Oyun

Minecraft’ı Ücretsiz Oynama ve Yapılabilecekler

Minecraft yılların eskitemediği başarılı oyunlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hala ciddi bir oyuncu kitlesi olan yapım Mojang tarafından geliştirilmiş sonrasında Microsoft tarafından satın alınmıştı. Başarılı oyunun Microsoft tarafından satın alınmasının ardından ise yatırımlar artmaya başladı. Oyuna yeni modlar ve çoklu oyuncu destekleri eklendi. Bu yıl 10.yılını kutlayan yapım için sevindirici bir haber olduğunu da ekleyelim. Öyle ki 10.seneye özel olarak yapımı ücretsiz oynamak mümkün hale geldi. Peki Minecraft’ı ücretsiz oynama nasıl yapılır? Oyunda neler yapabiliriz?

Minecraft’ı Ücretsiz Oynamak İçin Yapılması Gerekenler

Oyunu ücretsiz olarak oynamak için yapmanız gereken işlemler basit. Sadece sınırlamaların neler olduğunu bilmek gerekiyor. Öncelikle oyunu nasıl ücretsiz olarak oynayabileceğimize bakalım.

  • Bunun için özel olarak oluşturulmuş olan internet sayfasına girmeniz lazım.
  • Buradan sayfaya gidin.

Minecraft’ı Ücretsiz Oynama ve Yapılabilecekler

  • Kısa bir yüklemeden sonra, “Pick a Username And Start The Game” alanının hemen altında yer alan alana bir kullanıcı adı yazın.
  • “Start” butonuna basın ve oyunu başlatın.

Ücretsiz Minecraft ile Neler Yapılabilir?

Ücretsiz versiyondan çok bir beklentiniz olmasın. Oyunun klasik versiyonunu oynama şansı buluyoruz. Ayrıca internet hızınızın biraz yüksek olması gerekiyor. İyi bir internetle beraber oyunu sorunsuz olarak oynamanız mümkün olacaktır.

Oyun yaratıcı mod üzerinden oynanıyor. Yani sadece yapıları kurabiliyor ve hammadde toplaması yapabiliyorsunuz. Bunun dışında diğer oyun modlarında yer alan iskelet, örümcek, zombi gibi karakterler yok.

İnek ve domuz gibi hayvanları da bulamıyorsunuz. Sadece yaratıcı mod içerisinde yer alan ögeler kullanılıyor. Bunun dışında bir artıdan daha söz edelim. İsterseniz oyuna arkadaşlarınızı da davet edebiliyorsunuz. Minecraft’a arkadaş davet etmek için yapacağınız işlemler yine oldukça basit işlemler.

  • Tarayıcı üzerinden oyunun sayfasına girin. (Yukarıda bağlantıyı verdik.)
  • Sonrasında en üst kısımda bir link alanı göreceksiniz.
  • Burada yer alan “Copy” sekmesine tıklayın ve bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderin.
  • 9 kişiye kadar arkadaşlarınız bu bağlantıya tıklayarak oyununuza dahil olabilir.

Minecraft’ı ücretsiz oynama konusunda bilmeniz gereken son detayımız ise oyunun kayıt edilmiyor olması. Ne yazık ki oyunu kayıt etmeniz mümkün değil. Bu da anlık olarak oyunu oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Arkadaşlarınızla keyifli birkaç saat geçirmek için deneyebileceğiniz bir yapım. Tabii ki ücretli versiyona göre sınırlandırmalar oldukça fazla.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu