Teknoloji

Microsoft Surface Book (Dizüstü Bilgisayar)

Microsoft’un ürettiği ve dünyanın en hızlı 13 inç dizüstü bilgisayarı olarak tüketicilere tanıttığı Microsoft Surface Book Amerika’da yapılan tanıtımın ardından, Ekim ayı içerisinde tüketicilere sunulacaktır. Ürünün Türkiye’ye geliş tarihi tam olarak bilinmemektedir. En çarpıcı özellikleri olarak, bu güne kadar yapılan en ince ve en hızlı dizüstü bilgisayar olma özelliğine sahip olduğu belirtilmektedir.

Microsoft Surface Book (Dizüstü Bilgisayar)

Microsoft Surface Book Özellikleri

Microsoft Surface Book bu güne kadar yapılmış olan, en ince ve en hızlı dizüstü bilgisayardır. Zarif bir görünüm kazandırılan Surface Book kasası, magnezyum alaşımı özelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca, ayrılabilir bir ekrana sahip olması da yenilikleri arasında yer almaktadır.

Microsoft Surface Book (Dizüstü Bilgisayar)

Microsoft’un ürettiği Surface Book’un en öne çıkan özelliği ise Surface Pen olarak bilinen ve 1024 seviyesindeki hassasiyete sahip olan ve diğer kalemlerden ayrı bir özellik olarak silgisi de bulunan kalemdir. Ürünün ekranı 13.5 inç pixelsense özelliğindedir.

Microsoft Surface Book (Dizüstü Bilgisayar)

Dokunma ve kalem ile işaretleme özelliklerini destekleyen bir ekran tipidir. Üründe intel core i5 ile i7 işlemci ve nvidia geforce gpu olarak isimlendirilen intel skylake ailesi işlemcileri yer almaktadır. Tam boyutlu bir sd kart slotuna sahip olan Surface Book üzerinde, iki adet usb 3.0 port yer almaktadır.

Bir defa şarj edilmesi halinde 12 saat boyunca kullanım imkanı Surface Book tarafından sunulmaktadır. 1576 gr. ağırlığında olanMicrosoft Surface Book dizüstü bilgisayar 232.1 X 312.3 X 13.0-22.8 milimetre ebatlarındadır. Bahsedilen ebatlar, piyasada bulunan 13 inç’lik rakiplerine nazaran daha hafif ve daha ince bir dizüstü olmasını sağlamaktadır.

Depolama alanı 1 tb ssd olarak açıklanmıştır. Surface Book aynı zamanda, 360 derece açılabilen bir dizüstü bilgisayar olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır. Bu özellik sayesinde, ek bir klavye sahibi olan tablet olarak kullanılması da mümkün kılınmaktadır. Klavyenin ve ekranın birbirine olan bağlantısı pratik bir şekilde basılmakta olan buton vasıtası ile ayrılma işlemine tabi tutulmaktadır.

Microsoft Surface Book Fiyatı

Microsoft Surface Book fiyatı 1499 dolar olarak açıklanmış bulunmaktadır. 26 Ekim’den sonra Amerika’da bu fiyattan satışa çıkarılacak olan ürünün, Türkiye’ye geliş ve satış fiyatları henüz bilinmemektedir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu