Multimedya

Ok.ru Üzerinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Ok.ru dünyaca bilinen popüler sosyal ağlardan biridir. Günlük 10 milyon tekil ziyaretçisi ve 45 milyondan fazla üyesi bulunmaktadır. Rusya kökenli olan bu platformu Türk kullanıcıları da tercih etmektedir. Tercih sebepleri genel olarak sosyal paylaşımların yanı sıra video paylaşımı üzerine olmaktadır.

Durum böyle olunca bazı kullanıcılar Ok.ru üzerinden video indirmenin yollarını aramaktadır. Bu yazımızda ise merak edenler için Ok.ru üzerinden video indirme yöntemlerini aktaracağız. Ok.ru üzerinden video indirmek için yapılacak işlemlerde herhangi bir programa ihtiyacınız yoktur. Ok.ru web sitesinde izlenen videoların, mobil sürümünde video indirme seçeneği yer almaktadır.

Programa gerek kalmadan yapılacak olan bu işlemlerde en önemli kriter internet hızınız ve internet tarayıcınızdır. İndirmek istediğiniz video için internet hızınızın yüksek olması daha kısa sürelerde işleminizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. İnternet tarayıcısının önemi ise, bu işlemler Google Chrome üzerinden yapılmamaktadır. Bu sebepten Opera, Mozilla Firefox veya Internet Explorer 11 gibi internet tarayıcıları olması gerekmektedir.

Ok.ru Üzerinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Ok.ru üzerinden video indirme işlemi için biz Opera tarayıcısını tercih ediyoruz. Sizde bilgisayarınıza belirttiğimiz internet tarayıcılarından herhangi birini yükleyebilirsiniz.

Ok.ru Üzerinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

İlk olarak Ok.ru üzerinden bilgisayarınıza indirmek istediğiniz videoyu açın.

Ok.ru Üzerinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Ardından adres çubuğunda yer alan URL’nin başında ‘’m.’’ olacak şekilde değiştirin ve ‘’Enter’’ tuşuna basın.

Örnek olarak: ‘’m.ok.ru/video/…’’

Burada yapılan işlem Ok.ru web sitesine mobil sürümden giriş yapmaktır. Adres çubuğundaki değişikliğin amacı budur.

Ok.ru Üzerinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Ok.ru web sitesine mobil sürümden giriş yaptıktan sonra indirmek istenen video’nun üzerine gelip sağ tıklayın. Gelen seçenekler içerisinden ‘’Hedefi farklı kaydet’’ butonuna tıklayın. Mozilla Firefox internet tarayıcısını kullananlar ‘’Bağlantıyı farklı kaydet’’ butonuna tıklamalıdır.

Bu işlemlerin ardından video dosyası bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır. Video’nun üzerine sağ tıkladığınızda ‘’Hedefi farklı kaydet’’ veya ‘’Bağlantıyı farklı kaydet’’ butonlarına erişemiyorsanız eğer kullandığınız internet tarayıcısı bu özellik için uygun değildir. Önerdiğimiz internet tarayıcıları ile bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ok.ru HD Video İndirme Nasıl Yapılır?

Normal kalitede videolar için yapılacak işlemleri aktardık. Fakat yüksek görüntü kalitesine sahip videolar için yapılacak yöntemler daha farklı olmaktadır. Bu konuda en popüler video indirme servisi olan 9xBuddy platformunu sizlere sunalım.

9xBuddy sitesi için Tıklayın.

İndirmek istediğiniz video’nun linkini kopyalayın. Ardından verdiğimiz link üzerinden 9xBuddy sitesine giriş yapın. Kopyaladığınız video linkini sitenin ‘’Download bölümüne’’ yapıştırın. Link girildikten sonra ‘’Download’’ butonu ile video’nun indirilmeye uygun olması için bekleyin.

Birkaç saniye içerisinde işlemler tamamlanacaktır. Son olarak sayfanın biraz daha aşağısına bakıldığında ‘’HD’’ seçeneğini göreceksiniz. HD seçeneğinin yanında bulunan ‘’Download Now’’ butonu ile HD kalitesinde video’yu indirebilirsiniz.

Ok.ru üzerinden video indirme hakkında tüm ayrıntıları sizlere aktardık. Hem normal kalitede hem de HD kalitesinde videolar indirmek için belirttiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz. En kestirme yol olarak da 9xBuddy Platformunu kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. Merhaba. Ben ilk denemeyi yaptım ancak video m.ok.ru adresindeyken çalışmadı. yardımcı olabilr misiniz? lütfen…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu