Sosyal Medya

Mark Zuckerberg’in 2018 Yılı İçin En Büyük Planı

Mark Zuckerberg’in 2018 yılı için planında önce kısaca Mark Zuckerberg bahsedelim 2017 yılının ortasında 2 milyar kullanıcının üzerine çıkan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kimdir?

Mark Zuckerberg, 1984 yılında ABD’de doğan, günümüzde dünyanın en zengin insanlarından biri olarak kabul edilen genç girişimcidir. 2000’li yılların başında Harvard Üniversitesinde bilgisayar bölümüne başladı. Daha ilk senesinde iken Harvard Üniversitesinin en güzellerinin ve çirkinlerinin seçildiği bir internet sitesi kurdu.

Bu süreçte internet sitesi için gerekli olan fotoğrafları bulabilmek için Harvard’ın altyapısını hacklediği için disiplin cezası aldı. 2004 yılında okulu bırakan Zuckerberg, Harvard’da okuyan öğrencilerin birbirlerini bulabilmesi amacıyla Facebook’u kurdu. Harvard öğrencileri arasında çok kısa sürede yayılan Facebook, çok değil 18 ay gibi bir sürede ABD’de en çok kullanılan arkadaşlık sitesi oldu.

2012 yılında 1 milyar kullanıcı barajını aşan Facebook, 2017 yılının ortasında iken 2 milyar barajını da aşmıştır. Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg girişimciliği sayesinde dünyanın en zenginleri listesinde kendine bir yer ayırmış oldu.

Mark Zuckerberg'in 2018 Yılı İçin En Büyük Planı

Her yıl kendine farklı hedefler koyan Mark Zuckerberg, 2018 yılı için en büyük planının Facebook’u onarmak olduğunu açıkladı.

İşte Mark Zuckerberg’in 2018 yılı için planı !

2018 yılı için kendine zorlu hedefler koyan Mark Zuckerberg, ilk olarak Facebook’u onarmayı sonrasında ise Dünyanın daha iyi bir yer haline getirilmesi için çalışmayı planlıyor.

Kendi Facebook profili üzerinden yayınladığı paylaşımda “Dünya kaygılı ve bölünmüş durumda ve şu anda Facebook’a büyük iş düşüyor. Topluluğumuzu taciz ve nefret söylemlerinden ve ulus devletlerin müdahalelerinden korumamız gerekiyor. Bunlara ek olarak Facebook üzerinde geçirilen zamanın daha değerli ve anlam taşıyan hale getirilmesi de büyük önem taşımaktadır.” Dedi.

Mark Zuckerberg'in 2018 Yılı İçin En Büyük Planı

2016 yılından beri Mark Zuckerberg’in sözleri ciddi bir yaklaşımla değerlendiriliyor. ABD başkanlık seçiminde Facebook’ta ortaya atılan yalan haberlerin etkili olduğu görüşüne “Oldukça çılgın fikirler” diyerek karşı çıkmıştı. Empati eksikliği nedeniyle insanların oylarını yalan haberlere göre belirlediğini belirtmişti.

2017 yılında ise ABD Başkanı Donald Trump’ın “Facebook’un bana karşı özel gündemi” var sözü üzerine Mark Zuckerberg “Dünya genelinde özgür ve adil seçimlerin güvenilirliğinin sağlanması, Facebook’un tüm fikirlere ev sahipliği yapan ve demokrasinin iyiliğini amaçlayan bir güç olması için çalışacağıma söz veriyorum.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Mark Zuckerberg'in 2018 Yılı İçin En Büyük Planı

Artık kişisel hedefler yerine çok daha evrensel hedefler peşinde koşan Zuckerberg, kendine yeni hedefler koymaya 2009 yılında iken başlamıştı. İlk hedefi işe giderken kravat takmaktı. 2016 yılı için hedefi ise kendisine ev işlerinde yardımcı olacak bir yapay zeka geliştirmek ve bir yıl içerisinde 580 kilometre koşu yapmaktı.

Mark Zuckerberg’in 2018 planı ise Facebook’u onarmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için her türlü çalışmayı sağlamak. Zuckerberg’in koyduğu hedefler ve verdiği sözler 2018 yılında yapılacak seçimler ile teyit edilecek.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. Hesabım kapandı hiçbir sorun olmadığı halde tekrar açılmasını talep ediyorum teşekkürler Facebook ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu