Multimedya

Netflix Otomatik Önizlemeyi Kapatma Nasıl Yapılır?

Netflix, içerikler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için bazı ayrıcalıklı sistemler kullanıyor. Bu sistemler içerisinde belki de en işlevsel olanı ise otomatik önizleme özelliği. Otomatik önizleme özelliği sayesinde, içeriklerin üzerine geldiğiniz zaman, içeriklerin fragmanı ya da içerikten bir bölüm oynatılıyor. Önizleme için seçilen bölüm ya da fragman oynatılıyor ve kullanıcıların içerik hakkında bilgi alması sağlanıyor.

Fakat her durumda Netflix otomatik önizleme özelliği kullanışlı olmuyor. Özellikle mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız, önizleme özelliği ekstra internet harcamanıza neden olacaktır. Böyle bir durumda Netflix otomatik önizlemeyi kapatmak isteyebilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağından söz edelim.

Netflix Önizleme Kapatma Adımları

Bu işlem için web tarayıcısını kullanacağınız. Netflix uygulaması üzerinden düzenleme yapmak yerine web üzerinden düzenleme yapacağız.

  • Bir web tarayıcısını başlatın ve Netflix sitesine giderek, hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yapmanızın ardından menü üzerinden “Profil Yönetimi” kısmına tıklayın.
  • Profilinizi seçin.

Netflix Otomatik Önizlemeyi Kapatma Nasıl Yapılır?

  • “İçeriklere Göz Atarken Önizlemeleri Tüm Cihazlarda Otomatik Olarak Oynat” seçeneğinin yanında yer alan kutucuğun işaretini kaldırın. “Kaydet” butonuna basarak çıkın.
  • Bu şekilde önizlemeler otomatik olarak oynatılmayacak. Yeniden özelliği açık konuma getirmek istediğiniz zaman, yine profil düzenleme alanına girip, aynı kutucuğu işaretli hale getirebilirsiniz.

Netflix otomatik önizlemeyi kapatma adımları bu şekilde. Önemli olan bir detaydan daha bahsedip yazımızı bitirelim. Söz konusu menüleri kullanarak önizleme ayarını değiştirmeniz durumunda, hemen yeni ayarlar geçerli olmayabilir. Yani menüden çıktığınız zaman yine içeriklerin önizlemelerinin görüntülendiğini görebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız yapmanız gereken işlem oturumu kapatıp yeniden açmak olacaktır. Oturumu kapatıp yeniden açtığınız zaman yeni ayar kullanıma girecek. Sorun ortadan kalkacak.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu