Mobil

Messenger Görüntülü Arama Sorunu Nasıl Çözülür?

Messenger, görüntülü görüşme desteği bulunan anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi Messenger üzerinden de tamamen ücretsiz bir şekilde görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz. Her ne kadar görüntülü görüşme özelliğini ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor olsanız da zaman zaman Messenger görüntülü arama hataları karşımıza çıkıyor. Özellikle görüşmeyi başlatamama ya da görüşme sırasında sürekli kesinti sorunları çok sık yaşanan sorunlar olarak biliniyor. Messenger görüntülü arama sorunlarını çözmek için uygulayabileceğiniz birkaç çözüm yolu bulunmakta.

“Messenger Görüntülü Arama Yapamıyorum” Çözümü

Bu sorunu yaşayan kullanıcıların neden sorunu yaşadıklarını tespit etmesi ilk aşama olacak. Öyle ki bu sorun birkaç farklı nedenden yaşanıyor ve aslında bakarsanız çözüm kısmında da nedenlere göre ilerlemek gerekiyor.

1. Neden: İnternet Bağlantı Sorunu

Messenger görüntülü görüşme sorununun ana nedeni internet bağlantısıdır. İnternet bağlantınız stabil değilse, görüşmeyi başlatamazsınız ya da görüşme sırasında sürekli donmalar meydana gelir. Haliyle ilk olarak internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Mobil veri bağlantısındaysanız ve şebeke sorunu varsa, görüntülü aramayı başlatamayabilirsiniz.

1. Çözüm: Wi-Fi Ağına Geçiş Yapın

İnternet sıkıntısı yaşanıyorsa, telefonunuzun mobil veri bağlantısı yerine kararlı bir kablosuz ağ bağlantısına geçin ve sorunun çözülüp çözülmediğini deneyin. Eğer sorun Facebook sunucularında yaşanan bir sıkıntı kaynaklı değilse bu durumda görüntülü aramayı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Messenger Görüntülü Arama Sorunu Nasıl Çözülür?

2. Neden: Uygulama Önbellek Sorunu

Messenger, Facebook’a bağlı bir uygulama ve tıpkı firmanın diğer uygulamalarında olduğu gibi önbellekleme kullanıyor. Kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde önbellek kısmında birikme olduğunda da benzer sorunlar yaşanabiliyor.

2. Çözüm: Önbelleği Temizleyin

Messenger uygulamasının ön belleğini temizleyerek sorunu çözebilirsiniz. Bunun için yapacağınız işlemler şöyle:

  • Telefonunuzun ana menüsünden “Ayarlar” kısmına girin.
  • Menüden “Uygulama ya da Uygulamalar” bölümüne geçin.
  • “Facebook Messenger” uygulamasına tıklayın.
  • “Uygulama Önbelleğini Temizle” diyerek, önbellek dosyalarının silinmesini sağlayın.

Bu işlemin ardından telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririz. Telefonunuz yeniden başlatıldığı zaman sorunun çözülmüş olması gerekiyor.

Messenger Görüntülü Arama Sorunu Nasıl Çözülür?

3. Neden: Güncellemeleri Yüklememek

Yine kullanıcıların dikkat etmedikleri noktalardan birisi de uygulamanın güncellemelerini yüklememek. Facebook uygulamalarında sürekli güncellemeler yapıyor ve bunu kullanıcılara sunuyor. Yeni bir güncelleme varsa, bunu mutlaka yüklemeniz gerekiyor. Görüntülü görüşmeyi yapacağınız kullanıcıda uygulamanın güncel sürümü varsa ve sizin uygulamanız güncel değilse yine Messenger görüntülü görüşme hatası ile karşılaşabilirsiniz.

3. Çözüm: Güncellemeleri Yükleyin

App Store ya da cihazınız Android ise Google Play Store uygulama mağazası üzerinden Messenger uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğunu kontrol edin. Zaten bir güncelleme varsa, güncelleme olduğuna ilişkin bildirim telefonunuza mutlaka gelecektir. Sorun güncelleme kaynaklı ise son sürümü yüklemenizin ardından sorun çözülecektir.

Messenger görüntülü arama sorunu hakkında bahsedeceğimiz nedenler ve çözümler bu şekilde. Tüm çözümleri denemenize karşılık sorunu çözemiyorsanız, yorum bölümünden bizlere yazarak destek alabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu