Yazılım

Office 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 Türkçe Nasıl Yapılır?

Microsoft Office kullanıcıları için Türkçe nasıl yapılır konumuzu bugün siz değerli help724.com kullanıcıları ile paylaşıyoruz. Birçoğumuz Microsoft Office Word, Excel, Outlook ve Powerpoint gibi sürümleri çok sık olarak kullanıyoruz ve bu sürümlerin dili ingilizce veya Türkçe dili haricinde farklı bir dilde ise kullanımdan yana zorluklar yaşanabiliyor.

Aslında kullandığımız Microsoft Office sürümlerini kolayca Türkçe diline çevirebiliriz. Bu işlemi yapmak için Microsoft’un kendi web sitesinde dil paketleri bulunmaktadır. Bunları bilgisayarınıza indirip hızlı bir şekilde Türkçe dil paketini yükleyebilirsiniz. Farklı bir kaynaktan dil paketini indirmektense Microsoft’un kendi web sitesinden indirmek daha sağlıklı olacaktır.

Bilgisayarınızda yüklü olan Office programının sürümüne uygun indirme işlemini sağlayacaksınız. Örnek olarak Office 2010 kullanıyorsunuz bu sürüme özel dil paketini indirmeniz gerekmektedir. Farklı bir sürüm için indirdiğiniz dil paketi uyum sağlamaz. Kullandığınız sürüme özel dil paketini indirmeniz gerekmektedir. Sizler için bazı sürümlerin Türkçe dil paketinin indirme sayfasını aşağıda paylaşıyoruz.

Microsoft Office 2016 Sürümünü kullanan kullanıcılar için Türkçe dil paketi aşağıdaki linktedir.

DİL PAKETİNİ İNDİR

Microsoft Office 2013 Sürümünü kullanan kullanıcılar için Türkçe dil paketi aşağıdaki linktedir.

DİL PAKETİNİ İNDİR

Microsoft Office 2010 Sürümünü kullanan kullanıcılar için Türkçe dil paketi aşağıdaki linktedir.

DİL PAKETİNİ İNDİR

Microsoft Office 2007 Sürümünü kullanan kullanıcılar için Türkçe dil paketi aşağıdaki linktedir.

DİL PAKETİNİ İNDİR

Microsoft Office 2003 Sürümünü kullanan kullanıcılar için Türkçe dil paketi aşağıdaki linktedir.

DİL PAKETİNİ İNDİR (KALDIRILDI)

Yukarıdaki Office dil paketleri ile türkçeleştirme yapabilirsiniz. Dil paketlerini yüklemenize rağmen sorun yaşıyorsanız. Office ayarlarınızdan, Dil (Language) seçeneğini güncellemeniz gerekmektedir. Bazen dil paketlerini yüklemenize rağmen Office programı Türkçeleşmemektedir. Bu sebepten dil paketlerini yükledikten sonra Office ayarlarını güncelleyiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu