Multimedya

Netflix’e Nasıl Üye Olunur?

Dijital yayın platformları içerisinde en yaygın olarak kullanılanlarından biri olan Netflix, ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılıyor. Servisi kullanmak için belli bir paket ücreti ödemeniz ve abone olmanız gerekiyor. Paket ücretleri ise tamamen kullanıcıların seçimine göre değişiklik göstermekte. Bu konuda kullanıcılara sunulan paket ücretlerinden ve üyelik işlemlerinden daha detaylı söz etmek gerekecek.

Netflix Paket Ücretleri Nasıl?

Paket ücretleri için kısa süre önce bir zam açıklaması yapıldı. Zamlardan sonra ödemeniz gereken fiyatlarda da önemli değişiklikler oldu. Yeni fiyatlar ve paket özellikleri ise şöyle:

  • Özel Ultra HD paketi – 41.99 TL gibi bir ödeme yapmanız lazım. Aylık olarak yapacağınız bu ödeme ile Ultra HD çözünürlükte ve Full HD çözünürlükte içerikleri izleyebiliyorsunuz. Bunun dışında 4 farklı cihazdan kullanım da yapmanız mümkün. Yani aynı anda hem akıllı telefondan hem de bilgisayardan içerikleri izleyebilirsiniz.
  • Standart HD paketi – 29,99 TL aylık ödeme yapmanız gerekiyor. 2 cihaza kadar destek sunulmakta ve HD çözünürlükte içerikleri izleyebiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken iki cihaza kadar destek sunulması.
  • Temel Üyelik paketi – 17,99 TL aylık ödeme yapmanız gerekiyor. Tek cihaz için destek sunuluyor. Aynı anda başka bir cihazdan giriş yapamıyorsunuz. SD çözünürlükte içerikleri izleyebiliyorsunuz. HD çözünürlükte içeriklere erişmek mümkün olmuyor.

Paket ücretlerinden ve paketlerden söz ettikten sonra şimdi üyelik işleminin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

Netflix Üyeliği Nasıl Açılır?

  • İlk olarak Netflix resmi sitesine giriş gerçekleştirin.
  • Ana ekranda “E-Posta Adresi” kısmına mail adresinizi yazın ve “Şimdi Deneyin” seçeneğine basın.
  • Kendinize en uygun olan paketin seçimini yapın. Sonrasında “Devam Et” seçeneğine tıklayın.
  • E-posta adresinizi bir daha girin ve kendinize bir şifre belirleyin. Şifrenizi de yine bu alan üzerinde yazacaksınız.
  • Şimdi uygun bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekecek. Ödemenizi tamamlamanızın ardından işlem tamamlanmış oluyor.

Netflix üyelik açma işlemi bu kadar basit. Herhangi bir taahhüt olmadığını ve ödemenin aylık olarak yapıldığını da tekrar hatırlatmış olalım. Hangi paketi seçeceğiniz ise tamamen size kalmış durumda. Sonradan paket yükseltmesi yapabiliyorsunuz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu