Multimedya

Netflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma

Günümüzde Facebook, Twitter, Instagram gibi en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarında bile videoları otomatik oynatma seçeneği bulunuyor. Aynı duruma, yine yaygın olarak kullanılan dizi ve film izleme platformu Netflix’te de rastlamak mümkün. Netflix’e yeni üye olduysanız hesabınızda otomatik oynatma özelliği aktif olarak açılıyor. Dolayısıyla imleci herhangi bir diziye veya filme götürdüğünüz anda videoları seyretmek zorunda kalabiliyorsunuz. Haliyle bu durumda kullanıcıları sürekli bir görüntü ve ses akışına maruz bırakıyor ve bu deneyim oldukça rahatsız edici olabiliyor.

Eğer siz de bahsettiğimiz konudan rahatsızsanız sizler için detaylarını maddeler halinde sıralayacağımız Netflix’te otomatik oynatmayı kapatma işlemini yapabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için (Eğer işlemi cep telefonu aracılığıyla gerçekleştirecekseniz Netflix’in uygulamasını kullanmayın, masaüstü sitesini kullanın)

Netflixte Otomatik Oynatmayı Kapatma

  • İlk olarak, Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminizin üzerine tıklayın ve açılan menüdeki “Hesap” seçeneğiyle devam edin.

Netflixte Otomatik Oynatmayı Kapatma

Netflixte Otomatik Oynatmayı Kapatma

  • Daha sonra, açılan pencerede sayfayı biraz aşağı kaydırın ve “Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” ifadesinin sağ tarafında bulunan profil resminize tıklayarak açılan menüde yer alan “Yürütme Ayarları” ibaresinin karşısındaki “Değiştir” seçeneğine tıklayın.

Netflixte Otomatik Oynatmayı Kapatma

  • Karşınıza yukarıdaki gibi bir pencere geldiğinde, “Yürütme Ayarları” başlığının altında yer alan “İçeriklere Göz Atarken Ön izlemeleri Tüm Cihazlarda Otomatik Olarak Oynat” seçeneğinin sol tarafındaki “Tik İşaretini” kaldırın ve pencerenin sol alt kısmındaki “Kaydet” butonuna tıklayın.

Belirtmiş olduğumuz bu işlemleri uyguladıktan sonra Netflix’te otomatik oynatmayı kapatma işlemi tamamlanmış olacaktır. Ayrıca, eğer Netflix’te dizi izlerken otomatik olarak diğer bölüme geçmek istemiyorsanız, son görselimizde yer alan pencereden “Dizi izlerken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneğindeki tik işaretini kaldırabilirsiniz. Son olarak Netflix’i mobil internet üzerinden kullanan ziyaretçilerimizin aynı menüden “Ekran başına veri kullanımı” başlığının altında yer alan “Otomatik, Düşük, Orta, Yüksek” gibi seçenekleri kullanarak veri kullanımını kotalarına uygun bir biçimde ayarlayabileceklerini belirtelim.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu