Ana Sayfa Eğitim Öğretmen CV Örneği – Word Formatında Örnek CV

Öğretmen CV Örneği – Word Formatında Örnek CV

Öğretmen CV Örneği

Kariyerini özel kurumlarda yapmak isteyen öğretmenlerin, nasıl CV hazırlaması gerektiğine dair kafalarında birçok soru dolaşıyor. Öğretmen CV’lerine yalnızca mezun olunan okul bilgisinin yazılması yeterli olmuyor. Fazla bilgi paylaşımı göz yoruyor derken, iş başvurusu yapacak öğretmenler için doğru CV hazırlama süreci zahmetli bir eyleme dönüşebiliyor.

Bu sürecin daha az yorucu olmasına katkıda bulunmak amacıyla, iş başvuru hazırlığı yapan öğretmenlerimiz için Word formatında örnek CV paylaşmanın yerinde olduğunu düşündük.

CV Nedir?

Ceve olarak okuduğumuz ve çoğunlukla özünde var olan mantığın ne olduğunu es geçtiğimiz CV formları aslında kişisel yeterliliklerimizi bir ön açıklama formatında işverene veya kuruma sunma yazısıdır.

CV’nin Türkçe karşılığı olan “özgeçmiş” içeriğin anlamının tam karşılığını vermektedir.

Peki, doğru özgeçmiş nasıl yazılmalı? İlkokul sıralarından başlayan çileli eğitim hayatınızı, okula nasıl gittiğinizi, ortaokulda ilk ergenlik evrenizde bir ara başarısız olduğunuzu anlatmayacaksınız elbette.

CV’ye Asla Yazılmaması Gereken Bilgiler

Olmaması gereken CV örneğini vererek doğru CV örneğine doğru ilerleyelim;

Sayın- sevgili işveren… Kurumu

Benim adım Banu. 1993 yılında soğuk bir mart gecesi sabaha karşı doğdum, 6 yaşına kadar evdeydim sonra okula başladım, ilçenin okuluna gittim. Sonra…

Bu ve benzeri örnekler kesinlikle olmaması gereken örneklerdir. Özgeçmiş hazırlarken bir kuruma hitap ettiğinizi kesinlikle unutmamalısınız, kurum sizin yaşamınızda oluşan değişkenlerle ilgilenmez sizin yeterliliklerinizle ilgilenir.

Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ile ilgilenir. Bu yüzden anı defteri doldurur gibi CV hazırlamamanızı öneririz. Bu ve benzer özgeçmiş yazılarınız olursa sizi; biz size döneriz demek için bile aramayabilirler.

Öğretmen CV Örneği

Öğretmenler için doğru CV hazırlama rehberi olarak değerlendirelim bu başlığımızı. Aslında burada belirteceğimiz kıstaslar tüm meslek grupları için geçerlidir.

Burada belirtilen noktaları kendi meslek grubunuza göre revize edebilir ve sizin için en uygun olan CV örneğini oluşturabilirsiniz.

Word’de hazırlanmış CV

Yukarıda görülen örnek tamamen Word’de hazırlanmış CV örneğidir. Öğretmenlerin özellikle dikkat etmesi gereken eğitim düşüncesinin üzerinde durulmuştur.

Word’de CV Hazırlamak

Kolayca Word’de CV hazırlamak için yapacağınız ilk adım Microsoft Office Word programını açmaktır. Word giriş sayfasında size bir seçenek ekranı sunar boş sayfa ya da şablonları burada görürsünüz.

Word Şablonları

Çevrimiçi şablonlarda sizin için en uygun örneği bulabilirsiniz, var olan örnekler hoşunuza gitmediyse;

Word Çevrimiçi Şablon Araması

Yeni şablon aramasını arama kutusu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğiniz şablonu bulduktan sonra bilgilerinizi yerleştirerek ilerlemelisiniz. Şablona fotoğrafınızı eklemek için ise;

CV'ye Görsel Ekleme

Adımlarını takip edebilirsiniz.

Dosya üzerinde tüm detayları tamamladığınızda, dosyanızı kaydedebilirsiniz. İş başvurusu yapmak istediğiniz kuruma iletmek için hazır bir CV’niz artık var! Yazımızı bitirmeden önce son bir noktaya değinmek istiyoruz.

Deneyimsiz Öğretmen Adayları İçin CV Hazırlama

Öğretmen olarak özel sektörde işe başlamak ve deneyim kazanmak oldukça zordur. Okuldan mezun olmak asla sizi yeterli kılmaz kurumların gözünde, devlet kurumlarına atanmak için diplomanızın yeterli olmaması üzerine kamu personeli seçme sınavına çalışmanız gibi düşünebilirsiniz.

Burada yeni öğretmen adaylarının yapması gereken şudur çevrimiçi başvuruya fazla bel bağlamamak. CV’nizi hazırlayıp kurumun kapısını aşındırın, kendinizi tanıtın, görüşme talebine dönüşürse ziyaretiniz; mutlaka örnek ders anlatımı yapmak istediğinizi söyleyin. Deneyimsiz öğretmenlerin işe girerken çok zorlandıkları gerçeğini es geçemiyoruz ancak mücadele etmeden de olmuyor. O yüzden yılmadan denemenizi tavsiye ederiz.

Kendinize güvenin, öğretmenlik yeterliliğine sahip olduğunuza inanın ve kırıcı dönütlere çok takılmamaya çalışın.

Çocuklarımızın; yılmayan, vazgeçmeyen eğitimcilere ihtiyacı olduğunu unutmadan sabırla ilerleyin.

Tüm öğretmenlerimize iş arama sürecinde ve çalışma hayatında bol bol sabır ve şans diliyoruz.

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin