Yazılım

Opera Web Tarayıcısı İndir

Opera, internet explorer, mozilla, google chrome gibi alternatifi olarak kullanabileceğiniz hızlı ve sade bir arayüze sahip web tarayıcı uygulamasıdır. Opera, kullanım kolaylığı ve tasarım geliştirmeleriyle en hızlı internet tarayıcısı olma iddiasında. Sayfaları sahip olduğu Turbo teknolojisi sayesinde hızlı bir şekilde açan Opera, yavaş internet bağlantılarında dahi yüksek performans sağlamanıza yardımcı oluyor.

Opera Web Tarayıcısı İndir

Opera, popüler web tarayıcıları arasında bulunan yerini korumak ve güvence altına almak için altyapısını Chromium ve Blink ile güçlendirdi. Opera’ yı bilgisayarınıza ilk kez kurup çalıştırdıktan sonra, değişimi kolayca fark edebiliyorsunuz. Hızlı erişim, Pano ve Keşfet diye adlandırılan 3 farklı sekmeyi içinde barındırır. Bu sekmeler kullanıcıların internet deneyimini daha fazla geliştirmek için tasarlanmış.

Opera Web Tarayıcısı İndir

Hızlı Erişim

Bu sekme sayesinde; en sık ziyaret ettiğiniz internet sitelerini, isteğiniz doğrultusunda sıralayabilir, istediğiniz zaman bu sitelere tek bir tıklama ile ulaşabiliyorsunuz.

Pano

Pano diye adlandırılan sekmede; bir diğer sekme sayesinde beğendiğiniz ve daha sonra tekrar göz atmak isteyebileceğiniz web adreslerini işaretleyerek, bu sekmenin altından istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İçerik Filtreleme

Opera ile istemediğiniz sitelere erişimi engelleyebilir, bir sayfa içerisinde bulunan başka bir siteye erişimi, reklamları da engelleyebiliyorsunuz.

Sesle Komut

Opera web tarayıcısında sesle komut özelliği de bulunuyor. Araçlar> tercihler> gelişmiş> ses kısmından, sesle gezintiyi etkinleştirseniz, Opera gereken ses kütüphanesini indirip, otomatik olarak kuruyor.

Opera Unite

Bu özellik ile istediğiniz kişilerin, bilgisayarınızda bulunan istediğiniz dosyalarınıza erişmesini sağlayabiliyorsunuz. Ofis bilgisayarınızdan paylaşıma açtığınız dosyayı evdeki bilgisayarınızdan alabiliyor, ya da tanıdıklarınızla medya paylaşabiliyorsunuz.

Keşfet

Keşfet diye adlandırılan sekme sayesinde; filtreleyebileceğiniz farklı kategorilerde dünya üzerinde bulunan popüler internet sitelerinden yayınlanan en son gelişmeler ve haberlere de ulaşabiliyorsunuz. Keşfet sekmesinde, hem kategoriye göre hem de ülke seçeneğine göre filtreleme imkanı da kullanıcılara sunuluyor.

Opera web tarayıcısında, bir yenilik daha, Opera hesaplarınız üzerinde oturum açabilir, masaüstünde ve mobil versiyonlar üzerinde eşleme sağlayabilirsiniz. Bu sayede mobil cihazınız üzerinden yaptığınız işe, bilgisayar ortamına geçince de kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Tüm bu yeni özelliklerin dışında gelen tema desteği, eklenti desteği ile diğer tarayıcılar da bulunan klasik özelliklerin tamamına sahip. Kendini son geliştirmeleriyle Opera, kullanıcı sayısını katlayacağa benziyor.

Form Sihirbazı ve Parola Yönetici

Operayla bazı standart bilgilerinizi bir defa yazıp daha sonra bunları tekrar yazmanıza gerek kalmadan hızlıca kullanabilirsiniz.

Bunun içinde Araçlar> Tercihler> Formlar kısmındaki bilgileri doldurmanız sizi hatırlaması için yeterli oluyor. Daha sonra bir kutucukta bilgi girmek için harf yazmaya başladığınızda size sizi hatırlatacaktır.

Opera ile kullanıcı adı ve parolanızı bir siteye giriş yaparken yazdığınızda, Opera size bu bilgileri hatırlamasını isteyip istemediğinizi soracaktır. Cevap olarak evet derseniz, aynı siteye bir dahaki gelişinizde, hızlı giriş yapabiliyorsunuz.

OPERA WEB TARAYICISI İNDİR

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu