Sosyal Medya

Musical.ly Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Günümüz teknolojisinin hızlı gelişimi ile, hayatımıza giren sosyal medya uygulamalarının sayısı da hızla artış gösteriyor. Üstelik bu uygulamalar gün geçtikçe daha eğlenceli, daha ilgi çekici bir hal alıyor. Dünya çapında 200 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Musical.ly de bu konudaki en iyi uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Musical.ly uygulaması nasıl kullanılır?, Musical.ly uygulamasının dikkat çeken özellikleri nelerdir?, Musical.ly uygulaması ile nasıl düet yapılır? Gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Musical.ly uygulamasının başlıca özelliklerini aktaralım.

Uygulamanın asıl özelliği dudak eşleme olarak bilinse de, bünyesinde milyonlarca müzik ve efekt barındırıyor. Aynı zamanda tüm kullanıcılarını etkileşime geçiren Musical.ly başlangıçta karışık gibi görünse de, kullandıkça eğlenceli bir uygulamaya dönüşüyor.

Musical.ly Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Uygulamanın girişinde kendinize ait bir hesap açmanız ve giriş yapmanız isteniyor. Dilerseniz yeni bir hesap açmak yerine, size Facebook ile bağlanma fırsatı da tanınıyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra video ekleme kısmına giriyor ve dilediğiniz müziği seçerek çekime başlıyorsunuz.

Bu sırada seçtiğiniz müziğin modunu değiştirebilmeniz için karşınıza beş seçenek çıkıyor. Bunlar epic, slow, normal, fast ve lapse. Dilerseniz çekim sırasında, Musical.ly tarafından size önerilen çeşitli yüz filtrelerinden de yararlanabiliyorsunuz. Üstelik bu filtreler arasında hem eğlenceli, hem de doğal makyaj filtreleri bulunuyor.

Ayrıca videoyu çektikten sonra üzerinde bazı düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Örneğin videonuza çeşitli renk filtreleri ekleyebiliyor ya da zaman kaybı seçeneği ile videonuzda istemediğiniz yerleri kolayca eksiltebiliyorsunuz. Ve bu şekilde dudak eşleme (şarkı ile dudaklarınızın hareket uyumu) özelliğini de kolayca uygulayabiliyorsunuz. Bunun dışında video hızınızla oynayabiliyor, isteğinize göre daha hızlı ya da daha yavaş videolar oluşturabiliyorsunuz.

Musical.ly Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Tüm bunların yanında, diğer sosyal medya araçlarında olduğu gibi Musical.ly de size uygulamayı kullanan diğer insanların videolarını izleme imkanı sunuyor. Ana sayfa sembolüne (ev şeklinde) tıklayarak, bu akışa da rahatça ulaşabiliyorsunuz. Böylece dilediğiniz kullanıcıyı takip edebiliyor ve mesaj atabiliyorsunuz.

Bu noktada, takip edilmek ya da mesaj almak istemediğiniz takdirde kendi hesabınızı gizli tutabiliyorsunuz. Hesabınızı açık tutup, belirli kişilerin erişimini engellemeniz için de tüm platformlarda olduğu gibi bu uygulamada da dilediğiniz kullanıcıları engelleyebiliyorsunuz.

Musical.ly uygulamasını diğerlerinden ayıran en eğlenceli özelliği ise ‘’düet yapma’’ seçeneği. Video ekleme alanına girdiğinizde, belirlediğiniz müzikalin seçenekler kısmından ‘’make a duet’’ bölümüne tıklıyorsunuz ve karşıdaki kullanıcılar da sizinle aynı müziği seçtiğinde düetiniz başlıyor. Bu şekilde düet arkadaşınızla birlikte harikalar yaratabiliyorsunuz.

Son olarak; yaptığınız müzikalleri dilerseniz Musical.ly bünyesinde kendinize özel bir alanda tutabiliyor, dilerseniz de diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz. Kısacası bu uygulama sayesinde hem sosyalleşiyor, hem de çok eğlenebiliyorsunuz.

Musical.ly UYGULAMASI APP STORE Musical.ly UYGULAMASI GOOGLE PLAY STORE

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. Sayenizde öğrenmiş oldum vallahi teşekkürler doğru düzgün anlatan yoktu:D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu