Multimedya

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

Netflix hesabınıza erişim için kayıt aşamasında bir parola belirlemeniz gerekiyor. Bu şekilde tıpkı sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Netflix hesabınızın da güvenli hale gelmesini sağlıyorsunuz. Fakat oturum açma bilgileri bir yandan hesabınızın güvenliğinin artmasını sağlarken bir yandan ise şifre unutma sorunlarıyla karşı karşıya kalma ihtimalinizi ortaya çıkarıyor. “Netflix şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum” diyen kullanıcılar için bu rehberimizde şifre kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

Netflix Şifremi Unuttum E-posta Hesabıyla Nasıl Şifre Kurtarma Yapabilirim

Eğer Netflix hesabınızda kullandığınız E-postanızı hatırlıyorsanız, yani mail hesabınıza erişiminiz varsa, direkt olarak mail ile şifre kurtarma işlemi yapabilirsiniz.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • Buradan Netflix oturum aç sayfasına gidin.
 • Oturum açma bilgilerinin girileceği alanın hemen alt kısmında “Yardım İster misiniz?” sekmesine tıklayın.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • E-posta kutucuğunu işaretleyin.
 • Alt kısımda yer alan kutucuğa E-posta adresinizi girin ve “E-posta Gönderin” butonuna tıklayın.
 • Bir E-posta alacaksınız. Aldığınız bu mail içerisinde sıfırlama adımları bulunacak. Bu adımları takip edin. Netflix hesabınızda otomatik olarak oturum açabileceğiniz bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıyı kullanarak yeni bir parola oluşturabilirsiniz.

Not: Gönderilen mailde yer alan şifre sıfırlama bağlantısının geçerliliği 24 saat olarak belirlenmiştir. Yani eğer şifre sıfırlama yapmak istiyorsanız, 24 saat içerisinde gönderilen linki tıklayıp yeni şifrenizi belirlemeniz lazım. Diyelim ki maile erişemediniz ya da o an için mail hesabınızı açamadınız. Bu durumda linkin 24 saat geçerliliği olduğunu unutmayın. Eğer e-posta içerisinde yer alan linkin geçerlik süresi bitmişse, yukarıdaki işlemleri uygulayarak yeni bir mail almayı tercih edebilirsiniz.

Cep Numarasıyla Netflix Şifre Kurtarma

Netflix hesabınıza bir telefon numarası eklemişseniz, işiniz biraz daha kolaylaşıyor. Sadece SMS ile şifre kurtarma yapabiliyorsunuz. Eğer maille uğraşmak yerine SMS üzerinden şifreyi sıfırlamak isterseniz, tek dikkat edeceğiniz nokta numaranızın hesabınızda ekli olması. Hesabınızda numara ekli değilse, bu aşamayı atlayın.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • Netflix oturum aç sayfasına gidin.
 • Oturum açma bilgilerini girdiğiniz alanın hemen altında yer alan “Yardım İster misiniz?” sekmesine bir kez daha tıklayın.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • Parolayı “Kısa Mesaj (SMS)” ile yenileme kısmını işaretleyin. Ülke kodu kısmında “Türkiye” seçili olacak. Değilse seçin.
 • Telefon numaranızı girin ve “Mesaj Gönder” butonuna tıklayın.
 • Şimdi size bir doğrulama kodu gönderilecek. Bu kodu kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Not: Gönderilen mesajın geçerliliği sadece 20 dakikadır. 20 dakika içerisinde şifrenizi sıfırlamazsanız, yeni bir doğrulama kodu almanız gerek.

E-Posta Hesabımı Unuttum, Profilimde Telefon Numarası da Ekli Değil Netflix Şifremi Nasıl Sıfırlarım?

Diyelim ki Netflix hesabınız için kullandığınız posta hesabına erişiminiz yok. Bunun yanın da hesabınıza eklediğiniz bir telefon numarası da yok. Böyle bir durumda faturalama bilgilerinizi kullanarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • Yine buradan Netflix oturum sayfasına geçin.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • “E-posta adresimi veya telefonumu hatırlamıyorum” sekmesine tıklayın.

Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

 • Şimdi “Hesap Adınızı ve Hesap Soyadınızı” girmeniz gerekiyor.
 • Ardından hesabınızda yer alan “Kredi Kartı veya Banka Kartı Numarasını” istenen alana girin.
 • “Hesabı Bul” butonuna basın ve şifre kurtarma adımlarını izleyin.

Netflix şifrem unuttum diyen kullanıcılar için çözüm yollarından söz ettik. Tüm bu bilgileri hatırlamıyorsanız ve 3 işlemi de gerçekleştiremiyorsanız, doğrudan Netflix yardım merkezine başvurmanız gerekiyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu