Mobil

Microsoft’ tan Arrow Launcher Uygulaması Geldi

Microsoft’ un uygulama geliştirme departmanı olan, Microsoft Garage, Android telefonlar için ilk Launcher uygulamasını yayınlayarak, kullanıma sundu. Microsoft Arrow Launcher nedir ? Microsoft’ un Android’ li cihazlar için geliştirdiği en son araçtır, Arrow Launcher..

Microsoft, Windows Phone platformu ile Google ve Apple ile rekabet halinde olsa da rakiplerinin mobil işletim sistemlerini geliştirmeleri, için uygulama geliştiriyor. Nokia, bir Android Launcher çıkarmışken piyasaya, Microsoft’ tan da böyle bir atılım bizi şaşırtmadı.

Microsoft’ tan Arrow Launcher Uygulaması Geldi Office,  Onedrive ve Cortana uygulama olarak Google Play Store’ da yayınlandı, bunlarla tanıştık. Bu uygulamalardan sonra Microsoft şimdi de Arrow Launcher, adlı uygulama çıkardı ve Android platformu için kullanıma sundu. Uygulamada bir süredir, kapalı beta testleri devam ediyordu. Beta sürecini tamamlayan Microsoft Arrow Launcher, birkaç gün önce resmi olarak yayınlandı. bu uygulamayı artık Google Play Store’ dan kolayca indirilebilir hale geldi. Arrow Launcherın ara yüzünü siz de Google Play Store’ dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Dil seçeneği olarak şimdilik sadece İngilizce ve Çince dil desteği bulunmakta ne yazık ki.

Microsoft arrow launcher nedir diye siz de merak ediyorsanız incelemeye başlayalım. Android kullanıcılarının, kullanım alışkanlıklarını öğrenerek ana sayfayı buna göre şekillendiren bu uygulama kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Sizin hangi uygulamaları daha yoğun şekilde kullandığınızı tespit ederek o uygulamalara daha kolay şekilde ulaşabilmenize olanak sağlıyor. Kısa yol atama özelliği sayesinde, kontrol merkezi sistemini Android uygulamalarına getiriyor.

Microsoft’ tan Arrow Launcher Uygulaması Geldi

Microsoft Arrow Launcher, geçmiş, sık kullanılanlar sayfası ve başlangıç sayfası olmak üzere üç ana sayfadan oluşmakta.  Sade tasarımı ile kullanım kolaylığı sağlayan ve dikkat çekerek Android telefonların kullanımını daha da basitleştirmeyi amaçlıyor. Microsoft, Android’ in açık ve basit yapısını kullanarak ve bu tür kişiselleştirme ve kolaylık sunma uygulamaları geliştirerek daha çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı ve Android hakkında daha fazla kişiye tecrübe kazanma fırsatı sunuyor. Tahmin ediyoruz ki bundan sonra ki çıkaracağı uygulama da buna yönelik olacaktır.

Widget, arama yönetimi ve üçüncü parti ikon desteği, arka plan değiştirme özelliği,  değiştirilebilir sabit uygulama ikonları vb. özellikleri ile kişiselleştirme özelliklerine sahip. Arrow Launcher, geçmiş özelliğiyle, uygulama ve görseller gibi son kullanılanlara hızlı erişim kolaylığı sağlıyor. Kişiler menüsünden rehberdeki kişilere tek dokunuşla arama yapmanız ve kısa mesaj göndermeniz de mümkün. Microsoft  Arrow Launcher, notlarınız ve hatırlatmalarınız konusunda da size yardımcı oluyor.

Bu uygulama tabi ki sadece uygulama listeleme ve kişiselleştirme özellikleri barındırmıyor içinde. Arrow Launcher birçok kullanıcının merak ettiği hız testinden de başarıyla geçti. Hız yönünden, bu tür uygulamaları indirme konusunda tereddüt yaşayan kullanıcılarını da kazanmayı başardı Microsoft.
Microsoft’ tan Arrow Launcher Uygulaması Geldi

Android’ in ara yüzünden sıkılanlar ve daha kişisel olarak kullanım kolaylığına sahip olmak isteyenler ve merak edenler için iyi bir alternatif olmakta. Microsoft  Arrow Launcher, şimdiden indirme rekorları kıracağı sinyallerini verdi.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu