İnternet

Makale Yazarak Para Kazanma / SEO Uyumlu

Kaliteli ve iyi makale yazmak bir sanattır aynı zamanda da beceri ve yetenektir. Seo uyumlu makale yazmak ile bu yetenek hem kalite hem de teknik kazanır. Seo tekniğini kullanılmadan gelişigüzel yazılmış makalelere günümüzde artık pek rağbet edilmemektedir.

Kaliteli bir makaleler için Seo ve makale, artık ayrılmaz ikili veya birliktelik desek herhalde yanlış söylememiş oluruz. Günümüz yazılarında aranan en önemli özellik makalelerin Seo tekniğine uyularak yazılmasıdır. Çünkü günümüzde web site sahipleri için hazır makale ihtiyacı gittikçe artmıştır. Çünkü site sahipleri hem kullanıcı üye sayılarını hem de reklam sayı ve gelirlerini artırmaktır.

Peki, nedir makale? Makale, belirlediğimiz herhangi bir konunun kâğıda dökülmesi veya kaleme alınan yazı olarakta tanımlayabiliriz. Seo kelimesi ise, “Search Engine Optimization” kelimelerin ilk harflerinden oluşmaktadır. Yani yazılar içinde geçen anahtar kelimeler ve alta devam başlıklarla bir bütün içerisinde uyumlu bir makale üretebilmektir. Bu üretilen makaleleri ve bu bahsi geçen anahtar kelimelerin arama motorlarında özellikle Google’da arayan kişinin rahat bir şekilde bulmasını ve görmesini sağlamaktır. Ayrıca bu tarz makaleler daha ön plana çıkmaktadır.

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Seo, başka bir ifadeyle internet sayfalarının ve içeriğindeki yazıların iskeletidir. Eğer siz kaliteli bir makale meydana getirmek istiyorsanız bu ancak Seo tekniği ile mümkündür. Şunu rahatlıkla ifade edebiliriz ki, Seo tekniği ile yazılmış bir makalenin her yerde alıcısı mutlaka bulunur. O yüzden değerli bir içerik kaynağıdır. Diğer yandan hazır makale almak veya yazdırmak isteyen kişiler, makalenin Seo uyumlu makale olmasına da dikkat ederler.

Özellikle internet sitelerinin olağandan fazla artması site sahipleri için hazır makale gereksinimini de beraberinde getirmiştir. Web site sahipleri internet sitelerini daima güncel içerikler ile doldurmak için mutlaka günümüzün güncel konuları hakkında hazır makalelere ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayıdır ki makale almak ve makale satmak gayesiyle birçok internet sitesi bulunur. Bu tarz içerik üreten sitelerde makale siparişi vermek aynı zamanda da hazır makaleler de satın almak artık mümkündür. Bilim, teknoloji, yöneticilik ve strateji, sağlık, ekonomi, spor, gezi ve tanıtım yazısı, dizi film, moda ve güzellik, eğitim, edebiyat, genel kültür, aşk, sevgi ve diğer alanlar makaleleri gibi birçok konuda hazır makale bulmak artık çok kolaydır.

Seo Uyumlu Makale Yazmak

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Peki, Seo tekniğine uygun nasıl makale yazılır? İsterseniz o konuya değinelim. Makalelerde Seo’lu yazı olur gibi bir sual aklınıza gelebilir. Makale başlığına uygun ve genel olarak üç veya beş adet anahtar kelimenin makalenin giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinde kullanılmasıdır. Yani kullanacağınız anahtar kelime yazının başında, ortasında ve sonunda olmasıdır. Unutmayınız ki Seo uyumlu yazılmış makaleler, “makale yazarak para kazanmak” kişiler ve makale alıcıları için önem arz eden makalelerdir.

Heading Etiketleri

Seo uyumlu makale için h1, h2, h3 ve h4 Heading Etiketlerinin kullanılması büyük önem taşımaktadır. Google bu etiketlere önem vermektedir. Fakat kullanımı yanlış yapılırsa Google gibi büyük arama motorlarının makaleye verdiği önem azalmaktadır. Bu etiketlerin kullanımının önemli olduğu kadar yanlış kullanımı makalenin değerinin düşmesine sebep olmaktadır. Heading Etiketleri hiyerarşi bir yapıya sahiptir. Yani örnek olarak h1 etiketi en önemli başlıktır. H1 etiketinden den önce h2 gelemez h2 den öncede h3 etiketi gelemez.

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

<h1>Makale</h1>
<h2>Güzel Makale</h2>
<h3>Akıcı Yazılan Makale</h3>
<h4>Özgün Kopyalanmamış Makale</h4>
<h4>Seo Uyumuna Dikkat Edilmiş Makale</h4>

Vurgulama

Heading Etiketlerinden sonra makalenizin içerisindeki önemli yerleri vurgu yaparak makalenizi daha da canlı tutabilirsiniz. Bu durum sıralamanızı da etkileyecektir. Makalenizi ziyaret eden kullanıcılarınız vurguladığınız yerler daha çok dikkat çekecek ve makaleniz içerisinde anlatmak istediklerinizi gelen ziyaretçinin ilk gözlenmesine daha olumlu bir bakış açısı yaratacaktır. Peki Vurgulama nasıl yapılmaktadır. Vurgulama kalın, italik ve altı çizgili yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Özgünlüğü

Makalenizin özgün olması en büyük kriterlerden biridir. Ele aldığınız bir konunun, makalenin kendi düşünce, Fikir, Bakış Acısı, Bilgi, Yorum, Araştırma kısaca tamamıyla size ait olması gerekmektedir. Herhangi bir kaynaktan kopyalanan bir bilgi veya makalenin Google veya diğer büyük arama motorlarında hiç bir önem arz etmemektedir, aksine web site sahipleri tarafında büyük sıkıntıya sebeptir. Google ve diğer arama motorları özgün içerik paylaşımı yapmayan siteleri önemsemez ve sıralama kesinlikle kazanılmaz. Google geliştirdiği algoritmalar sayesinde özgün içerik paylaşımı yapan site ile özgün olmayan içerik paylaşımı yapan siteyi bir birinden ayırabiliyor.

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarlığı yapmak ve bunun karşılığında para kazanmak odaklı bakılan yazı işinde, ek gelir tutarında gelir elde etmek mümkündür. Hatta sizin performansınıza göre sadece yazı yazarak asgari ücret veya üzerinde tutarlar kazanmak bile söz konusu olabilmektedir.

Fiyatlandırmalar genellikle 100 kelime üzerinden yapılır. 100 kelime 1-2-3-5-10-15 lira gibi farklı tutarlarda fiyatlandırılır. Başlangıç seviyesi 1-2-3-5 lira tutarında olacaktır. O yüzden özellikle yeni başladığınız anda 100 kelime karşılığında 15 -20 lira gibi bir para kazanmayı hayal etmeyin derim.

Ancak ilk önerimizi dikkate alır ve kendinize yatırım yaparak ilerlerseniz, sadece yazı yazarak evinizi geçindirebilir üstüne ev ve araba bile alabilirsiniz.

10 Yıllık Makale Yazarından Öneriler

Makale Yazarak Para Kazanma

Ülkemizde genel olarak yazmak ve okumak ile alakalı bir bilinç tutulması ile karşı karşıyayız. İlkokuldan beri Türkçe okuyup Türkçe yazan her birey eline kâğıt kalem verilince, destanlar döktürebileceğine çok ironik bir şekilde inanıyor. O iş öyle olsaydı bugün herkes kendi hayat hikâyesi ile -hani şu yazsam roman olur dediği hayat hikâyesiyle- dünyanın en ünlü yazarı olurdu. Gelgelelim ki kazın ayağı öyle değil!

Yazmak ya da yazarak para kazanmak özünde çok çalışmayı gerektirir. Her gün mesaili bir işçi gibi okumak ve yazmak zorundasınızdır. Yoksa Ali ata bak, Ayşe topu tut, formundan öteye hakikaten geçilmiyor. Güzel bir örnek verelim konu ile ilgili;

İsmet Özel şiirlerindeki başarıyı yakalayana kadar ve hatta başarıyı yakaladıktan sonra bile, her gün sabah 8’de kalkıp şiir çalıştığını anlatıyor. Bu kez de şunu soruyoruz: hani bu iş ilham işiydi?

Demek ki sadece ilham yetmiyor, Aziz Sancar’ın dediği gibi zekâya ve ilhamı güvenmeyin, bizi birbirimizden ayıran şey emektir. İyi bir makale yazarı olmak istiyorsanız, herkesten çok siz çalışmalısınız.

Tabii burada şu durumda ortaya çıkıyor iyi bir makale yazarı olmakla makale yazarak para kazanmak arasında fark var mıdır? Evet, kesinlikle fark vardır.

İyi makale yazarı kendi parasını yaptığı işin bedelini kendi belirlerken, para kazanmak için makale yazarlığı yapan insan standart sekmede kalmaya mahkûm oluyor.

Yani bugün biraz araştırma yaparak ücretli makale yazımı yapılan platformları keşfedebilir ve bunlardan birine üye olabilirsiniz. Ancak bu platformlar sadece yazının çıkması ile ilgilenirler, sizin yetenekleriniz, kişisel düşünceleriniz ve hayalleriniz kimsenin umurunda değildir.

Özgür bir birey olarak sizlere tavsiyemiz kendinize yatırım yaparak ilerlemenizdir.

Bu bir süreçtir yorulursunuz bunu kabul ediyoruz, ancak sürecin sonunda yüzünüzün güleceğini de garanti ediyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

3 Yorum

 1. Selamlar, normalde makale yazan arkadaşların bir ekibin parçası olarak bu işe girdiklerini görüyoruz. Kendilerine 100 kelime bazında 75 krş, 1 TL gibi rakamlar ödenmekte. Onun yerine, direkt kendi içeriklerinizi değerinde satabilecekleri platformları denemelerinde fayda var diye düşünüyorum.

 2. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (help724.com/seo-uyumlu-makale-yazarak-para-kazanma/​​​​​​​ buradan) seo uyumlu makale hizmetimizle ile ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link (www.sadeceon.com/Tags/seo-uyumlu-makale) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Ekrem Yüksel
  Marketing Specialist
  (www.sadeceon.com)
  (marketing@sadeceon.com)

  1. Merhaba Ekrem Bey,
   Güzel Yorum ve Düşüncelerinizde Dolayı Biz Teşekkür Ederiz. Tabii ki Kullanıcılarımıza Daha İyi Hizmet Vermek Amaçlı Gerekli Çalışmalar Yapabiliriz. Çalışmaların Ayrıntılarını info(et)help724.com Üzerinden Gönderimini sağlayabilirsiniz. Gerekli Geri Dönüş Hızlı Olacağını Belirtmek İsterim. İyi Çalışmalar. Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu