Teknoloji

NASA, TESS ile Samanyolu Galaksisi’ni Görüntüledi

NASA, geçtiğimiz sene Kepler Uzay Teleskobu için açıklama yapmış ve teleskobun gücünün tükendiğini duyurmuştu. 10 yıllık bir görev süresinden sonra gücü tükenen teleskobun görevini üstlenen ise TESS oldu. Kısa süre önce TESS ile çekilmiş yüksek çözünürlüklü görseller paylaşılmıştı. TESS üzerinde yer alan teknolojiye güvenen NASA, bu kez ise Samanyolu Galaksisi’nin görüntülerini paylaştı.

TESS Yeni Görüntüler Göndermeye Devam Ediyor

Daha önce Güneş Sistemi dışından görüntüler çekmeyi başaran teleskop, şimdi ise Samanyolu Galaksisi panoramik fotoğraflarını çekmeyi başardı. Fotoğraflarda üst düzey bir kalite yakaladığı ve detayları da net bir şekilde ortaya koyduğu görülen teleskobun, yine binlerce yıldızı çekmeyi başardığını da ekleyelim.

Kepler ile karşılaştırıldığı zaman çok daha başarılı bir teknolojiye sahip olan cihazın, bundan sonraki aşamada da çektiği görsellerin yayınlanmaya devam edeceği açıklandı. NASA tarafından paylaşılan bilgilere bakacak olursak, Kepler 2018 yılına kadar 5000’in üzerinde gezegeni tanımladı ve bu gezegenlerin fotoğrafını çekti.

NASA, TESS ile Samanyolu Galaksisi’ni Görüntüledi NASA, TESS ile Samanyolu Galaksisi’ni Görüntüledi NASA, TESS ile Samanyolu Galaksisi’ni Görüntüledi NASA, TESS ile Samanyolu Galaksisi’ni Görüntüledi

TESS üzerinde yer alan teknolojileri değerlendirdiğimiz zaman, çok daha fazla gezegenin tespit edilmesi ve çok daha fazla fotoğrafın paylaşılması söz konusu olacak.

NASA, özellikle yeni yıldızların tespit edilmesi noktasında teleskobun Kepler’e göre daha başarılı olacağını belirtiyor. Haliyle çok daha fazla gezegen keşfedilebilir ya da uzay araştırmalarında yeni detaylara ulaşılabilir. Bu noktada paylaşılacak olan fotoğrafları merakla bekliyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu