Oyun

Need For Speed Rivals Sistem Gereksinimleri [Min – Max]

Sevilen yarış oyunu olan Need For Speed Rivals’ın sistem gereksinimlerini minimum ve önerilen olarak bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. Güncel NFS Rivals sistem gereksinimlerine göz atarak oyunun bilgisayarınızdaki performansı hakkında tahmin yürütebilirsiniz.

Need For Speed Rivals Minimum Sistem Gereksinimleri (2020)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Service Pack 2 (32-bit), Windows XP, Windows Vista SP2
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo ya da AMD Athlon X2 2.5 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon 3870 ya da NVIDIA GeForce 8800 GT
 • Ekran Kartı Belleği: 512 MB
 • Boyut: 30 GB hafıza alanı

EA Games’in yayıncılığını yaptığı yarış oyununu sisteminizde çalıştırmak için sisteminizin en az 4 GB RAM’e sahip olması gerekiyor. Ekran kartı tarafında ise AMD Radeon 3870 oyunu kaldırmak için yeterli olabilir. Ekran kartının NVIDIA muadili olarak ise GeForce 8800 GT modeli belirtilmiş. Performans açısından eşdeğer olan bu iki kart oyunu minimum grafik ayarlarında çalıştıracaktır.

Need For Speed Rivals Kaç GB?

Bununla beraber merak edilen konulardan biri de NFS Rivals kaç GB sorusu oldu. 15 Kasım 2013 tarihinde piyasaya sürülen yarış oyunun boyutu an itibarıyla 30 GB.

Bünyesinde birçok araba barındıran ve dönemine göre iyi grafiklere sahip olan oyunun boyutu bir miktar yüksek. Fakat neredeyse 7 yıl önce çıkış yapan oyunun bu noktada daha fazla güncelleme almayacağını da söyleyebiliriz. Buna göre boyutu muhtemelen 30 GB’ı geçmeyecek ve sistem depolamasında daha fazla yer kaplamayacaktır.

Need For Speed Rivals Önerilen Sistem Gereksinimleri (2020)

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i5 660 ya da AMD Ryzen 5 2600
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7870 ya da NVIDIA GeForce GTX 660
 • Ekran Kartı Belleği: 3 GB
 • Boyut: 30 GB hafıza alanı

Need For Speed Rivals sistem gereksinimleri tablosundaki parçalara ya da muadillerine sahip olan sistemler oyunu rahatlıkla çalıştıracaktır. Özellikle geçtiğimiz yılların en popüler grafik kartlarından biri olan AMD Radeon HD 7870, Need For Speed Rivals’ı önerilen ayarlarda destekleyebiliyor. Dönemin popüler yarış oyunu, NVIDIA tarafında ise GTX serisinin 660 modeline ihtiyaç duyuyor.

Bununla beraber oyunu orta ya da yüksek grafik ayarlarında çalıştırmak için ise sisteminizde en az 8 GB RAM olması gerekiyor.

Need For Speed Rivals Hakkında

Need For Speed Rivals sistem gereksinimleri için 2013 yılına göre biraz fazla diyebiliriz. Fakat bu oyunun dönemin en güncel grafik motorlarından biri olan Frostbite 3’ü kullanmasından kaynaklanıyor. Daha sonra Battlefield 4 için de kullanılan Frostbite grafik motoru Electronic Arts şirketinin geçtiğimiz yıllardaki rakip firmalara karşı en büyük kozlarından biriydi.

Need For Speed Rivals PC platformunun yanı sıra PlayStation 3 ve Xbox 360 için de çıkış yaptı. AllDrive özelliği ile birlikte çok oyunculu yarış konseptini de seriye tanıtan oyun daha sonra PlayStation 4 ve Xbox One uyumluluğu da kazanarak tüm konsollarda oynanabilir hale geldi.

Adeta efsaneleşmiş yarış oyunu serisine yeni bir hava getirmeyi hedefleyen ve bu hedefini kısmen başaran yapım, çıkışından bir süre Satellite En İyi Spor/Yarış Oyunu Ödülü’nü almayı da başardı. 2013 yılının en sevilen oyunlarından biri olan Rivals, serinin akılda kalan halkalarından biri olmaya devam ediyor.

Bu yazımızda Need For Speed Rivals sistem gereksinimleri hakkında bilgi verdik ve oyunun güncel donanım ihtiyaçlarını listeledik. İyi oyunlar dileriz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu