Mobil

Mobil Oyun Yaparak Para Kazanma

Mobil oyun dünyası her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Elbette sizler de bu sistemin içerisinde olarak çok daha iyi şekilde paralar kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Özellikle efsane gibi anlatılan mobil oyun yapımcısı hayatları için kısaca biraz konuşmak lazım. Hemen herkesin dilinde ”adamın biri yapmış, parayı kırmış.” kelimelerini duyabilirsiniz. Ancak bu elbette belirli bir süreç. En azından her süreçte çok iyi işler yapmanız gerekiyor. Peki nasıl para kazanma şansına sahip olacaksınız? Nasıl oyun hazırlayabilirsiniz? Bütün bu işlemleri nasıl sürüklersiniz? Bu konuda her türlü bilgiyi sizlere aktarmaya gayret gösterelim.

Öncelikli olarak bilmeniz gerekir ki bu işler o konuşulanlar kadar kolay olmuyor. Öncelikle sizlerin de bunu bilmesi gerekiyor. Elbette para kazanılabiliyor ama elbette bunu yaparken çok büyük bir mesafe kaydetmek gerekiyor.

Mobil Oyun Nasıl Yapılır?

Mobil Oyun Yaparak Para Kazanma

Öncelikle bazı noktalarda kendinizi çok iyi noktaya getirmeniz gerekiyor. Yani kendinizi çok iyi bir şekilde tasarlamanız lazım.

Sizlere tavsiyemiz mobil oyun sistemi için çok iyi senaryolar tercih etmenizdir. Yani şunu bilmelisiniz ki milyonların indirip ellerinden düşürmediği hatta telefonunuzdan sinirlenip sildiğiniz iki gün sonra indirdiğiniz şu oyunlar yok mu işte onlar çok ciddi bir süreçten geçerek hazırlanıyor. Yani bu konuda çok büyük özen gösteriliyor. Böylece önünüze geliyor.

Bu yüzden süreç ve senaryo çok önemli. Bir oyunun içerisinde olan tüm rollere çok iyi şekilde karar vermeniz gerekiyor. Yani herhangi bir oyuncu oyunun içerisine girip istediği gibi oyunu oynarken nerede hangi hamlenin daha iyi sonuçlar doğuracağı konusunda her türlü işlemin yapılmış olması gerekiyor.

Oyun Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil Oyun Yaparak Para Kazanma

Mobil oyun tasarımı konusunda dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Yani herhangi bir işlemi yaparken eğer ki kontrol etmiyorsanız yani daha doğrusu dikkat etmiyorsanız çok kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Günümüz teknolojisi her geçen gün daha da büyümektedir. Bunları düşündüğünüz zaman öncelikli olarak bilmeniz gereken tasarımları çok iyi bir şekilde yapmanız olacaktır. Yani tasarımlar çok güzel olmalı ki insanlar mobil cihazlarında sadece tutmasın aynı zamanda da eğlenceli olarak sürekli indirip oynasın.

Bu çok önemli bir durum. Dünyanın yakından tanıyıp neredeyse herkesin cep telefonunda olan oyunlar aynı zamanda da tasarımsal olarak şahane işler olarak ön planda. Bunları da çok iyi şekilde bilmek ve buna göre hareket etmek gerekir.

Oyun Programlama Dilini Bilmek Gerekir

Mobil Oyun Yaparak Para Kazanma

Sadece üniversitede bilgisayar mühendisliği okumak değil aynı zamanda da günümüzde farklı kurslara giderek de bunlar hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Sizler de farklı oyun programlarını kullanabilmeli ve bunlarla birlikte bazı dilleri bilmeniz gerekiyor.

Bunlar elbette JAVA, C++ gibi farklı bilgisayar programlama dilleri olarak dikkat çekiyor. Ayrıca dillerin yanı sıra özellikle kullanabileceğiniz programların arasında Unity, Android Studio ve Kotlin gibi programlar bulunuyor.

Elbette 3D bir oyun yapmak istediğinizde sizler de Unity kullanabiliyorsunuz. Ancak 2D bir oyun yapmak istediğinizde çok rahatlıkla Kotlin kullanabiliyorsunuz. Çok daha rahat şekilde sonuç alabiliyorsunuz.

Mobil oyun yaparak para kazanma konusunda en tatlı bölüme geldik. Bu durumda yapmanız gereken bundan sonra AdMob gibi reklam firmalarıyla çalışmak. AdMob, Adsense bağlı bir reklam firması. Öncelikle Google ile anlaşıyor ve ben bu işi yaptım hadi bana para ver diyorsunuz. O da önce sizlerin yapmış olduğunuz işleri inceliyor.

Eğer Adsense hesabınız varsa ki bu işlerle ilgileniyorsanız zaten vardır. Sizlere tavsiyemiz ekrana küçük banner reklamları vermeniz. Bu reklamlar etkili ve para kazandırır ayrıca insanların canını sıkmaz. Böylece daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu