Multimedya

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma konusu, kullanıcıların merak ettikleri bir konu. Hesabınızı aynı anda hem akıllı telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan açmış olabilirsiniz. Bunun dışında hesabınızı başka bir cihazda açmış ve açık bırakmış olabilirsiniz. Kendi cihazlarınızda açtıysanız bir sorun yok ancak aboneliğiniz farklı cihazlarda açılmış ve başkası tarafından kullanılma ihtimali varsa, bu durumda Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma işlemini kullanarak, diğer cihazlarda yer alan oturumları kapatmanız, hesabınızın güvenliği için oldukça önemli olacaktır.

Netflix Hesabı için Diğer Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapacağım?

Netflix böyle durumlar için kullanıcılara bazı avantajlar sunuyor. Birkaç yolu izleyerek diğer tüm hesaplardan çıkış yapmanız mümkün.

  • Netflix hesabınıza giriş yapın ve oturumunuzu açın.
  • Sağ üst kısımda yer alan Netflix profilinize tıklayın ve hemen sonrasında “Hesap” kısmına basın.
  • Aşağı doğru inin ve “Ayarlar” kısmında yer alan “Tüm Cihazlarda Oturumu Kapat” seçeneğine basın.
  • Bir uyarı mesajı alacaksınız. Tüm cihazlardan çıkış yapılmasını onaylayıp onaylamadığınız sorulacak. Gelen uyarı metnini onaylamak için “Oturumu Kapat” seçeneğine tıklayın.

Bu şekilde tüm cihazlardan hesap için çıkış yapılmış olacak. Fakat burada önemli bir detaydan daha söz edelim. Özellikle mobil cihazlarda, uygulama üzerinden açılan hesaplardan çıkış yapılması 8 saatlik bir zamanı bulabiliyor.

Şifre Değiştirmek Gerekli mi?

Eğer hesabınıza sizden başka bir kullanıcının eriştiğini veya oturum açtığınız cihazlara başka birinin erişimi olabileceğini düşünüyorsanız, en iyi çözüm şifre değiştirmek olacaktır. Şifre değiştirdiğiniz zaman otomatik olarak tüm hesaplardan çıkış yapılır. Yeni şifrenizi girmeniz ve oturumu yeniden başlatmanız istenir.

Hesabınızın güvenliği için Netflix tüm cihazlarda oturumu kapat işleminin yanında şifre değiştirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Şifre değiştirme noktasında şunu bilmeniz gerekiyor ki sizin giriş yaptığınız hesabınızda da oturum süresi dolacak ve yeniden oturum açmanız gerekecek.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu