Oyun

LoL’de İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde dünyanın en çok oynanan bilgisayar oyunları arasında yer alan LoL’de, isim değiştirme işleminin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Ancak işlem aşamalarına geçmeden önce sizlere, bu işlemi gerçekleştirmek için gerekli olan birtakım hususlardan bahsedeceğiz. Bunlardan en önemlisi, LoL hesabınızda yeteri kadar Riot puanı (RP) ya da mavi öz (blue essence)’e sahip olmanız gerektiğidir. Bu işlem için hesabınızda 13900 mavi öz veya 1300RP olması gerekir. Dolayısıyla hesabınızda yeteri kadar RP ya da mavi öz yoksa LoL’de isim değiştirme işlemini maalesef gerçekleştiremezsiniz. Gerekli bilgilendirmeyi sağladığımıza göre artık işlem aşamalarına geçebiliriz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir:

LoL’de İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Açılan pencerenin sağ üst kısmında yer alan “Madeni Para” simgesindeki “Mağaza (Store)” seçeneğine tıklayın.

LoL’de İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Daha sonra, yine ekranın sağ üst tarafında yer alan “Hesap (Account)” seçeneğini seçin.

LoL’de İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Bu adımda, karşınıza çıkan seçeneklerden “Sihirdar Adı Değişimi (Summoner Name Change)” seçeneğiyle devam edin.

LoL’de İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Şimdiyse, karşınıza çıkan isim değiştirme penceresinde yer alan “İstenen Ad (Desired Name)” başlığının altındaki kutucuğa, belirlemek istediğiniz yeni ismi yazın ve “Adı Kontrol Et (Check Name)” butonuna tıklayın. Böylece, eğer belirlemek istediğiniz isim daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınmamışsa, görseldeki gibi “Tebrikler, İstediğin Ad Kullanılabilir (Congratulations, Your Desired Name is Available)” ifadesi belirecektir (Eğer bu ifade yerine belirttiğiniz ismin kullanılabilir olmadığını belirten başka bir ifadeyle karşılaşırsanız, belirlemek istediğiniz ismi değiştirmeniz gerekir).
  • Son olarak, belirttiğiniz ismin uygun olup olmadığını teyit ettikten sonra, LoL’de isim değiştirme işlemini mavi öz kullanarak gerçekleştirmek için “13900” yazan butona, Riot puanı (RP) kullanarak değiştirmek içinse “1300” yazan butona tıklayın.

Bu butonlardan herhangi birine tıkladığınız anda LoL’de isim değiştirme işlemi tamamlanacak ve ekranda “Yeniden Başlat (Restart)” butonu belirecektir. Bu butona tıklayarak oyunu yeniden başlatıp hesabınıza yeniden giriş yapabilir ve yeni isminizle LoL oynamaya devam edebilirsiniz. Son olarak bu işlem için günlük herhangi bir sınırı olmadığını ve dilerseniz gün içerisinde istediğiniz kadar isim değiştirebileceğinizi belirterek makalemize burada son veriyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu