Multimedya

Netflix Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix, dil desteği konusunda geniş bir yelpaze sunuyor. Kullanıcılar sadece uygulamada değil, bunun yanında içeriklerde de yer alan diller için ayarlamalar yapabiliyor. Eğer uygulamada kullandığınız dili değiştirmek isterseniz, ana menü üzerinden dil değişikliği de yapılması oldukça basit. Bu rehberimizde de Netflix dil değiştirme işleminin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

Netflix Dil Değişikliği Yapma

Dil değişikliği yapmadan önce bu konuda bir bilgi verelim. Bazı bölgelerde dil değişikliği yapılması görüntülediğiniz içeriklerin etkilenmesine de neden olabilir. Bunun nedeni içeriklerin seçilen dillere göre öneriliyor olması. Yani sizin dilinize göre en iyi içerik önerilerinin sunulması yönünde bir düzen var. Bu detayı da verdikten sonra geçelim dil değişikliğinin nasıl yapılacağına.

  • Mobil cihazınızda tarayıcınızdan ya da bilgisayarınızdan açacağınız internet tarayıcınızdan Netflix.com adresine girin.
  • Hesap bilgilerinizle beraber oturum açma işleminizi yapın.
  • “Profilleri Yönet (Profil Yönetimi)” sekmesine tıklayın ve tercih ettiğiniz profil için seçim yapın.

Netflix Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Ekranda “Dil” sekmesinin yer aldığını göreceksiniz. “Dil (Language)” sekmesinin yer aldığı kutucuğa tıklayın ve açılan dil listesinden istediğiniz dilin seçimini yapın.
  • “Kaydet (Save)” butonuna basın ve işlemi onaylayın.

Netflix dil değiştirme işlemi tek menü üzerinden yapılıyor. Söz ettiğimiz gibi burada seçtiğiniz dil önemli. Öyle ki seçtiğiniz dile göre içerikler ve içerik önerilerinde değişiklikler olabiliyor tekrar hatırlatalım. Bunu göz ardı etmeden seçiminizi gerçekleştirin. Dili tekrar değiştirmek için yine aynı menüyü kullanmanız yeterli olacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu