Oyun

Mount and Blade II Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Taleworlds tarafından geliştirilen Mount and Blade II Bannerlord yapımı, çok uzun bir süredir yapım aşamasında. Her ne kadar oyunun çıkışı gecikmiş olsa da yapımın Steam üzerinden erken erişim oyunu olarak yayınlandığını gördük. Erken erişim sürecine baktığımız zaman Türk geliştiricilerin elinden çıkan yapım, 2020 Mart ayında piyasaya sürülecek. Bu süreçte oyunu merakla bekleyen kullanıcılar için Mount and Blade II Bannerlord sistem gereksinimleri de açıklanmış durumda.

Daha önce Steam üzerinden sadece minimum sistem gereksinimleri açıklanmış ve oyunun çıkışı için herhangi bir tarih verilmemişti. Şimdi ise hem çıkış tarihi Mart ayı olarak gösterildi hem de önerilen sistem gereksinimleri açıklandı.

Mount and Blade II Bannerlord Minimum Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri bile biraz yüksek gelebilir. Öyle ki oyun çok detaylı doku efektlerine ve büyük savaş meydanlarına ev sahipliği yapıyor. Karakter sayısının yüksek olması ve detaylı bir grafik yapısı, özellikle işlemci ve ekran kartının biraz daha iyi bir seri olması gerekliliğini ortaya çıkarmış durumda. Bunu belirtip minimum sistem gereksinimlerine geçelim.

 • İşlemci Intel: Core i3-8100 serisi ve daha üstü modeller.
 • İşlemci AMD: Ryzen 3 1200 serisi ve üzeri modeller.
 • Ekran Kartı Nvidia: GeForce GTX 660 2 GB modeli ve üstü ekran kartları.
 • Ekran Kartı AMD: Radeon HD 7850 2 GB ve üzeri ekran kartları.
 • Ekran Kartı Intel (Dahili): Intel UHD Graphics 630 serisi.
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Depolama Alanı: 60 GB

Mount and Blade II Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Mount and Blade II Bannerlord Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci Intel: Core i5-9600K ve üzeri işlemciler.
 • İşlemci AMD: Ryzen 5 3600X ve daha iyi işlemci modelleri.
 • Ekran Kartı Nvidia: GeForce GTX 1060 3 GB ve daha iyi Nvidia ekran kartları.
 • Ekran Kartı AMD: Radeon RX 580 ve daha iyi ekran kartları.
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Depolama Alanı: 60 GB

Mount and Blade II Bannerlord önerilen sistem gereksinimleri bu şekilde. Bu açıklanan sistem gereksinimlerinin yenilenmiş olduğunu ekleyelim. Oyunun gelişim sürecinde ilk açıklanan sistem gereksinimleri bu şekilde güncellendi ve açıkçası biraz daha iyi donanıma sahip bir cihazımızın olması gerektiğini anlamış olduk.

Mount and Blade II Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Biz Ne Öneriyoruz?

Yapım henüz çıkış yapmadığı için yorum yapmak zor ancak Mount and Blade II Bannerlord için açıklanan bilgilere baktığımız zaman, çok detaylı bir oyun göreceğiz. Orta çağ savaş yapısını sunacak olan seri, yüksek karakter sayısına sahip olacak ve çok daha detaylı haritalar sunacak. Bu da özellikle işlemci kısmında sistem ihtiyacını arttıracak.

En azından Intel Core i5 serilerinin altına düşmemek gerekiyor. Bunun dışında RAM kısmında da 8 GB seviyesinin altına düşmemek lazım. Bizim önerimiz ise 12 GB RAM. Ekran kartına geçtiğimiz zaman ise Nvidia GTX 10xx serisi işinizi görecektir. RTX yani ışın izleme desteği olacak mı bilinmiyor ancak ışın izleme desteği de sunulacaksa Nvidia RTX 20xx serisi ekran kartlarını tercih etmek en iyi oyun deneyimini yakalamanızı sağlayacaktır.

Oyunun erken erişim sürecinde olduğunu ve Mart ayında yayınlanmasının planlandığını tekrar hatırlatalım. Bu süre içerisinde Mount and Blade II Bannerlord sistem gereksinimleri değişecek olursa, yazımızda güncelleme yapacağız.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu