Ana Sayfa İnternet Online Fotoğraf Arka Plan Değiştirme ve Silme (Programsız)

Online Fotoğraf Arka Plan Değiştirme ve Silme (Programsız)

Online Fotoğraf Arka Plan Değiştirme ve Silme Programsız

Bir fotoğraf arka planında binlerce detayı barındırabilir. Bu detaylar bazen anlamlı olurken bazen de rahatsız edici nitelikte olabiliyor. Rahatsız eden detaylardan kurtulmak için ilgili arka planı silmek ya da farklı arka plan kullanmak isteyebilirsiniz. Bu imkan geçmişte sadece Adobe Photoshop ve benzeri profesyonel programlar aracılığıyla mümkün olurken şimdilerde sadece internet sitesinde paylaşılan bir araç yardımıyla gerçekleştirilebiliyor. Hiçbir profesyonel bilgiye ve programa ihtiyaç duymadan içeriğimizde paylaşacağımız detayları kullanarak fotoğraflarınızın arka planını silebilir ya da binlerce arka plan seçeneği arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Programsız Arka Plan Silme Adımları

  • Adım 1: Tarayıcınızın adres çubuğuna “https://remove.bg” yazın ve siteye girin.
  • Adım 2: “Upload Image” yazan butona tıklayın.
  • Adım 3: Arka planını sileceğiniz görseli seçin ve “” butonuna dokunun.
  • Adım 4: “Download” seçeneğine tıklayarak fotoğrafı bilgisayarınıza kaydedin.

Adım 1: Tarayıcınızın Adres Çubuğuna “https://remove.bg” Yazın ve Siteye Girin.

Bu site herhangi bir fotoğrafın arka planını silmek istediğinizde program indirmenize gerek kalmadan sadece saniyeler içerisinde işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Bir fotoğrafın arka planını silerken ya da değiştirirken hiçbir şekilde üye olmanızı ya da belirli miktarda ücret ödemenizi talep etmez.

Adım 2: “Upload Image” Yazan Butona Tıklayın.

"Upload Image" Adımı

Upload Image” butonu online fotoğraf arka planı silmek istediğinizde ilgili siteye fotoğrafı yüklemenize yardımcı olmaktadır. Bu sebeple arka planını sileceğiniz ya da üzerinde değişiklik yapacağınız fotoğrafı ilgili butona basarak sunucuya yüklemeniz gerekiyor.

Adım 3: Arka Planını Sileceğiniz Görseli Seçin ve “Aç” Butonuna Tıklayın.

"Aç" Butonuna Tıklama Adımı

Upload Image” butonuna tıkladıktan sonra yüklemek istediğiniz fotoğrafı bilgisayardan seçmeniz için bir pencere açılacaktır. Bu pencereden fotoğrafı seçtikten sonra sunucuya yüklemek için “” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Adım 4: “Download” Seçeneğine Tıklayarak Fotoğrafı Bilgisayara Kaydedin.

"Download" Butonunu Gösteren Adım

Bir önceki üç adımı eksiksiz uyguladığınızda programsız arka plan silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Arka planından arındırılmış olan fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetmek için “Download” butonuna tıklayın.

Bu işlemler sonucunda programsız arka plan silme adımlarını tamamlayacaksınız. Bir önceki arka planın yerine yeni bir arka plan koymak için bir sonraki başlığımızı inceleyin.

Programsız Arka Plan Değiştirme Adımları

  • Adım 1: “Programsız Arka Plan Silme” adımlarını uygulayın.
  • Adım 2: Fotoğrafın sağ üst köşesindeki “Edit” butonuna basın.
  • Adım 3: Bu sayfadan herhangi bir arka planın üzerine tıklayın.
  • Adım 4: İşlem tamamlandığında “Download” butonuna basarak fotoğrafı indirin.

Adım 1: “Programsız Arka Plan Silme” Adımlarını Uygulayın.

Bir resimde programsız arka plan değiştirme işlemi yapmak için öncelikle halihazırda sahip olduğu arka planı temizlemeniz gerekiyor. Bu sebeple ilk adım olarak programsız arka plan silme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Adım 2: Fotoğrafın Sağ Üst Köşesindeki “Edit” Butonuna Basın.

"Edit" Butonunu Gösteren Adım

Arka plan silme işleminin ardından arındırılmış görsel size sunulduğunda hemen görselin sağ üst köşesinde bulunan “Edit” butonuna basarak programsız arka plan değiştirme sayfasına geçmelisiniz.

Adım 3: Bu Sayfadan Herhangi Bir Arka Planın Üzerine Tıklayın.

Arka Plan Seçme Adımı

Bu aşamada artık seçim tamamen size kalıyor. Fotoğraf ile en uyumlu olan arka planı seçebilirsiniz. Hatta ilgili bölümde arka plan otomatik olarak kendisi yerleşiyor ve sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Adım 4: İşlem Tamamlandığında “Download” Butonuna Basarak Fotoğrafı İndirin.

Programsız Arka Plan Silme” ve “Programsız Arka Plan Değiştirme” adımlarını teker teker uygulayıp mükemmel görünümlü bir fotoğraf elde ettiyseniz artık elde ettiğiniz fotoğrafı cihazınıza indirebilirsiniz. Bunun için sadece fotoğrafın altındaki “Download” butonuna basmak yeterli olacaktır.

Birçok kişi herhangi bir program indirmeye ihtiyaç duymadan programsız arka plan silme araçlarını kullanarak hem zamandan tasarruf ediyor hem de profesyonel çalışmalar elde ediyor. Bu ve buna benzer internet sitelerini kullanıyorsanız kullandığınız siteyi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin