Multimedya

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Black Mirror, Westworld, House of Cards gibi birçok ünlü diziyi bünyesinde barındıran Netflix, uyguladığı 1 ay ücretsiz üyelik kampanyasıyla, çoğu dizi severi abonesi yapmayı başarmış durumda. Üstelik ücretsiz üyelikte de ücretli üyelere sunulan bütün imkanlara sahip olabiliyorsunuz. Kullanıcıların Netflix’i denemesini sağlamak için başlatılan bu kampanyada üyeliğiniz 1 ay boyunca ücretsiz olsa da 1 ayın sonunda üyeliğinizi iptal etmediğiniz takdirde sizlerden ücret tahsil ediliyor. Bizler de bu makalemizde 1 ayın sonunda ücret ödemek istemeyenler ve üyeliğini iptal etmek isteyenler için Netflix üyelik iptali nasıl yapılır? Sorusunu cevaplandıracağız.

Netflix Üyelik İptali: İşlem Aşamaları

Netflix üyelik iptali için ilk yapmanız gereken https://www.netflix.com/tr/login linkine giderek e-posta adresiniz ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmak. Hesabınıza girdikten sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Aşağı Yönlü Ok” simgesine tıklayın ve açılan menüde “Hesap” seçeneğini seçin.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

  • Daha sonra, karşınıza çıkan “Hesap” penceresinin sol üst köşesindeki “Üyeliği İptal Et” butonuna tıklayın.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

  • Son olarak, “Üyeliği İptal Et” butonuna tıkladıktan sonra açılan penceredeki “İptal İşlemini Tamamla” seçeneğini seçin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Netflix üyelik iptali işlemi tamamlanacaktır. Eğer Netflix’in 30 günlük ücretsiz deneme süresini kullanıyorsanız ve 30 gün geçmeden üyelik iptal işlemini yaparsanız hesabınız hemen kapanacaktır.

Ancak ilk 30 gün içinde iptal etmeyi unutmuşsanız ya da ücretli üyeliğinizi iptal ediyorsanız üyeliğiniz hemen iptal olmayabilir ve üyeliğinizin iptal edileceği zaman fatura kesim tarihinize göre değişiklik gösterebilir.

Örneğin Netflix fatura kesim tarihinizin ayın 10’unda olduğunu sizin de ayın 12’sinde üyelik iptal işlemi yaptığınızı varsayalım, bu durumda, o ay için faturanız kesildiğinden ve tahsilat sağlandığından dolayı üyeliğiniz diğer ayın fatura kesim tarihine, yani diğer ayın 10’una kadar aktif olarak kalır ve ayın 10’unda kapatılır.

Son olarak, üyeliğinizi iptal etmek için hesabınızdan çıkış yapmanızın ya da oturumunuzu kapatmanın işe yaramayacağını ve Netflix üyelik iptali için tek yöntemin sizlere anlattığımız bu yöntem olduğunu hatırlatarak yazımıza burada son veriyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu