin ve “Kontrol” butonuna tıklayın.

Cihaz İsim Ekranı

Ürün Model Giriş Ekranı

Böylece, “Ürün Modeli”, “Garanti Bitiş Tarihi” ve ürünün kullanıma uygun olduğu ülke görüntülenmiş olacaktır. Ayrıca elektronik cihazlarda garanti süresi genellikle 24 ay olduğu için ve garanti süresi siz cihazı satın aldığınız günde başlamış olacağı için, Garanti bitiş tarihinden tam 24 ay önceki tarih sizin cihazı satın aldığınız tarihtir. (Örneğin yukarıdaki görselde yer alan cihaz 20 Aralık 2020 tarihinde satın alınmıştır.)

Böylece Oppo’da hem garanti sorgulama hem IMEI öğrenme hem de satın alma tarihini öğrenme işlemlerinin nasıl yapılacağını sizlere aktarmış olduk.

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin